2022a. lõppes liikumissarjaga “Uueks aastaks vormi”

Liikumisüritus “Uueks aastaks vormi 2022” lõppes liikumisaasta algusega. Viis aktiivset nädalat ja mitmed erinevad ülesanded. Igal advendil:
– tutvusime Türi linna spordiobjektidega.
– külastasime Türi linna praeguseid ja kunagisi haridusasutusi.
– liikusime tänavatel, mille olemasolust me ei teadnud. Mõni tänav oligi vaid kahe maja pikkune.
– märkasime rajal kauneid maju ja objekte.
– imetlesime Saunametsa talvist ilu ja võlu.
Liikumisüritusel osales 107 inimest, kes läbisid viie nädala jooksul 314 korda erinevaid radu. Matkajad tõid välja, et kõige kaunimalt olid ehitud Kraavi 5 korrusmaja, Vainu 21, Aia 14, Sõpruse 6, Türi linna staadion ja kooli park. Loosiauhinnad võitsid Anti Krik, Ülle Sander, Aili Lavrinenko, Ene Kukk, Maigi Martjak, Airi Põldpüü ja Triinu Keevend. Auhinnad ootavad teid Konesko Türi spordihoones kuni 31.jaanuarini.
Aitäh kõigile osalejatele ja alustame liikumisaastat juba fotokonkutssi ja suusatamise seeriavõistlusega. Terviseradadel näeme.
Kolmandat aastat järjest oleme teinud kokkuvõtteid tervest aastast, kui märgime üles aasta jooksul iga osaleja meie avatud liikumisüritustel “Liigume koos 2022”. Aasta algul kuulutasime välja, et aasta jooksul võiksid inimesed proovida vähemalt nelja erinevat ala ja osaleda vähemalt kümmnel liikumisüritusel. Selleks võisid olla perespordipäevad, matkad, orienteerumised, jooksuüritused, kergejõustik, triatlon, pallimängud, discgolf, petanque, suusatamine, omavaitsuse esindamine spordivõistlustel, rattasõidud, koroonamäng, lauatennis jne. Valminud tabeli põhjal saame öelda, et Türi valla liikumisüritustest võttis osa vähemalt 1947 inimest, kes osalesid aasta jooksul 3901 korda erinevatel võistlustel. Olgu öeldud, et Paide-Türi rahvajooksu 3300 osaluskorda pole siia tabelisse märgitud. Aasta kokkuvõttes harrastas vähemalt nelja erinevat ala ja kogus kümme osaluskorda 47 inimest. Peaauhinna, 300 eurose Sportlandi kinkekaardi, võitis loosi tahtel Vallo Sillamaa Kärust. Sportland pani välja ka loosiauhinnad, mille võitsid Jürgen Surva, Tiia Riis, Marianne Veeberg, Ahto Karu, Lauri Lipp, Oliver Poopuu, Markus Anvelt, Henri Perillus, Anne Sillamaa ja Alar Siemann. Auhinnad saab kätte Konesko Türi spordihoonest kuni 31.jaanuarini.
2023.aasta on kuulutatud liikumisaastaks ja ühtlasi tähistab Türi Spordiklubide Liit oma 25. sünnipäeva. Soovime sel aastal pakkuda liikumisvõimalust veel rohkematele inimestele. Aasta algul kuulutasime välja fotokonkurssi “Liikumisaasta Türi vallas”, mis kestab 2023.aasta lõpuni, kui selguvad parimad fotod ja tunnustatakse parimaid. Jaanuarikuus algab suusatamise seeriavõistlus, veebruaris liigume Vabariigi terviseks, märtsis toimub matk kevadesse ning aprillis loeme üle sammud, liigume Jüriööl ja osaleme triatlonil. Maikuu algab jalgrattamatkaga, juunis jätkame discgolfi ja petanque seeriavõistlustega. Juulikuus saab osaleda perespordipäeval ja anda oma panus omavalitsuste mängudel, kui esindate Türi valda. Augustikuus ootavad osalejaid spordilaagrid ja oktoobris on Türi valla sünnipäeva nädal. November toob taas isadepäeva seiklusmatka ja aasta lõppeb detsembrikuus traditsiooniks saanud “Uueks aastaks vormi” matkasarjaga. Kas sa leidsid endale midagi, mis võiks just sind kõnetada? Ära unusta ka sõpra liikumisaasta puhul oma tegemistesse kaasata. Kui sa ei leidnud siit loendist sobivat, siis ära muretse, meil toimub veel palju-palju rohkem. Seda kõike saad jälgida meie kodulehel Türi valla spordikalendrist www.tskl.ee.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga