17. Rogaini Euroopa mesitrid selgusid Otepääl.

Tänavuse aasta rogaini Euroopa meistrid selgusid Otepää ümbruskonna maastikel. Rogain on orienteerumisala, mis tiitlivõistluste tähendab võistkondlikku 24 tunnist non-stop valikorienteerumist. Võistlusala juured on pärit Austraalias, ent viimase veerandsaja aastaga on see muutunud arvestatavalt poopulaaseks paljudes maades, kus orienteerumise ja matakamise tavad levinud on. Otepääl toimunud Euroopa meistrivõistlustel oli stardis 430 sportlast 15 riigist. Osalemas oli ka kümmekond Järvamaa sportlast.
Võistlused oli eestlastele väga edukad ja üks medalivõit tuli ka Järvamaale. 219 võistkonna konkurentsis võitis meeskondade seas pronksmedali järvakas Mehis Muru koos Martin Vilismäega. Nad läbisid ööpäevaga maastikul 70 KP-d, mis andis kokku 432 arvestuspunkti ja selleks tuli läbida joostes üle 130 kilomeetri. Kuldmedali võitsid nüüdseks kolmekordne rogaini Maailma- ja Euroopa meister Timmo Tammemäe koos Sander Linnusega, kelle lõpptulemuseks oli 459 punkti, milleks tuli maastikul läbida 74 KP-d ja 148 km.
Naisveteranide WSV (alates 55a.) klassis saavutas Siiri Poopuu koos Saima Värtoniga hinnatava, ent samas alati veidi mõruda 4. koha 232 punktiga. Nemad läbisid maastikul ligi 90 km pikkuse distantsi. Klubikaaslased Järvamaa orienteerumislkubist JOKA Kersti Ehala ja Pilvi-Heli Vettik saavutasid punktipealt sama tulemuse, ent nende aeg rajal oli ligi veerand tundi pikem ning seega lõpptulemuseks 5. koht.
Meesveteranide konkurentsis saavutasid Gert Saamann ja Tarmo Saare 53 meeskonna seas 23. koha 262 punktiga. Naisveteranidest lõpetasid Elina Lasseron ja Rita Ojala 207 punkti ja 24.kohaga. Veteranide segavõistkondade arvestuses saavutasid Siret Pärtel ja Toomas Aan 36. koha 124 punktiga.
Eestimaine rogaini hooaeg aga jätkub oktoobrikuu lõpuni ja Eesti Orienteerumisliidu kalenderplaanis on veidi lühemaid kuni 8 tunniseid rogaine mitmeid ning kõigil on võimalus koos mõnusa 2-5 liikmelise seltskonnaga neist osa saada.
Fotol: Rogaini EM 2021 Otepääl_meeste pronks_Mehis Muru-Martin Vilismäe finišis (foto autor Aldis Toome).
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga