* 10.Järva mängud võitis Türi

Laupäeval toimusid Järvamaa suvemängud, mis olid taas Türi vallale väga edukad. Võistkonda kuulus 132 Türi valla sportlast, kes tõid nii palju esikohti, et ei jõua neid isegi kokku lugeda. 10. Järvamaa suvemängudel oli kavas kergejõustik, meeste ja naiste võrkpall, petank, köievedu, mälumäng, discgolf, orienteerumine, jalgrattakross, rannajalgpall ja juhtide mitmevõistlus. Türi vald võttis osa kõikidest aladest ning võit toodi Türile kergejõustikus, petangis, mälumängus, discgolfis, orienteerumises, jalgrattakrossis, rannajalgpallis ja juhtide mitmevõistluses. Teise kohaga pidime leppima meeste ja naiste võrkpallis ning kolmandad olime köietõmbes.
Kergejõustikus U16 vanuseklassis oli Kirke Rännel 60m jooksus kolmas, Käroly Tammemägi kaugushüppes kolmas ja Sandra Tänna kuulitõukes teine. Sama vanuseklassi poiste arvestuses võitis 60m jooksu ja kaugushüppe Hendry Heinsoo. U 20 vanuseklassis esindas meid tüdrukute arvestuses Kai-melli Kapten, kes oli 100m jooksus ja kaugushüppes teine ning kuulitõukes esimene. Samas vanuseklassis võitis 100m ja 1500m jooksu Johannes Laur, Martin Männa oli 60m jooksus neljas, Janno Lemetsar oli kaugushüppes teine, Ingo Reiljan oli kaugushüppes neljas ja Karmo Karu võitis kuulitõuke. Meeste klassis võitis Jaanus Suvi 100m jooksu, kaugushüppe ja kuulitõukes oli teine. Indrek Huopolainen võitis 1500m jooksu, 100m jooksus ja kaugushüppes oli teine ning kuulitõukes oli kolmas. Kevin Kangur oli kuulitõukes neljas. Naiste põhiklassis oli Türi eest väljas Riin Kruus, kes sai teise koha 100m jooksus, kaugushüppes ja kuulitõukes. Naisveteranidest tegid suurepäraseid tulemusi Jaanika Kajakas, kes võitis 60m jooksu. Kersti Kangur oli 60m jooksus ja kaugushüppes teine. Ülle Erdfeld oli kaugushüppes kolmas ja 60m jooksus neljas. 800m jooksus oli kolmas Maive Leif, kes tuli otse peale orienteerumist veel ennast proovile panema. Meesveteranidest olid tublid Urmas Ärm, kes võitis 1500m ja kaugushüppes oli teine, Tarmo Saare, kes oli 1500m jooksus teine, Vello Lillipuu oli 1500m jooksus kolmas, Gert Saamann oli 1500m jooksus neljas, Allan Anniste oli 1500m jooksus viies. Kuulitõukes võitis teise koha Penno Pesti. Lisaks võitis Türi ka pendelteatejooksu kuhu võistkonda kuulusid Janno Lemetsar, Ingo Reiljan, Henry Heinsoo, Jaanus Suvi, Käroly Tammemägi, Kirke Rännel, Kevin Kangur, Jaanika Kajakas, Kai-Melli Kapten, Riin Kruus. Kersti Kangur. Üldarvestuses võitis kergejõustiku Türi vald.
Võrkpallis savutasid neised teise koha ja võistkonda kuulusid Maie Bernhard, Marili Orro, Kristiin Valdre, iris Kuhi, Merilin Kuhi, Krista Rohula, Eva Männigo. Meestel oli väljas kaks võistkonda. Võistkond Väätsa võitis teise koha koosseisus Ilmar Mõttus, Sten Perillus, Sander Ollino, Kristjan Lõiv, Riko-Tepo Teppan, Janar Tänak ja võistond Türi oli viies koosseisuga Janar Lehtniit, Kevin Kinev, Urmas Pülzü, Vahur Sillasoo, Hannes Aasavelt, German Tepner, Kasper Koiduste.
 
Discgolfis võitis naiste klassis Liisa Gritšenko, viies oli Marilin Lindmäe ja kuues Anu Topasia. Meeste klassis võitis Raido Kangur, kolmas oli Reno Kangur, neljas Kris Traks, viies Raiko Puidet, kaheksas Carlis Rõkk, üheteistkümnes Reemo Hein ja kolmeteistkümnes Ivar Kald ja neljateistkümnes Vadim Gritšenko. Härrade võistlusklassis oli Andrek Põllumäe teine ja Aivo Lillepalu viies. Daamide võistlusklassis oli Marina Majorov teine. Noore võistlusklassis olid samuti Türi võistlejad edukad, sest poiste arvestuses võitis Kerdo Männilaan, teine oli Endel Luts, kolmas Kristjan Kangur, viies kuues olid Marek Kink ja kuues Kevin Parv. Tüdrukute võitja oli aga Greetel Strokmann ja teine Treein heleen Männilaan. Üldarvestuses võitis Türi ka discgolfis.
 
Rannajalgpallis oli välja tulnud vaid kaks võistkonda ja Türi otsustas ka selle ala võita. Võidu tõid meile Andre Lõiv, Ardo Klaasen, Kaur Koiduste, Markus Mats Lellsaar, Tanel Viljat, Kristo Kiik, Veiko Koks ja Rasmus Romandi.
 
Orienteerumises võitis M16 klassis esikoha Artur Soo, viies oli Maarius Kotsulim, seitsmes Henri Perillus, üheksas Ove-Markus Kasemägi ja kümnes Ats- Kristjan Kasemägi. M21 klassis võitis Mehis Muru, teine oli Tiit Tähnas, neljas Martin Tammpuu, viies Raido Aren, kuues Martin Liidlein, seitsmes Joosep Ainjärv, kaheksas Teet Beljajev. M40 klassis oli kolmas Gert Saamann, viies Allan Anniste, seitsmes Aimur Raudsepp, kaheksas Kalmer Keevend. N16 klassis oli viies Annaliisa Aren. N21 klassis oli teine Sigrid Ruul, kolmas Helle Hallik ja neljas Mariliis Aren. N40 klassis võitis Siiri Poopuu, neljas oli Ester Marjapuu, viies Rita Ojala ja kuues Maive Leif. Orienteerujad tõid Türile ka sel alal üldvõidu.
 
Jalgrattakrossis N16 klassis võitis kindlalt Hannah Kaljur ja sama vanuseklassi poistest Karl-Heinrich Kajakas. Poistest oli neljas Ats-Kristjan Kasemägi ja viies Ove-Markus Kasemägi, kes tulid otse peale orienteerumist meile ka rattakrossi appi. Veteranidst saavutas teise koha Jaanika Kajakas ning meestest võitis Ivo Mölder. Meeste põhiklassis võitis aga Kert Järva, teine oli Tauri Must, viies oli Kren Kask ja kuues Renet Kask. Üldarvestuses toodi võit ka jalgrattakrossis, kuid seda vaid napi ühe punktilise eduga.
 
Petankis oli Türi esindatud lausa nelja võistkonnaga. Võitis Türi teine võistkond koosseisus Ilme Mägi, Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu, neljas oli Türi kolmas võistkond koosseisus Jaan, Jaak ja Kadri Murumaa, viies oli Türi neljas võistkond koosseisus Valdek Juss, Meelis Brett ja Janelle Leenurm ning seitsmes Türi esimene võistkond koossesisus Anne, Ott ja Valle Sillamaa.
Köieveos pidi Türi leppima kolmanda kohaga ja selle tõid meile Penno Pesti, Ilmar Vestung, Mihkel Iljin, Rauno Tamm, Kristo Kiik, Tanel Viljat.
 
Mälumängus oli meil väljas kaks võistonda ja mõlemad näitasid suurepäraseid teadmisi, sest Türi esimene võistkond võitis koosseisus Alari Särgava, Urmas Tarvis, Harri Aarde, Askor Koit ja Türi teine võistkond oli tein
e koosseisuga Peeter Lellsaar, Kristjan Männa, Teet Reier.
 
Ka meie juhid olid väga tublid Elari Hiis võitis ja Pipi-Liis Siemann oli teine.
 
Üldvõidud toodi Türile kergejõustikus, discgolfis, rannajalgpallis, orienteerumises jalgrattakrossis, petangis, mälumängus ja juhtide mitmevõistluses.
 
Aitäh sportlastele ja võistkondade tegijatele, tegite igati hea töö. Suur tänu kohtunikele, kes korraldasid väga hea võistluse. Aitäh Tauri Must, Ilmar Mõttus, Tähve Milt, Mati Sadam, Mati Tapo, Kaarel Kallas, Kristo  Keevend, Kalev Aun, Rasmus Romandi, Tanel Viljat ja Veiko Valang.
 
Nüüd valmistume juba suurtes Eestimaa suvemängudeks, mis toimuvad 12.-14.juuli Tartus.
Posted in Avaleht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga