Evely Kaasiku lõpetas hooaja kolmanda meistritiitliga

Tänavused viimased Eesti meistrivõistlused orienteerumisjooksus peeti pikal rajal, ehk orienteerumismaratonis. Võistluspaigaks oli Järvamaa külje all asuv Voose ümbruse maastik, mida iseloomustavad kõrged, järsunõlvalised oosid ning tasasemad, mitmete soodega alad reljeefipesade vahel. Valdavalt raske läbitavusega maastik, külm ja vihmane ilm ning pikad rajad esitasid 250 võistlejale väga tõsise väljakutse. Võistlusele lisab erilist vürtsi ühisstart, mis on Eesti meistrivõistlustel individuaalaladest vaid pikal rajal kasutuses. See tähendab enamasti kogu raja vältel konkurentide tegevusega arvestamist ja vahetut nn mees-mehe heitlust.

Naiste eliitklassi kuldmedali võitja sai aga selgeks juba võistluse esimeses pooles. Kohe avaetapil konkurentidest erineva teevaliku teinud Järvamaa orienteerumisklubi JOKA võistleja Evely Kaasiku edestas konkurente juba esimeses kontrollpunktis lausa kahe minutiga ja jätkas ka edasi suurepäraselt ning lõpetas  lõpetas 14,17 km ja 21 kontrollpunktiga raja uhkes üksinduses ajaga 1:53.00. Järgnevaid konkurente edestas ta lõpuks pea üheks aminutiga. Evely enda sõnul keskendus ta rajal eelkõige oma sooritusele ja teevalikutele. Kaasvõistlejaid nägi ta vaid stardist väljajooksul ja edaspidi kogu võistluse vältel metsas ta kedagi ei näinud. See oli isegi veidi üllatav ja vahepeal tekkis juba mõte, et kas midagi on valesti ning kontrollis veelkord hoolikalt, et kas ikka läbib rajal KP-sid õiges järjekorras. Kõik oli siiski korrektne ja ühtlane kindel jooks jätkus kuni lõpujooneni. Sellega lisas Evely Kaasiku oma tänavuse hooaja lühiraja ja öise tavaraja meistritiitlitele kolmandana ka orienteerumismaratoni võidu. Järgnevad medalid võitsid Evely koondisekaaslased Annika Rihma OK Põlva Kobrasest ja Marianne Haug OK Võrust, keda ägedas lõpuheitluses jäi omavahel lahutama vaid 10 sekundit.

Meeste 21,7 km ja 33 KP-ga rajal võitis Ats Sõnajalg harju OK-st ajaga 2:38.17. Järvakaid seekord meeste eliitklassi rajal stardis ei olnud.

Medaliväärilised jooksud tegid pikal rajal ka orienteerumisklubi JOKA noormehed. Meesjuunioride 16,31 km ja 25 KP-ga rajal võitis hõbemedali Raiko Marrandi ajaga 2:23.16. Kulla võitis Hando Allmann OK Võrust. Tubli soorituse tegi noormeeste M18 klassis Artur Soo, kes võitis 12,37 km ja 12 KP-ga rajal samuti hõbemedali. Kulla võitis Jürgen Joonas OK Võrust. naisjuunioride N20 klassis saavutas Kaidy Kaasiku 6. koha. Noormeeste M16 klassis  jõudsid paarikümne noormehe konkurentsis esikümnesse Maarius Kotsulim 9. ja Henri Perillus 10. koht.

Veteranide konkurentsis võitis meeste M35 klassis hõbeda Kaarel Kallas ja naiste N35 klassis pronksi Helle Hallik. Neljanda kohaga lõpetasid Rita Ojala naiste N50 klassis ja Lea Tusis naiste N65 klassis.

Sellega said käesoleva aasta orienteerumise Eesti meistrivõistluste kõik alad peetud ja Järvamaa orieneerumisklubi JOKA võib hooaja kordaläinuks lugeda . Kokku võideti Eesti meistrivõistlustel erinevates vanuseklassides 39 medalit, sealjuures põhiklassis 8 medalit.

Fotol Eesti MV pika raja naiste eliitklassi medalivõitjad (vasakult Annika Rihma, Evely Kaasiku, Marianne Haug) (foto autor Sixten Sild).

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga