* Järvamaa spordigalal tunnustati parimaid sportlaseid

10. jaanuaril selgusid Roosna-Alliku mõisas 2019. aasta maakonna parimad spordis. Järvamaa Omavalitsuste Liit jagas preemiaid kahes kategoorias: parima meessportlase tiitli sai jahilaskur Igor Homin ja parima spordiedendaja preemia Türi spordiklubide liidu spordispetsialist Liisa Gritśenko. Spordiedendaja preemiale kandideerisid lisaks Gritśenkole veel kergejõustikutreener Veiko Valang ja Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe. Parima meessportlase preemiale kandideerinute esikolmikus olid ka Meelis Kiisk Järvamaa laskespordiklubist ja Kert Piirimäe Koigi kergejõustikuklubist.

Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp tunnustas 2019. aasta sporditegijat, spordisündmust ja andis välja elutööpreemia. Parim sporditegija 2019 preemia läks Ahti Uppinile. Preemiale kandideerisid veel Tauri Must, Paide Linnameeskond ja Jaak Tammik. Aasta spordisündmuseks tuli Järvamaa maastikuratta seeriavõistlus. Peetud võistlus oli viieetapiline, selgitamaks välja parimad maastikuratturid ja pakkudes võistlusmomenti nii lastele, rahvasportlastele kui ka harrastajale. Kultuurkapitali Järvamaa elutööpreemia pälvis spordi- ja hariduselus tegev Mati Sadam.

Järvamaa spordiliit jagas preemiaid viies kategoorias. Parima naissportlase tiitli võitis taaskord orienteeruja Evely Kaasiku, esikolmikus olid veel Lisell Jäätma Türi vibuklubist ja Kätlin Piirimäe Koigi kergejõustikuklubist. Parima noorsportlase tiitlid anti vibusportlastele Robin Jäätmale ja Meeri-Marita Paasile. Parimate noorsportlaste esikolmikutes olid veel Karolin Surva, Keidy Kaasiku, Mehis Udam ja Markus Anvelt. Paide Linnameeskond, kes sai IV koha jalgpalli meistri liigas, võitis parima võistkonna tiitli võistkonna Lisell Jäätma – Robin Jäätma ees. Lõppenud hooajal kogus Paide Linnameeskond rekordilised 74 punkti ning jäi pronksi teeninud Nõmme Kaljust vaid kolme silma kaugusele. Siiri Poopuu sai parima naisseeniori ja Kalev Martsepp parima meesseeniori tiitli.

Eesti Olümpiakomitee sportlikuma pere tunnustuse sai perekond Tamme Paidest. Tunnustuse andis üle EOK asepresident Tõnu Tõniste.

Eestimaa spordiliidult Jõud said tunnustuse Tauri Must kohaliku spordielu edendajana ja Viktor Mets aasta noortetreenerina.

Esmakordselt valiti 2019. aasta rahva lemmiksportlane, Järvamaa Sporditäht 2019. Eredaim sporditäht Järvamaa taevas selgus kandidaatide Lisell ja Robin Jäätma, Marko Remlik, Markus Anvelt, Paide Linnameeskond, Kert Toobal seast ning selle särava tiitli pälvis jõumees Marko Remlik.

  

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.