* Türi Vibukooli tublid noored

Türi Vibukooli noored vibulaskjad Robin Jäätma, Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas on teinud suurepärase hooaja alguse.

Nad on uuendanud noorte ja täiskasvanute Eesti rekordeid, on välisvõistlustelt toonud mitmeid erivärvi medaleid, samuti võideti individuaalne koht Euroopa Mängudele.

Hetkel on Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas teel täiskasvanute maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad sel nädalal Hollandis. Soovime neile edu sinna!

Kohe peale MM-i sõidavad treener Maarika Jäätma ja noorsportlane Meeri-Marita Paas Euroopa Mängudele, mis toimuvad Minskis. Eestile võitis Euroopa Mängude koha Meeri-Marita Paas. Kvalifikatsiooni turniir toimus aprillis Rumeenias, kus toimus Euroopa täiskasvanute GP etapp. Meeri-Marita näitas väga head laskmist ning võitis Eestile koha ja sõidab Minskisse Eestit esindama.

XXX suveuniversiaadini on jäänud üks kuu ja esmaspäeval selgus ka Eesti koondise lõplik koosseis. Universiaad toimub 3.-14. juulini Itaalias Napolis. Selle universiaadi omapära on selles, et osalejaid saab olla kuni 8000, mis on viimaste universiaadide osalemisarvust ligikaudu neli tuhat väiksem. Selle arvu saavutamiseks on karmistatud norme, mitmetel spordialadel on vähendatud osalejate arvu. Sellel võistlusel esindavad sportlased oma koole, kus nad õpivad. Sinna hulka kuuluvad ka Lisell ja Robin Jäätma. Lisell Jäätma on Türi Ühisgümnaasiumi vilistlane, kes õpib nüüd Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis esimest aastat. Robin Jäätma aga õpib praegu Türi Ühisgümnaasiumi 11. klassis

Medalivõite on olnud meie noortel juba nii mõnigi. Hooaja esimesel välisvõistlusel Täiskasvanute I Euroopa GP etapil võitsid Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas naiskonnaga kuldmedali, olgu öeldud, et mõlemad kuuluvad alles noorte vauseklassi.

Euroopa Noorte I GP etapil võitsid nad kolm medalit. Individuaalselt võitis Robin Jäätma hõbemedali, Lisell Jäätma pronksmedali ja Meeri-Marita Paas samuti pronksmedali. Segavõistkonnaga võitsid Lisell ja Robin pronksmedali. Sisehooaja lõpus võitis Robin Jäätma Euroopa juunioride meistritiitli.

Mai lõpus kutsuti Lisell ja Robin Jäätma Türki võistlema. Tegemist oli 7. Conquest Cup-iga. Sinna kutsutakse riigi edetabeli esinumbrid ehk võistlus on väga kõrgetasemeline ja kohal on omaala profid. Robin Jäätma näitas väga head laskmist ning saavutas kvalifikatsioonis tugevas konkurentsis 8. koha. Duellides suutis Robin head laskmist jätkata ja lõpetas võistluse 6. kohal. Lisell Jäätma lasi samuti väga hästi, sai eelringides 11. koha. Duellidega tõusis ta 9. kohale.

Treener Maarika Jäätma: “Neile on hooaeg alanud suhteliselt tormiliselt, ridamisi uusi rekordeid ja võite. Nende suhtumine treeningutesse on professionaalne, nad teavad mida soovivad saavutada ja need saavutused on kõige kirkamat värvi. Noored on arenenud väga palju edasi, sest suudetakse lasta maailma tippudega võrdselt. Meil on ees veel väga tihe hooaja jätk. Kõik võistlused on väga lähestikku ning puhkamis aega eriti ei ole. Kuid usun, et noored tulevad toime ja lõpptulemus on seda väärt.”

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga