Jäätmad tõid Eestile kulla

Poolas Krakowis jätkuvatel Euroopa mängudel kasvatas Eesti koondis medaliarvet. Vibulaskjad Lisell Jäätma (23) ja Robin Jäätma (22) võitsid plokkvibu segapaaride võistlusel kuldmedali.Kuuenda asetusega Jäätmad alistasid veerandfinaalis kolmanda asetusega Prantsusmaa 159:156, püstitades selle tulemusega Euroopa mängude rekordi. Poolfinaal Türgi vastu läks seisul 159:159 ümberlaskmisele. Eesti pääses finaali tänu Robin Jäätma viimasele lasule. Finaal Taani vastu läks samuti seisul 156:156 ümberlaskmisele ning Robin Jäätma oli pingelises olukorras taas ülikindel, tabades kümnesse. Taanlased seevastu eksisid.

„Väga raske on selliseid asju harjutada, sest treeningutel pole pinget. Seda saabki vaid võistlustel õige pingega proovida ja järjest kogemusi saada. Täna lasime väga hästi,“ ütles Robin pärast kuldmedali võitmist. Nii Lisell kui Robin kinnitasid, et Euroopa Mängude medalit, veel enam kulda, oli väga keeruline võita, sest kohal on Euroopa paremik.

„Teadsime, et kõik matšid tulevad tugevad. Tahtsime oma parima teha, aga mina ei mõelnud otseselt kullale,“ ütles Lisell. „Tean, et võime Liselliga võita iga võistluse, kui me hästi laseme. Seda me ka tegime, kuid medalit oli ikka raske võita. Seda enam, et alguses lasime Eesti rekordi, Euroopa rekordi ja siis tead, et järgmises matšis tuleb uuesti lasta ning lõpuks kuld võtta – see on ikka väga äge,“ ütles Robin.

Eesti koondisele oli see Euroopa mängudel teine medal. Kergejõustikus võitis 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi hõbemedali.

 

Pärast medalitseremooniat oli Robin Jäätma võistlustules ka plokkvibu individuaalturniiril. Ta läks vastamisi äsja segapaaride võistlusel alistatud Taani vibulaskja Mathias Fullertoniga. „Ta on mu hea sõber, saame hästi läbi. Oleme temaga palju võistelnud, meie viimased kohtumised on läinud ümberlaskmisele. Suure tõenäosusega juhtub täna samamoodi,“ ennustas Jäätma. Ümberlaskmist siiski vaja ei läinud, sest 15. asetusega Jäätma võitis teise asetusega Fullertoni vastu matši 149:147 ning pääses neljapäeval peetavasse veerandfinaali. Lisell Jäätma jätkab individuaalturniiri kolmapäeval, kus ta on sarnaselt vennale jõudnud kaheksa parema sekka.

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga