* Anatoli Rodinovi nimelise saalijalgpalli turniir

12.01.2019 korraldas Türi JK Ganvix juba 12. Korda traditsioonilise turniiri, mis mängiti maha Türi Ühisgümnaasiumi võimlas. Seekordne turniir pühendati ja nimetati kauaaegse Türi jalgpalli vedaja ja legendaarse mängija Anatoli Radionovi järgi, kuna tubli jalgpallientusiast tähistab käesoleval aastal oma 85 sünnipäeva. See oli tagasihoidlik sümboolne kingitus klubi poolt Anatolile, kes pea alati toetab Türi jalgpallureid ja on võimalusel ka ise staadionil kohal.
Turniirile oli kutsutud kaheksa võistkonda Eestimaa erinevaist paigust, kes kõik kenasti ka kohale jõudsid. Järvamaalt osalesid türniiril korraldaja Türi JK Ganvix, Türi JK Liverna, Paide LM U21 noored mängumehed , FC Järva-Jaani ja kaugemalt sõitsid kohale FC Kose kahe võistkonnaga, Vändra JK Vaprus ning Pärnu JK Poseidoni pallurid suvepealinnast.
Võistkonnad jagati kahte alagruppi, mis seekord osutusid üsnagi võrdseteks. Pisut paremini läks A alagrupis Türi Ganvixil ja FC Järva-Jaanil ning B alagrupis JK Vändra Vaprusel ja Paide Linnameeskonna järelkasvul. Need neli meeskonda tagasid edasipääsu alagrupist ja selgitasid turniiri kõrgeimad kohad. Kui alagrupis alustas päeva Ganvix 7:0 võiduga ja Vändra sahistas oma grupis vastaste võrku koguni 14 korda, siis alates poolfinaalidest olid seisud juba tagasihoidlikumad. Esmalt alistas võrdsete heitluses kohalik võistkond tulemusega 4:2 Paide LM U21 ning seejärel ülipõnevas kohtumises JK Vändra Vaprus 3:2 tulemusega FC Järva-Jaani. Kohamängudesse sattusid paarid, kes väärisid teineteist igati, kuna 18. Minutilise mänguaja möödudes vaid ühes saadi võit enama, kui ühe väravaga.
3-4 koha kohtumises kogemus maksvusele ei pääsenud ja ka nooruse uljus ei toonud seekord mänguliselt edu, mis tähendas , et kohtuniku Margus Lutsu lõpuvile järel asuti lööma penalteid. Kohe esimesena tõrjus Paide kindamees vastase ürituse ja teisel katsel eksisid Järva-Jaani mehed juba ise ning noored pallivõlurid tabasid raami kahel korral järjest, millega tagati turniiril enesele väärikas kolmas koht.
Finaali jõudsid seni vaid võite tunnistanud Türi Ganvix JK ja Vändra JK Vaprus. Kohe alguses oli näha, et tuleb põnev kohtumine, kuna üks meeskond valis selgelt ründava ja teine lootis vastast üllatada kindla kaitsemänguga. Kogu mäng mööduski mõlemapoolsete võimalustega, kus ragisesid postid ja tubli tööd tegid väravavahid. Kohtumine oligi lõppemas viigilises seisus, kui 27 sekundit enne lõppu õnnestus Vändra mängijatel üks paljudest rünnakutest resultatatiivselt lõpetada ja Indres Põder kahe posti põrkest palli väravasse sokutas. Järelejäänud sekundite jooksul vahetus mängus roll ja külalised Pärnumaalt kaitsesid ennastsalgavalt oma väravat, millega tagati järjekordne Türi turniiri võit.
Ajaloolise turniiri parimaks väravavahiks tunnistati Türi Ganvixi JK puuriluk Aivar Vettik ning turniiri parimaks mängijaks osutus Kaarel Saaremets võitja meeskonnast.
Türi JK Ganvix tänab Turniiri peatoetajat Roosn Aliku Pakiautot ja kõiki osalejaid, soovib Aanatoli Radionovile palju tervist juubeliaastaks ja ootab kõiki jalgpallisõpru juba järgmistele põnevatele turniiridele.

Vändra Vaprus JK
Türi Ganvix JK
Paide LM U-21
FC Järva-Jaani
FC Kose II
Livernal Türi
FC Kose I
Pärnu JK Poseidon

Teate koostas:
Vitali Gansen

 

Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga