TEATED

79-AASTANE VIBUSPORTLANE KISKONEN: VÕIN VEEL NOOREMATELE TUULE ALLA TEHA KÜLL!

Lausannes toimusid eelmisel nädalal esimesed veteranide maailmameistrivõistlused vibuspordis. Eesti 7-liikmeline esindus sai ohtralt tähelepanu, sest samast riigist oli nii võistluse noorim kui vanim osaleja. Kuid vanus polnud kaugeltki mitte ainus, mille poolest eestlasi tähele pandi.

Varem on vibusport olnud nii veteranide maailma mängude kui Euroopa mängude programmis, kuid maailmameistrivõistluseid pole toimunud. Esimene MM peeti Lausannes, hiljuti avatud World Archery Excellence Centres. Võistlejad said valida endale 3 formaadi vahel sobivaima vöi teha midagi ebaharilikku ja lasta sama nädala jooksul kaasa kõiki kolme formaati – siselaskmine (25 ja 18 meetri distants), platsilaskmine (vastavalt vibuklassile kas 70, 60, 50 vöi 30 meetri distants) ja maastikulaskmine (määratud ja määramata kaugusega märgid maastikurajal). Kõik eestlased võtsid programmist maksimumi. Võistluses oli 360 osaleja seas ka olümpiamedaliste ja maailmameistreid, kuid eestlased noppisid siiski kokku 11 medalit.

“Ma ei tulnud siia medalite järgi, ma tulin kogemuse pärast,” ütles peagi 80-aastaseks saav Aleksander Kiskonen. “Lõpuks ometi on mul võimalus endavanustega võistelda! Või noh – peaaegu endavanustega,” vihjates sellele, et tema konkurendid olid siiski temast veidi nooremad. Kõige vanem vanuseklass oli 70+ vanusele ja kõige noorem 40-49aastastele.

Hoolimata vanusest võitis Kiskonen siselaskmises kuldmedali, platsilaskmises hõbeda ja ka maastikulaskmises hõbemedali. “Ma olen unistanud sellest, et saaks ükskord PÄRIS maastikurajal lasta – sellisel, kus on kõik elemendid olemas.. ka sellised, mida Eesti maastik ei luba. Nüüd see õnnestus! Vägev oli!” Kiskonen võitis paljude kaasvõistlejate südamed olles üks väheseid, kes peale pikka päeva läks poodiumile jooksusammul ja alla tuli lustaka hüppega. Võistlusjärgses intervjuus kahetses Kiskonen siiski ühte asja: “Oleks ma ainult nooremana rohkem inglise keelt õppinud! Siis oleks maailma täitsa valla!” See ei vähenda siiski tema entusiasmi. “Kui tervis lubab, siis osalen tulevikus uuesti – loodetavasti on siis juba rohkem konkurente, sest sain kinnitust, et asjade õnnestumise korral võin ka noorematele tuule alla teha!”

Mitte väiksema entusiasmiga, kuid veidi väiksema ambitsiooniga võistles noorim – Kadi Koort. “Ütlen ausalt – tulin siia osalema. Ma pole sportvibu eriti pikalt harjutanud ja tulin mõttega, et kui ka viimaseks jään, siis pole hullu. Aga ma ei jäänud, mitte üheski klassis! Platsilaskmises tegin isikliku rekordi ja maastikul jäin napilt poodiumilt välja. Pole millegi üle kurta!” Kui Koort duellides välja langes, siis ta elas häälekalt kaasa teistele võistlejatele.

Katrin Virula ja Ülle Kell tõid mõlemad Eestile samuti 3 medalit – Virula 40+ sportvibu naiste 2 hõbedat ja siselaskmise pronksi. Kuigi pikkvibu klassis oli konkurents tagasihoidlikum, näitas Ülle Kell oma taset edestades tulemusega ka suurt osa meeslaskureid. Autasuks 3 kulda.

Meeste poolelt paljude jaoks medalisoosikuna startinud Steve Morleyt vaevas kahjuks närvipõletik, mis segas laskmist tuntavalt. Kuid positiivselt üllatasid nii Aleksander Atonen kui Priit Tanvel. Atonen võitis maastikuformaadis hõbeda ja Tanvel sportvibu meeste olümpiaharjutuses pronksmedali. “Ma poleks ise seda tegelikult uskunud, et medaliga koju lähen. Aga olen kaasa elajatele väga tänulik – sellest oli suur abi,” jääb Tanvel talle omaselt tagasihoidlikuks.

Allikas: Delfi

 

 

2018. AASTA JÄRVAMAA RATTAKROSSI SEERIAVÕISTLUS LÕPPES TÜRIL

23. augustil peetud viimasele V osavõistlusele Türi tehisjärve äärde oli kogunenud suur hulk noori ja täiskasvanud rattasõidu huvilisi, kokku 46. Kõige nooremad, kuni 6 aastased võistlejad läbisid 500 meetrise ringi. 7- osalejaga vanuseklassis väljus võitjana Steven Ilijn, teiseks tuli Karl-Martin Helenurm ja kolmas, ühtlasi ka parim tüdruk, Ketlin Kull.

7-10. aastased läbisid juba ühe täisringi ehk 2 kilomeetrit. Kokku oli starti tulnud 12 võistlejat, kus kaksikvõidu teenisid Rakke Spordiklubi esindavad Mirtel Laht ajaga 5m 38s ja Teele Vunder ajaga 6m 24s. Kolmanda koha saavutas Anett Liisa Parts Aegviidu Spordiklubist.
Poistest parim Markus Kull lõpetas ajaga 6m 30s, teiseks tuli Steven Marti Lillpuu ja kolmas oli Vallo Marten Lillpuu Türilt.
Neljapäevaõhtuses põhistardis tulid rajale nii täiskasvanud, kui nooremad vanuseklassid. 11-12. aastaste arvestuses, kellel tuli läbida 3 ringi ehk 6km, tegid puhta töö samuti Rakke SK esindajad. Esimesena lõpetas Mairit Kaarjärv ajaga 15m 46s ja teisena Karolina Kull. Kolmas oli Smart Sport Türi rattur Hannah Kaljur. Poistest parim Greg- Emil Pärn Põltsamaa Jalgrattaklubist lõpetas ajaga 17m 37s. Teine oli Karl Lehis ja kolmas Rasmus Tommula.
4-ringilise ehk 8km distantsi läbisid 13-15 aastased rattasõitjad. Tüdrukute parim Karolin Surva läbis võistlusmaa ajaga 20m 40s ning poiste kiireim Reno Laht lõpetas ajaga 20m 47s.
Põhiklassis 10km distantsil võidutses Türi Smart Sport klubi värvides võistlev Kren Kask ajaga 22m 8s. Teisena ja kolmandana ületasid lõpujoone sama klubi esindavad M18 vanuseklassi võistlejad Oskar Kontus ajaga 22m 23s ja Kert Järva. M40 arvestuses oli parim Jako Leidorp ajaga 22m 57se, teine Aivar Lagenõmm ja kolmas Kalle Piirioja. M50+ vanuseklassis võidutses Teet Kallakmaa ajaga 23m 34s. Teise koha saavutas Vladimir Pennert ja kolmas Jaan Mõtsnik. Naistest oli parim N35+ vanuseklassi võitja Rakke SKist Maris Kaarjärv ajaga 24m 36s, kellele järgnes naiste põhiklassi parim Türi Rattaklubi ridades võistlev Tene Must ajaga 26m 36s.

Türi etapiga lõppes ühtlasi ka Järvamaa rattakrossi seeriavõistluse hooaeg ning välja jagati koondauhinnad. 
Kuni 6a vanuseklassis võidutses 90 punktiga Steven Ilijn, teiseks tuli Jürgen Surva 81 punktiga, ning kolmas Karl-Martin Helenurm 79p.
M8 I koht Mihkel Mölder 90p.
N8 I koht Marilin Põllu 90p.
M10 I koht Steven Marti Lillipuu 90p, II Ove-Markus Kasemägi 87p.
N10 I koht Mirtel Laht 90p, II koht Teele Vunder 84p ja III koht Anett Liisa Parts 75p.
M12 võidutses 90p Karl Lehis, II koht Rasmus Tommula 79p ja III koht Greg-Emil Pärn samuti 79p.
N12 vanuseklassis võidutses Hannah Kaljur 85p, teiseks tuli Karoliina Kull 84p.
M15 tuli esimeseks Reno Laht 90p.
N15 saavutas esimese koha 90p Karolin Surva.
M18 tuli esimeseks 90p Oskar Kontus, II koht Kert Järva 84p.
M põhiklassis saavutas esimese koha Ragnar Lepp 87p, II koht Tauri Must 75p ja III Marko Raap 67p.
M40-49 vanuseklassis parim Jako Leidorp 87p, II koht Aivar Lagenõmm 84p, III koht Kalle Piirioja 73p.
N põhiklassis esimene koht Tene Must 90p.
N35+ esimene koht Maris Kaarjärv 90p.
M50+ esimene koht Teet Kallakmaa 90p.

Järvamaa rattakrossi seeriavõistlus 2018 on selleks hooajaks läbi. Kohtumiseni rattaradadel juba järgmisel aastal!

Fotod: Liisa Gritšenko

Teate koostas:
Martin Kaschan, Tauri Must

 

Orienteerujate töine nädalalavahetus oli järvakatele medaliterohke

Nädalavahetusel selgusid eesti orienteerumismeistrid koguni kolmel võistlusalal-sprindis, öisel tavarajal ja sprinditeates segavõistkondadele. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujatele oli nädalavahetus edukas ja koju toodi erinevates vanuseklassides 12 medalit.

Eelmise aasta orienteerumise maailmameistrivõistluste sprinditeate maastikul Viljandi Lossimägedes selgusid tänavuse aasta Eesti meistrid orienteerumissprindis ja sprinditeates.

Naiste põhiklassis asus 2,5 km ja 23 KP-ga rajal Eesti sprindimeistri tiitlile heitlema 29 sportlast. Tasavägise võistluse võitis Evely Kaasiku (OK JOKA), kes lõpetas ajaga 17.03,7. Evely ise oma jooksuga rahul ei olnud, sest raja algusosas ei saanud ta orienteerumist kuidagi sujuma ja sisse lipsasid paar selget orienteerumisviga. Lisaks tekitas veidi ebakindlust probleemid elektroonilise märke fikseerimisega. Hõbemedali võitis napi 3,8 sekundilise kaotusega Annika Rihma (OK Kõlva Kobras), kes oli kindel liider raja esimeses pooles, ent suure orienteerumisviga raja teises osas kukutas ta liidrikohalt. Pronkmedal kuulus Margret Zimmermannile (OK Kape) ajaga 17.22,8.

Meeste 3,0 km ja 25 KP-ga rajal dikteeris võistluse käiku Ats Sõnajalg (Harju KEK RSK), kas saavutas selge võidu ajaga 16.58,8. Hõbemedal kuulus Kristo Heinmannile (OK Ilves)aeg 17.35,0 ja pronksmedali Sergei Rjabõskinile (SRD SK) 17.47,3. Orienteerumisklubi JOKA parim mees Juho Westerlund lõpetas võistluse 4. kohaga. Medalist jäi lahutama vaid 11,2 sekundit. Mehe enda sõnule ei suutnud ta raja teises pooles medalivõiduks vajalikku jooksukiirust hoida.

Neidude N18 klassis võitis orienteerumises esimese individuaalse Eesti meistrivõistluste medali põhialana suusatmisega tegelev Kaidy Kaasiku, kes võitis 1,9 km ja 17 KP-ga rajal pronksmedali ajaga 17.13. Tubli arengu orienteerumisradadel on sel ooajal teinud ka tema kaksikõde Keidy, kes saavutas 5. koha. Noorteklassides jõudsid Järvamaa noortest esikümnesse noormeeste M18 klassis Raiko Marrandi 6.kohaga ja Kasper Keerberg 9.kohaga, poiste M14 klassis Mehis Udam 6.kohaga ja tüdrukute N14 klassis Anett Liisa Parts 10.kohaga.

Veteranide vanuseklassides tulid Eesti meistriteks Kersti Ehala naiste N55 klassis ja Siiri Poopuu N60 klassis. Hõbemedali võitis Helle Hallik naiste N35 klassis. Meestel jäi medal võitmata, aga esikkuikusse jõudsid Paul Poopuu meeste M60 klassis 4. koht ja Priit Poopuu M35 klassis 6.koht.

Sama päeva hilisõhtul selgusid Eesti meistrid Viljandimaal Tääksi ürgoru nõlvade raske läbitavusega metsades. Selle võistluse korraldav klubi oli Järvamaa orienteerumisklubi JOKA.  

Põhiklassi võistlejaist suutsid kõike edukamalt öises pimeduses ja raskes läbitavusega metsas orieneerumisraja läbida ning krooniti Eesti meistriteks Laura Joonas OK Võru ja Kristo Heinmann OK Ilves. JOKA klubi parima põhiklassi tulemuse jooksis välja Evely Kaasiku, kes saavutas 5.koha. Noorteklassides oli meie edukaim Kasper Keerberg, kes saavutas noormeeste M18 klassis 6. koha. Samas vanuseklassis oli Raiko Marrandi üheksas. 
Veteranide seas duubeldasid oma medalivõidu Siiri Poopuu, kes oli naiste N55 klassis parim ka öises metsas ning teise hõbeda võitis Helle Hallik naiste N35 klassis. Meeste M35 klassi 6,78 km ja 22 KP-ga rajal toimus JOKA meeste vahel tasavägine medaliheitlus, millest parimana väljus hõbeda võitnud Tiit Poopuu ajaga 1.20.04. Pronks kuulus Taamas Marrandile ajaga 1:22.23 ja neljas koht Priit Poopuule 1:22.52. Kolmeteistkümne mehe konkurentsis võidutses hiidlane Ott Rakkaselg ajaga 1:18.35 ja viies oli Eesti jalgpallilegend Raio Piiroja 1:22.57. Meeste M45 klassis võitis hõbemedali Ilmar Udam ja meeste M60 klassis pronksi Aimur Raudsepp.

Kolmanda eesti Mv medalialana selgusid meistrid segavõistkondade sprinditeates. Põhiklassis asus medaleid jahtima 18 võistkonda, kusjuures igasse võistkonda kuulus 2 nais- ja 2 meesjooksjat. Naissportlaste poolt joostus avavahetusest tuli esimesena teatevahetusse OK Võru. Järvamaa klubi OK JOKA avavahetuse jooksja Sigrid Ruul andis teate ülke kuuendana. Vahe liidritega oli veidi üle 1 minuti, ent see jättis võimalus jätkata heitlust medalitele. Teises vahetuses viis Joosep Tammemäe  ligi 50 sekundilise eduga liidriks OK Kape. JOKA mees Juho Westerlund püsis juhtgrupis ja andis teate üle viiendana, vaid 10 sekundi kaugusel pronkskohast. Kolmandal etapil tõstis Eesti koondise parim sprinimees Kenny Kivikas OK Ilvese liidripositsiooni ja saatis Evely Saue ankruetapile ligi minutilises eduseisus. Järvakas Mehis Muru kaotas raja lõpuosas veidi sekundeid konkurentidele juurde, ent eelmise päeva kullavõitjal Evely Kaasikul säilis siis ki võim alus õnnestunud jooku korral medalile heidelda. Nelja võistkonna vahel toimuski viimasel etapil põnevat duell, kus SK Saue Tammede nooruke jooksja Teele Telgma suutis kaitsta ligi paariminutilist edu jälitajate ees ja lõpetada teisena. Pronksmedal kuulus OK JOKA võistkonnale, kus Evely Kaasiku oli lõpuetapil pea minuti kiirem kui järgnevad, ent enamat pronksmedalist see siiski ei andnud.

Noorte MN16 klaasis saavutas nooruke JOKA võistkond Roosi Rütman, Artur Soo, Raiko Alliksaar, Anett Liisa Parts kümnenda koha. Võitis Rakvere OK. Medlikoha eest heitles ka JOKA MN20 vanuseklassi võistkond, ent paraku oli avaetapi kiires ja tihedas konkurentsis jäänud meie jooksjal üks KP märkimata ja seega läks võistkonna tulemus tühistamisele.

Veteranid seas jooksid end medalivõiduni MN55 klassi võistkond Kersti Ehala, Matti Betlem, Raul laas, Siiri Poopuu, kes võitsid hõbemedalid. JOKA klubi MN35 klassi võistkond lõpetas võistluse 7.kohaga.

Täielikud tulemused on nähtavad korraldajaklubi SK Mercury lehel http://sprint18.skmercury.ee/?page_id=104

Foto: Eesti MV sprinditeates, pronksi võitnud JOKA võistkond , foto autor Paul Poopuu

 

Teate koostas:
Türi Spordiklubide Liidu juhatuse esimees
Paul Poopuu

emv2018sprinditeade_joka-voistkond_v

 

🏊‍♂️🏊‍♀️🇪🇪 EESTI MEISTRIVÕISTLUSED AVAVEEUJUMISES OLID TÜRI NAISELE EDUKAD 🇪🇪🏊‍♂️🏊‍♀️

28. Eesti lahtised avaveeujumise meistrivõistlused toimusid 18. augustil Elvas, Verevi järves. Vesi oli endiselt mõnusalt soe (23 C), tuuleke väike ja õhtune päike kaunis ning ujujad kiired ja lõbusad.

Stardis oli ka Merle Vantsi kes naasest mitme medaliga. Oma vanuseklassis saavutas Vantsi teise koha ja naiste absoluutarvestuses tuli ta Eesti MV-te pronksile ! Ettepoole jäid vaid sellel suvel kõik Eesti avaveeujumised võitnud Meribel Saar, teisena lõpetanud lätlanna Ilze Aigare ja noorteklassi kuuluv Garita-Beth Puusepp. Väga ilus lõpetus superhea koduse avavee hooaja teinud Merlele! Nüüd jääb veel üle mõõtu võtta omaealiste Euroopa paremikuga septembris Bledi järvel.

Kõik tulemused leiab siit: http://www.racetecresults.com/Results.aspx…

Hoiame pöidlaid masteriste EM-il startijatele, kes 2. septembril alustavad Kranj`is basseinidistantsidega ning 8.-9. septembril ujuvad imekaunis Bledi järves 3 ja 5 km.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

39569853_2039415279436486_281881576969601024_n

 

 

Türi valla tuletõrjesportlane, Oliver Veimer, oli Eesti meistrivõistlustel edukas

Äsja koondistega Eestit esindanud Oliver Veimer, saavutas Eesti mesitrivõistlustel Võrus C – grupi arvestuses nii konksredeliga ronimises, kui 100 meetri takistusraja läbimises I koha. Samuti omistati talle “Pritsu karikas 2018” üldarvestuse võit!
Täpsemalt saad lugeda SIIT!

39589314_381606105704968_4047787796356661248_n

 

PETANKIMÄNGIJAD LÕPETASID JÄRVAMAA SEERIAVÕISTLUSE TÜRIL

Täna toimus Järvamaa petanki seeriavõistluse viimane etapp Türil. Kohale oli tulnud taas 18 võistkonda. Vaatamata sellele, et viimaste mängude ajal hakkas juba pimedaks minema ja vihma sadas, andsid mängijad endast parima, et võidelda parimate kohtade eest.

Viiendal etapil olid parimad Enn Lehtpuu ja Anneli Suits Mäost, teiseks tulid Erki Valdmaa ja Egerd Valdmaa Türilt ning kolmanda koha mängisid välja Triin Randväli ja Kristo Randväli Paidest.

Seeriavõistluse üldarvestuses osales kokku 48 võistlejat. Viiest etapist läks arvesse neli parimat. 65 punktiga tunnistati parimateks Anne Sillamaa, Vallo Sillamaa ja Ilme Mägi Kärust. Teise koha saavutasid viimasel etapil suurepärase mängu teinud Enn Lehtpuu ja Anneli Suits Mäost 62 punktiga. Kolmas koht saavutati 57 punktiga, kus kahel võistkonnal oli ühepalju punkte. Parima selgitamiseks loeti kokku viie etapi punktid ja tunnistati kolmandaks Erki Valdmaa ja Egerd Valdmaa Türilt ning neljandaks Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu Väätsalt.

Kuna sel aastal oli osalus väga suur, siis uuel aastal toimuvad seeriavõistluses suured muudatused. Võistlustel tuleb osaleda kolmekesi võistkonnana, praeguse kahese asemel. Lisaks saavad kõik punkte individuaalselt, mis võimaldab igal võistlusel vahetada kaaslaseid.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

39129277_2030663126978368_2207753888977649664_n

 

OLIVER VEIMER SAAVUTAS BALTIMAADE TULETÕRJESPORDI VÕISTLUSTEL KAKS KOLMANDAT KOHTA

9.-10. augustil toimusid Lätis Valkas Baltimaade tuletõrjespordi võistlused, kus osales ka Eesti koondis 25 sportlasega. Kahe päeva jooksul võisteldi neljal alal – tuletõrjevahenditega 100 meetri takistusriba läbimises, konksredeliga torniharjutuses, meeskondlikus tuletõrjevahenditega 4×100 meetri teatejooksus ja meeskondlikus mootorpumbaga lahinghargnemises. Lisaks Baltimaadele osalevad võistlustel külalistena Valgevene, Poola ja Tšehhi delegatsioonid.

Eesti koondise nimekirjas oli ka Türi valla poiss OLIVER VEIMER, kes saavutas Balti Matšil 100m takistusraja läbimises ning ka torniharjutuses kolmandad kohad.

Oliver on pildil viimane sinises särgis noormees
FOTO: Inga Karpova

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

tuletorjesport

 

Järvamaa meistriteks orienteerumissprindis tulid Raiko Marrandi ja Rita Ojala.

 Suure-Jaanis toimunud Järvamaa meistrivõistlused orienteerumissprindis peeti noore kaardistaja Artur Soo äsja valminu kaardil ja see meelitas oma uudsusega rajale orienteerujaid erinevaist Eestimaa paigust. Stardijoonele asus 38 meest (Järvamaalt 17) ja 24 naist (Järvamaalt 9).

Meeste 3,6 km ja 15 KP-ga rajal oli nobedaim Joosep Tammemäe, klubist SK100, aeg 18.12. Järvamaa tänavuse aasta sprindi meistritiitli võitis noorema põlvakonna esindaja Raiko Marrandi ajaga 21.09. Järgnesid Priit Poopuu 21.50 ja Gert Saamann 22.33.

Naiste 2,1 km ja 11 KP-ga rajal oli kiireim Rita Ojala ajaga 16.28. Järvamaa MV kahvatumad medalid kuuluvad Mariliis Arenile ajaga 17.11 ja Katrin Klesmentile, aeg 17.15.

Uuel nädalavahetusel selguvad Järvamaa orienteerumismeistrid lühirajal. 

Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA
tel +372 5052240

peko-kevad2018_raiko-marrandi

EVELY KAASIKU SAAVUTAS MM’i LÜHIRAJAL 31. KOHA

Orienteerumise MM-võistlustel Lätimaal võisteldi esimese metsadistantsina medalitele lühirajal. Naiste raja pikkuseks oli linnulennult 4,8 km ja rajal 17 KP-d. Stardi- ja finišipaigad asusid Gauja ürgoru erinevatel kallastel. Vahelduva läbitavuse ja nähtavusega orunõlvadel tuli näidata väga head orienteerumistehnikat ja osata valida õige liikumiskiirus, vastasel juhul olid suured vead kerged tulema. Liiga suur algkiirus sai saatuslikuks tiitlikaitsjale ja maailma edetabelijuhile Tove Alexanderssonile Rootsist. Kiirustamisest tingituna eksis ta nõlvapunktide võtmisel korduvalt ja väga suurelt ning katkestas võistluse.

Raske võistluse võitis venelanna Natalia Gemperle ajaga 32:02. Selle MMi esimese medali Soomele tõi tänavune Euroopa meister lühirajal Marika Teini, kes tegi mõned pisivead ja kaotas lõpuks võitjale 1:30. Üllatuspronksi teenis prantslanna Isia Basset, kes kaotas võitjale 1:54.

Järvakas Evely Kaasiku saavutas 31.koha ja koondisekaaslane Laura Joonas 50. koha. Evely tegi oma kõige suurema vea teise kontrollpunktiga, ülejäänud osa rajast õnnestus läbida suuremate prohmakateta, kuid jooksukiirus ei võimaldanud enamat. Ta ise ei olnud üldse rahul oma orienteerumistehnilise sooritusega. Ei olnud head orienteerumiskindlust ja sujuvust ning väikeseid pisivigu ning kõhklemisi kujunes liialt palju. Soovitud orienteerumissooritust ei õnnestunud seekord ellu viia.

MM jätkub neljapäeval teatejooksudega.

Naiste täielikud tulemused http://liveresults.woc2018.lv/followfull.php…

MM-i kodulehekülg: https://www.woc2018.lv/

Manuses Külli Leola foto Evely Kaasikust finišeerimas.
Teate koostas:
Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA

38747481_2018814501496564_3072500585719660544_n

 

TARBJAL SELGUSID PARIMAD PETANKIMÄNGIJAD

Täna, 7. augustil, toimus Tarbjal Järvamaa petanki seeriavõistluse neljas etapp, kus osales 17 võistkonda. Esimest korda tulid oma võimeid proovile panema Ain Tamme ja Jaanus Tiiter Väätsalt, kes otsustasid võistluse kohe ka võita. Teise kohaga pidid sel korral leppima Jaan ja Jaak Murumaa Kärust ning kolmanda kohe võitsid üllatuslikult Liisa ja Vadim Gritšenko.

Üldarvestuses juhib kindlalt 65 punktiga Ilme Mägi, Anne ja Vallo Sillamaa. Teisel kohal on 57 punktiga Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu Väätsalt ning kolmandad on Liisa ja Vadim Gritšenko Türilt tulemusega 52 punkti. Kokku on osalenud Järvamaa petanki seeriavõistlusel 21. võistkonda.

Võistluste finaal ehk viies etapp peetakse Türi Põhikooli võrkpalli väljakute juures juba järgmisel nädalal, 14. augustil, kell 18.00.

38822020_2018121268232554_6758407885257965568_n

 

EVELY KAASIKU SAAVUTAS ORIENTEERUMISE MM’il SPRONDITEATES EESTI VÕISTKONNA KOOSSEISUS KÕRGE 10. KOHA

Orienteerumise maailmameistrivõistluste teise alana selgusid maailmameistrid atrakstiivses segavõistkondade sprinditeatejooksus, mis joosti Riia kesklinnas.
33 riigi konkurentsis suutis tiitlit kaitsta Rootsi võistkond koosseisus Tove Alexandersson, Emil Svensk, Jonas Leandersson, Karolin Ohlsson, kes juhtisid võistlust algusest lõpuni. Nende edu hõbeda võitnud Šveitsi ees olinapilt alla tunni kestnud võistluse juures 31 sekundit. Pronki võitis Taani, tänu ankrunaise, neljakordse sprindi maailmameistri Maja Almi väga tugevale jooksule, kes tõi nad seitsemendalt kohalt kolmandakas ja kelle etapiaeg oli koguni ligi minuti võrra kiirem kui ülejäänuil.

Eesti võistkonnas tegid sissejuhatuseks suurepärased etteasted Annika Rihma ja Kenny Kivikas, kelle soorituste järel püsis Eesti kaheksandal kohal, kaotust liidrile vaid vastavalt 20 ja 52 sekundit.

Kolmandas vahetuses andis endast kõik Kristo Heinmann, kuid pidi siiski mõned konkurendid endast mööda laskma ja finišeeris 12. kohal, 2:15 liidrist.

Ankruetapil pidas Evely Kaasiku maha tõsise heitluse konkurentidega Leedust ja Hispaaniast.Kiire alguse järel jäi Leedu varsti selja taha ja tasavägises omavahelises heitluses hispaanlannaga, tegi konkurent suurel kiirusel vea, jättes ühe kontrollpunkti läbimata, mis tähendas nende tulemuse tühistamist.

Eesti lõpetas väga kõrgel 10. kohal, millest on varem vaid korra ühe koha võrra kõrgemal oldud. See juhtus 2016. aastal Rootsis, kui võistkond erines tänasest vaid ühe liikme võrra – Kristo Heinmanni asemel jooksis Sander Vaher.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad Sigulda lähistel Gauja jõe metsastel nõlvadel. Järgmise võistlusalana joostakse lühirada ja Evely Kaasiku on sealgi stardis.

Fotol: Evely Kaasiku MMi sprinditeates heitlemas Hispaania ankrunaisega

Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA
Tel +372 5052240

woc2018_spr-teade_evely-kaasiku

 

TARTUS SELGUSID U-20 VANUSEKLASSI EESTI MEISTRID RANNAVÕRKPALLIS

Reedel algasid Tartu Rannakeskuses noorte rannavõrkpalli EV100 Eesti meistrivõistlused kuni 20-aastaste turniiridega. Noormeeste turniiril võistles 12 ja neidude turniiril 10 võistkonda.

Neidude kirkaima medali viivad koju JADE ŠADEIKO ja Maria Säästla, kellele järgnesid teise koha teeninud Eva Liisa Kuivonen ja Marily Lass ning kolmanda koha hõivanud Maren Mõrd ja Helerin Hansman. Samas järjestuses lõpetati ka karikavõistluste kokkuvõttes.

Lõplikud paremusjärjestused on nähtavad Eesti Võrkpalli Liidu kodulehel:

http://www.volley.ee/tartus-selgusid-u-20-vanuseklassi-eest…

Foto: Deivi Šadeiko facebook

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

38120616_2490371170976706_8176601172954578944_n

 

 

VIBULASKJAD TÕESTAVAD TAAS EESTLASTE VÕIMSUST

Türi Spordikooli treener, Maarika Jäätma, annab teada, et taas on vibusportlased ääretult häid tulemusi näidanud. Hetkel võistlevad Türi noored Bulgaarias täsikasvanute Euroopa GP etapil. Treener ütleb: “Noored on olnud üliedukad ja homme on ees neli medalimatši, millest kolm on kuldmedali matšid ja üks pronksimatš.Homme laseb esimeses medalimatšis meie naiskond kuldmedli peale. Naiskonda kuuluvad Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Emily Hõim. Seejärel võitlevad Robin ja Lisell Jäätma segavõistkondliku kuldmedali eest. Naiste individuaalses kuldmedali matšis laseb Lisell Jäätma ning meeste individuaalses pronksmedali matšis laseb Robin Jäätma. Muidugi on ka tublid olnud meie teised noored. Meeri-Marita Paas saavutas naiste arvestuses 6. koha, Artur Aas 9. koha ja Kristi Ilves 17. koha.”

Kõigil on võimalik kaasa elada meie noorte edukale võistlusele ja jälgida tulemusi Eesti Vibuliidu kodulehel:
http://www.vibuliit.ee/uus/

Lisainfo  SIIN!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

282231h7da6t28

JÄRVAKAS EVELY KAASIKU STARDIB ORIENTEERUMISE MM’IL LÄTIS

Nädalavahetusel algavad Lätis orienteerumise maailmameistrivõistlused. Võistluspaikadeks on sprinidistantsidel Riia kekslinn ja metsadistantsid toimuvad sigulda ümbruses. Eesti koondises asub Lätimaal maailma orienteerumisparemikuga konkureerima ka Järvamaa parim naisorienteeruja Evely Kaasiku.

Kevad-suviste katsevõistluste tulemusel kindlustas Evely koondisekoha nii sprindi kui lühiraja võistlusele ning lisaks kuulub Eesti teatevõistkonda nii sprindi teatejooksus kui ka tavaorienteerumise teatejookus. Arvestades maailmameistrivõistluste väga pingelist programmi panustab Evely individuaaldistantsidest seekord siiski vaid lühirajale, kus kevad-suvise hooaja tulemused on olnud paremad, kui sprindis. Maikuus toimunud Euroopa MV lühiraja 20.koht ja juulikuise tudengite MMi 11. koht loovad edulootusi ka MMil.

Kõigist orienteerumise MMi võistlusaladest on ETV-s otseülekanded. Võistlusi saab jägida järgmistel aegadel:
Laupäev 4. august – Riia
o sprindi finaal kl 15.00-17.00 (ETV2)
Pühapäev 5. august – Riia 
o sprinditeade kl 16.55-18.00 (ETV)
Teisipäev 7. august – Sigulda
o lühirada (N) kl 13.30 – 15.00 (ETV)
o lühirada (M) kl 16.00-17.30 (ETV)

Neljapäev 9. august – Sigulda
o teatevõistlus kl 14.45-18.00 (ETV2)

Laupäev 11. august – Sigulda
o tavarada (N) kl 14.00-15.00 (ETV)
o tavarada (M) kl 16.30-18.00 (ETV)

Järvakas Evely Kaasiku on orienteerumissooritust võistlusrajal on võimalik jälgida pühapäeval 5.augustil, teisipäeval 7.augustil ja neljapäeval 9.augustil.

Pildil Eveli Kaasiku MM2017 sprindirajal / foto Eesti Orienteerumisliit

Teate koostas:
Orienteerumisklubi JOKA
tel +372 5052240

woc2017_sprintf_evely-kaasiku