* Sportlased tõid Järvamaale võidu

12.-14.juulil toimusid Tartus 15. Eestimaa suvemängud. Need on mängud, mis toimuvad iga nelja aasta järel. Eestimaa suvemängud on Baltimaade suurimad spordimängud, kus osales üle 4000 sportlase. Kavas oli 25 spordiala ja 100 erinevat vanuseklassi. Just selleks võistluseks ühendasid Türi valla, Järva valla ja Paide linna sportlased oma jõud ning viisid Järvamaa parima tulemusega väikeste maakondade hulgas VÕITJAKS. Järvamaa võitis 404 punktiga, teise koha võitis Võrumaa 394 punktiga ja kolmas oli Jõgevamaa 392 punktiga.

Kokku osales mängudel 63 omavalitsust, kelle hulgast Türi vald võitis üldarvestuses 9. koha, Järva vald oli 10’s ja Paide linn 20’s. Eraldi võistlesid Türi vald ja Järva vald suurte valdade arvestuses, keda oli võistlustele tulnud 21 omavalitsust ja kus Türi lõpetas 7.kohaga ja Järva 8.kohaga. Paide võistles linnade arvestuses, keda oli kokku 13 omavalitsust ja kus ta võitis tubli kolmanda koha.

Türi valla parima tulemuse tegid võrkpallurid. Võistlustel osales 22 võistkonda ja meie mehed võitsid 4.koha, kuid maakondade arvestuses võitsid nad kolmanda koha, sest eespool oli kaks Tartumaa võistkonda. Väga tublid olid ka petangi mängijad, sest mängima oli tulnud koguni 39 võistkonda ja Türi valla sportlased võitsid 6. koha. Eriti tubli oli ka meie juht, Pipi-Liis Siemann, kes võitis oma vanuseklassis juhtide mitmevõistluse ja tõi meile üldarvestusse väga olulised punktid. Kergejõustiklased pidid sel korral leppima 9. kohaga. Kuldmedalid riputati kaela Olavi Allasele 1500m jooksus, Neemo Kullile kuulitõukes ja Markus Anveltile kõrgushüppes. Lisaks kuldmedalile, sai Neemo Kull kettaheites ka hõbemedali. Samuti oli meil neid sportlaseid, kes väga napi kaotusega pidid leppima neljandate kohtadega. Orienteerumises toodi samuti 9. koht ja pronksmedal riputati kaela Siiri Poopuule. Teateorienteerumises võitsid pronksmedali M16 klassi poisid – Mehis Udam, Artur Soo ja Raiko Alliksaar. N45 klassis võitsid samuti pronksmedali Rita Oajala, Ester Marjapuu ja Maive Leif. Mälumängijaid kogunes Tartusse lausa 41 võistkonda, kelle seas Türi valla esindajad lõpetasid 9.kohaga. Jahilaskmises oli esindatud 19 omavalitsust, kelle hulgast lasid meie laskjad end 11 kohale. Discgolfis oli kohale tulnud 240 mängijat ja Türi vald lõpetas 12.kohaga. Pronksmedal riputati kaela Greetel Stokmannile ja Terje Sangernebo jagas 3-4. kohta. Jalgratturid lõpetasid võistluse 29 omavalitsuse seas 15. kohaga.

Suured tänud sportlastele, kes olid valmis Türi valda esindama ja 63. omavalitsuse seas tõid Türi vallale üldarvestuses tubli 9.koha ning suurte valdade arvestuses 7. koha. Sel korral oli võistlustules palju neid, kes osalevad mängudel esmakordselt. Loodame, et olete ka edaspidi valmis Türi valla au hoidma. Aitäh ka võistkondade moodustajatele.

Järgmisel aastal on juba uued Eestimaa suvemängud, mis on vähemate aladega. Nüüd on aeg hakata nendeks valmistuma. Aga enne seda lähevad sportlased uue aasta algul Eestimaa talimängudele, et näidata enda oskuseid ujumises, suusatamises, lauamängudes jne. Sportige ja olge terved!

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga