Noororienteerujate medalirohked Eesti meistrivõistlused

Võrumaal Rõuge lähistel Kiidil toimusid Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise sprindis, sprinditeates ja lühirajal.
Järvamaa orienteerumisklubi JOKA oli võistlustules 18 suusaorienteerujaga, neist 14 noorte vanuseklassides.
EOK 100-ndale aastapäevale pühendatud Eesti meistrivõistluste erikujundusega medalivõiduni jõudis kümme klubi liiget.
Eriti tublid olid seekord meie noororienteerujad, kes oma vanuseklassides riisusid tiitlivõistlustel koore. Kerto Kaasiku, mehed M16 vanuseklassis ja Anett Liisa Parts naiste N18 klassis tunnistasid seekord vaid võite ja lõpetasid kõigil kolmel distantsi meistritiitliga. Kaks kulda ja hõbeda võitis Anna Mia Atonen (N14),
kaks kuldmedalit Mehis Udam (M20) ja ühe kuldmedali Kennet Keerberg (M16). Pronksmedalid teenisid M18 klassis lühirajal Maanus Udam ja sprinditeates Maarius Kotsulim ning Aleks Homin. JOKA noored on väga edukad tänu klubi noortetreeneri Kaarel Kallase ja kohalike suusaklubide treenerite Reimo Kaasiku, Ilmar Udami ja Raido Rohi koostööle. Suusatamise treeningutel on noored saanud hea suusatamise baastaseme, millele täienduseks on omandatud suvisel treeningperioodil piisavad orienteerumisoskused ning see tõigi Võrumaa künklike maastike kitsastel ja käänulistel radadel edu. Loodetavasti jagub neil noortel püsivust pürgida ka täiskasvanute eliitklassis Eesti paremikku.
Medalite vääriliselt sõitsid ka meie veteranid, kus nii Ilmar Udam (M45), kui ka Siiri Poopuu (N60) krooniti oma vanuseklassis kahekordseteks Eesti meistriteks.
Fotol: Kerto Kaasiku suusaorienteerumise Eesti MV sprinditeate stardis (autor Sander Lembra);
Maarius Kotsulim suusaorineteerumise Eesti MV-l (autor Sander Lembra)
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga