Evely Kaasiku duubeldas Eesti meistritiitli

Orienteerumisjooksu tavaraja Eesti meistrid 2020 selgusid esmakaardistatud alal Karula rahvuspargi serval Soolamägedes. Tegemist oli tüüpilise LõunaEesti mitmepalgelise järvede ning metsarohke kuppelmaastikuga. Võistlejad pidid kohanema tormimurruse ürgmetsaga, mis tegi maastikul edenemise kohati vägagi väljakutsuvaks.

Naiste 9,5km rajal favoriidi koormat kandnud Evely Kaasiku (JOKA) oma jooksuga pöidlahoidjatele pettumust ei valmistanud, ta jõudis viimasena startinuna finišisse teise N21 eliitklassi jooksjana, edestades mäekõrguselt oma konkurente. Evely Kaasiku sõnul maastik talle üllatusi ei pakkunud, sest Eesti metsad ongi sageli raskesti läbitavad ja halva nähtavusega, kus kohe raja alguses tuleb orienteerumisoskused maksma panna ja suuta keskendumist hoida kogu  distantsi vältel. “Põnev oli, kohati oli ootamatuid läbitavuse momente, aga selle eest oli hea orienteerumine.”

Üllatuslikult suutis hõbemedalile joosta Eesti suusaorienteerumise esinumber Daisy Kudre (Värska OK Peko), kes hõbedale tulles tõusis esmakordselt orienteerumisjooksu     Eesti MV naiste põhiklassis pjedestaalilePronksile jooksis OK Võru esindaja Laura Joonas. Esikolmiku tulemused:
1. Evely Kaasiku                OK JOKA              1:16:00
2. Daisy Kudre                   Värska OK Peko   1:23:57 (+7:57)
3. Laura Joonas                 OK Võru              1:26:31 (+10:31)

Noorteklassides Järvamaa noored medalivõiduni ei jõudnud, ent tubli jooksu tegid Raiko Marrandi, kes saavutas meesjuunioride seas 5.koha, Mehis Udam M16 klassis ja Raiko Alliku M14 klassis lõpetasid 7.kohaga ning Maarius Kotsulim M16 klassis 8.kohaga.
Veteranide vanuseklassides võitis Helle Hallik naiste N35 klassis hõbemedali ja Kaarel Kallas Meeste M35 klassis ja Siiri Poopuu naiste N60 klassis pronksmedali.

Noorte ja veteranide klasside teatejooksudes üllatas meeldivalt JOKA klubi juunioride meeskond, kes võitis hõbemedali. Meeskonnas jooksid Raiko Marrandi, kes lõpetas avaetapi teisena. Tublilt jätkas Artur Soo, kes jooksis välja kolmanda etapiaja ja tõusis sealjuures võistluse liidriks. Viimases vahetuse pidas tulise medaliheitluse Mehis Udam, edestades Rakvere klubi ankrumeest napi 30 sekundiga. Võitis OK Võru meeskond.
Noormeeste M14-16 klassis võitis OK Põlva Kobrase meeskond. JOKA noormehed Henri Perillus, Maarius Kotsulim ja Raiko Alliksaar saavutasid 7. koha. Meeste M35-40 klassis lõpetas JOKA meeskond Ilmar Udam, Priit Poopuu, Kaarel Kallas 4. kohaga.

Juba järgmisel nädalavahetusel selguvad orienteerumisklubi JOKA korraldusel järjekordsed Eesti meistrid orienteerumisradadel ja sedakorda lühirajal ja eliitklasside teatejooksus.

Pildil: Evely Kaasiku Eesti MV rajal (foto autor Sander Lembra).

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga