* Rattamatk tunne oma koduvalda ” Türi valla kõrgemad voored”

Traditsiooniline kevadine rattamatk toimub sel korral ilma kogunemiseta ja kõigil huvilistel on võimalik 1. – 3. maini rada läbida iseseisvalt. Türi Spordiklubide Liit ja Orienteerumisklubi JOKA on koostöös  valmistanud kaardi, mis viib ratturid sel korral Türi valla kõrgemate voorestike juurde. Matkateel olevate 12.  kontrollpunkti kogupikkuseks on 35km. Igal kontrollpunktil on oma tunnustäht, millest saab kokku matka tunnussõna. Soovitatav on läbida vähemalt 6 kontrollpunkti ja kindlasti nende seas ka Käomägi, mis on Türi voorestiku kõrgeim tipp (kõrgus 81,1m).  Matk toimub avatud liiklusega teedel ja palume jälgida nii eriolukorra reegleid, kui ka liiklusreegleid ohutuks raja läbimiseks.

Anname soovijatele võimaluse tekitada ka väike võistlusmoment,  läbides kogu rada aja peale. Selleks vali omale sobiv KP algus ja lõpp punktiks, läbi rada ja fikseeri aeg. Kiireimat rattaorienteerujat tunnustame austava tiitliga “Türi voorestiku rattakunn 2020” ja väikese meenega. 

Alguse saab iga osaleja omale ise valid, kas alustad Türilt, Väätsalt, Kirnast, paidest või kusagilt mujalt.  Lastega matkates on kõige turvalisem ja lühem marsruut sõita autoga Kirnasse ja alustada rattamatka just sealt.

Raja saab läbida nutiseadmes oleva kaardi järgi või välja printida Türi Spordiklubide Liidu kodulehelt (www.tskl.ee).   Raja läbimisel saada lahendus (tunnuslause või üksikud tähed) koos kõigi osalejate nimedega e-posti teel tyrispordiklubi@gmail.com, facebookis Türi Spordiklubide Liit või helista 58201464. Kõikide tagasiside saatjate vahel loositakse välja auhindu. Samuti saavad nad  liikumisürituse “Liigume koos” osaluskaardile märgised. Kui soovite osaleda ka  “Kevadpealinn 2020” loosimängus, siis saada kindlasti oma osalemisest ka pilt Kevadpealinna facebooki gruppi SIIN!

Orienteerumisklubi JOKA ja Türi Spordiklubide Liidu poolt korraldatavad tervislikud liikumisüritused on eriolukorra perioodil osalustasuta. Kui aga soovid vabatahtlikult panustada taoliste ürituste toimumisse ja selle tarvis kaartide valmistamisse, siis võid kanda osalustasu orienteermisklubi JOKA arvelduskontole nr EE901010220016401010 SEB.

ESIMENE POOL KAARDIST

TEINE POOL KAARDIST

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga