Sporditöötajad tutvusid Saaremaaga

Suvel, juulikuus, on Konesko Türi spordihoone suletud ja treeningud tuleb teha õues. Nii tegutsevad ka Liidu ja spordihoone töötajad palju õues. Sel korral otsustasime üheskoos avastada Saaremaa spordiobjekte ja sealseid vaatamisväärusis. Giidiks oli meile Paul Poopuu.
Esimesed hakkasid koheselt koguma samme Muhu Jaanalinnufarmis, et näha sebra, okassiga, emu, jaanalinde, laamat, alpakat ja ponisid. Teised jälle suundusid regatti vaatama. Seejärel osalesid julgemad orienteerumispäevaku pikematel radadel ja tagasihoidlikumad võtsid ette lihtsamad rajad. Saab öelda, et kõik läbisid vähemalt mingi raja edukalt ja said kirja tublid tulemused. Meie väljasõidud viisid meid Sõrva säärde ja Lääne-Saaremaale. Külastasime Salme Suure Tõllu terviseparki, Sääre tuletorni, Ohesaaret, Pooppuunina, Lindmetsa mägesid (Pohlaku kodupaik), Leedri küla, Pidula wakepark, Karujärve (Dejevo) terviserada, Karujärve rand.
Lisaks tegime Liidu töötajatega läbi Toomalõuka rallikatse. Seda loomulikult aja ja täpsuse peale ning järgides liiklusreegleid. Täpseima aja sõitsid sel korral välja rallimees Villi Vantsi ja kaardilugeja Theo Aasa. Plaanis oli jõuda ka Vilsandile, kuid tuul puhus sel korral valelt poolt ja vesi oli liiga kõrge. Jãäb ka järgmiseks korraks midagi. Saime tutvuda ka Kuressaare sportimispaikade ja huviväärsustega.
Lisaks olime aktiivsed ja liikuvad ning pidasime maha mitmeid võistluseid. Küll anti võimalus visata korvi eriskummaliste pallidega, siis jälle määrasime kompassiga asukohta ja kaugust punktide vahel. Lisaks saime teada ka mõned toredad saarlaste sõnad. Kas sina tead, mis asi on tuhlimoos? Igatahes, meil oli suurepärane seltskond, rohkelt vaatamisväärsusi, veel rohkem samme ning häid hetki ja emotsioone.
Soovitame kõigil külastada Saaremaad ja avastada sealseid seikluslikke paiku.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga