Eveli Kaasiku kvalifitseerus 2022. aasta  Maailma Mängude orienteerumisvõistlustele

World Games, ehk Maailma Mängud on tuntud kui mitteolümpiaalade olümpimängud. Järgmised Maailma Mängud toimuvad 2022.aastal USA-s ja seal võisteldakse 36 sporialal, nagu näiteks tantsuspordis, saalihokis, squashis, sumos, bowlingus, pilliardis, jõutõstmises jne. Osad Maailma Mängude sprdialad, nagu

karate, seinaronimene jt on jõudnud ka olümpiamängude programmi, ent on samas jätkuvalt ka Maailma Mängudel kavas. Kokku osaleb sel suurvõistlusel ligikaudu viis tuhat sportlast.
Mängudele pääsemiseks toimib tihe kvalifitseerumise sõel, mis on üsna sarnane olümpiamängudele kvalifitseerumisega. Orienteerumises pääseb Maailma mängudel võistlema 40 nais- ja 40 meessportlast ning sinna pääsemiseks olid kvalifikatsioonivõistlusteks tänavuse aasta maailmameistrivõistlused. Seal saavutatud tulemusta alusel kvalifitseerusid Maailma Mängudele kümne riigi võistkonnad (2 naist ja 2 meest), lisaks sellele saavad osaleda korraldajamaa ja igast maailmajaost veel üks riik. Seega kokku 17 riiki. Maailmameistrivõistluste tulemuste alusel pääsesid Maailma Mängudele Rootsi, Norra, Šveitsi, Tšehhi, Soome, Venemaa, Prantsusmaa, Taani, Suurbritannia, Austria ja Poola. Eesti jäi MMi tulemuste alusel riikidest üheteistkümnendaks, ehk siis esimesena joone alla. Lisaks riikidele, jagati MMi tulemuste alusel välja veel 6 individuaalset kohta Maailma mängudele. Individuaalse koha said kõik tänavused maailmameistrid ja lisaks kuni 5 sportlast MMi tulemuste alusel. Ainsa eestlasena pälvis Maailma Mängudele nimelise koha Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naisorienteeruja Evely Kaasiku, kes saavutas MMil lühirajal 17. koha, tavarajal 26. koha ja sprinditeates Eesti võistkonnas 11. koha.
Järvamaalt on suured eeldused Maailma Mängudele pääsemiseks ka meie vibulaskuritel, kelle MM toimub septembrikuus USA-s.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga