UUDISED

.

Järvamaa discgolfi seeriavõistlus lõppes Metsajõel

Täna, 1. augustil, toimus Järvamaa discgolfi seeriavõistluse V etapp, millest võttis osa 38 võistlejat. Ilm oli ideaalne ja võistlejad näitasid suurepäraseid tulemusi.

Eliit klassis suutis miinust mängida vaid Riho Rogov, kes saavutas esimese koha tulemusega -3. Jüri Karus ja Heiki Siider lõpetasid tulemusega +2 ja punktide lugemisel tunnistati teiseks siiski Jüri Karus ja kolmanda kohaga pidi leppima Heiki Siider.

Harrastajate klassis võidutses viiendal etapil Rainel Paabo suurepärase tulemusega +6. Tulemusega +7 jagasid 2.-4.kohta Raiko Puidet, Andrek Põllumäe ja Tarmo Link. Punktide lugemisel saavutas teise koha siiski Raiko Puidet ja kolmanda koha sai Andrek Põllumäe.

Naiste ja noorte klassis saavutas võidu Terje Sangernebo tulemusega +11. Vaid ühe punktiga, +12, kaotas talle Merilyn Ivask saavutades teise koha. Kolmanda kohaga pidi leppima sel korral Piret Punapart, kelle tulemuseks oli +15.

CTP auhinnad viisid sel korral koju Kaisa Leesment ja Riho Rogov, kes said Vaksali Kohvikult auhinnaks kinkekaardid.

Loosiga võitsid Katri Punapart, Ivar Kald, Tanel Püss, Ilme Vassenkova, Enn Evel ja Monika R. Lillepa. Peaauhinnaks oli discgolfi korv, mille viis koju Monika R. Lillepa.

Viienda etapi tulemused on nähtavad SIIN!

Järvamaa discgolfi seeriavõistlusest võttis osa kokku 80 võistlejat. Üldarvestuse parimaks tunnistati eliit klassis 444 punktiga Jüri karus. Vaid kaks punkti kaotas talle Madis Tamm, kelle tulemuseks oli 442 punkti ja pidi sel korral leppima teise kohaga. Kolmas oli aga Raido Kangur tulemusega 406.

Harrastajate klassis oli kõige suurem konkurents ja üldarvestuse võitjaks tunnistati Raiko Puidet, kes kogus viie etapi peale 449 punkti. Teise kohaga pidi leppima Siim Oja, kelle tulemus oli 410 punkti. Kolmanda koha suutis omale mängida Rainel Paabo, kes tänu suurepärasele tulemusele viimasel etapil tõusis 404 punktiga kolmandaks.

Üldarvestuses võidutses naiste ja noorte klassis kindlalt Merilyn Ivask tulemusega 470 punkti. Teist kohta hoidis kindlalt Piret Punapart tulemusega 430 punkti ja kolmanda koha võitles välja Liisa Gritšenko, kelle tulemuseks jäi 410 punkti.

Ülarvestuse järjestuse leiate SIIT!

Täname kõki toetajaid – Türi Elamuspark, Pizza Kiosk, Vaksali Kohvik, Gritšenko Terviseteenused OÜ, Prodigy, Kultuurkapital, Järvamaa Spordiliit

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu 
spordispetsialist

8

 

 

Metsajõel peeti taas nädalamängu

Täna, 28.juulil, peeti järjekordne Metsajõe nädalamäng. Olenemata sellest, et suurem enamus nautis sooja ja päikeselist ilma rannas, oli Metsajõele kogunenud 26. võistlejat. Lisaks suurtele soojakraadidele oli kohati ka päris tugev tuul avaratel aladel, mis pani omakorda ketaste lennujooned looduse tahtele alluma.

Võistluste peakorraladaja, Andrek Pōllumâe, andis teada, et sel korral tuli võistlustele uusi inimesi, kes polnud varem rajal käinud. Ka nemad kiitsid rada ja asukohta.

Naiste klassis võidutses sel korral Liisa Gritšenko, kes läbis 18. korvilise raja tulemusega +24. Teise koha saavutas Silja Ojakõiv tulemusega +33 ja kolmandaks võitles end Marje Alber tulemusega +41.

Eliit klassis suutis ainsana miinust mängida Kristjan Allemann, kes lõpetas tulemusega -4, mis tagas talle ka esimese koha. Teise koha sai Kangur tulemusega +5 ja kolmanda koha võitles välja Sander Veskla tulemusega +9.

Harrastajate klassis saavutas aga parima koha Jaanus Jõeveer ja teise koha Reno Kangur. Mõlema mehe tulemuseks jäi +13. Priit Mäemees saavutas aga kolmanda koha tulemusega +15.

Andek Põllumäe andis teada, et järgmine nädalamäng toimub juba järgmisel pühapäeval, 5.augustil, kell 15.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

Järvalane ujus üle Väikse väina isikliku rekordiga

Eile 25. korda toimunud üle Väikse väina ujumises püstits türilane Merle Vantsi rasketele ilmaoludele vaatamata isikliku rekordi ning oli üldarvestuses kolmas naisujuja.

Täpsemalt loe SIIT!

 

Evely Kaasiku alustas üliõpilaste MMi 11.kohaga.

Soomes Kuortanes algasid üliõpilaste orienteerumise maailmameistrivõistlused. Individuaalse avadistantsina võisteldi lühirajal. Naiste 5,1 km ja 14 KP-ga rajal oli stardis 89 naistudengit. Orienteerumistehniliselt nõudlikul maastikul tegi korraliku jooksu Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlane Evely Kaasiku, kes saavutas 11.koha ajaga 42.31. Evely jooks oli suhteliselt ühtlane, ent ühel pikemal etapil lipsas sisse ligi 1 minutiline viga, mis langetas ta esikuuiku konkurentsist. Esikuuiku heitluses oli Rootsi-Norra naiste pidu. Võitis Emma Bjessmo Rootsist ajaga 37.32, järgnesid Marie Olaussen Norrast 38.51 ja Johanna Öberg Rootsist 38.53. Ootamatu üllatusena saavutas korraldajamaa Soome parim naine alles 14.koha. Teiste Eesti naiste kohad olid  28. Margret Zimmermann 47.47, 29. Laura Joonas 48.04, 37. Marianne Haug 51.38.

Meeste 6,0 km rajale startis 100 orienteerujat. Võitis Aleksi Karpinen Soomest ajaga 36.14. Järgnesid norrakad Paul Sirum 36.21 ja Havard Haga 36.32. Ainsa Eesti mehena võistelnud Mikk kalamees saavutas 80.koha.

Järgmisena heideldakse medalitele sprindirajal.

Teate koostas:
Paul Poopuu
TSKL juhatuse esimees

 

Discgolfarid võistlesid Järva-Jaanis

Järvamaa discgolfi seeriavõistlused on jõudnud juba peaaegu viimase etapini ehk peetud on juba neli etappi. 11. juulil toimus seeriavõistlus Järva-Jaanis, kus mängijad said ennast proovile panna peaaegu ideaalsetes tingimustes. Rajameistrid olid raja äsja ära niitnud, tuult polnud ja ilm oli mõnusalt soe.

Sel korral osales seeriavõistlusel 50 mängijat. Eliit klassis (reiting üle 850) viskasid parimad tulemused Madis Tamm ja Ardi Roomelt, kelle tulemuseks oli -6. Siiski tunnistati tulemuste võrdluses parimaks Madis Tamm ja teise kohaga pidid leppima Ardi Roomelt. Kolmanda ja neljanda koha tulemus oli samuti võrdne, milleks oli -3. Peale tulemuste kontrollimist saavutas kolmanda koha siiski Härra Kangur. Üldarvestuses juhib 365 punktiga Madis Tamm, teiseks kukkus Jüri Karus 354 punktiga ja kolmandat kohta hoiab Härra Kangur 328 punktiga.

Harrastajate klassis (reiting kuni 849) lõpetas võistluse Raiko Puidet tulemusega -3, mis andis talle ka kindla võidu. Teise koha mängis välja Henri Hang tulemuseg 0 ja kolmanda kohaga pidid sel korral leppima Egor Oraste tulemusega +3. Üldarvestuses 359 punktiga juhib Raiko Puidet, kes on suutnud kaks järjestikus etappi võita. Teisel kohal on 336 punktiga Siim Oja ja kolmas 310 punktiga Martin Laiv.

Naiste ja noorte klassis tegid parimad tulemused Merilyn Ivask ja Kerdo Lepasepp, kes lõpetasid raja tulemusega +4. Kiirelt kontrolliti tulemused üle ja tunnistati siiski võitjaks Merilyn Ivask ja teise kohaga pidid leppima Kerdo Lepasepp. Kolmas koht õnnestus välja mängida Liisa Gritšenkol tulemusega +15. Üldarvestuses on parimat tulemust näidanud 380 punktiga Merilyn Ivask, kes on neljast etapist võitnud kaks ja kahel etapil jäänud teiseks. 346 punktiga hoiab teist kohta Piret Punapart ja kolmas on 332 punktiga Liisa Gritšenko.

Tänasel mängul suutsid kaks kanget meest visata ketta ka ühe viskega korvi ja teenisid omale väikese auhinna selle eest. Tarmo Link viskas ketta ühe viskega korvi esimesel rajal ja Madis Tamm 13. rajal.

CTP võistluse võitsid Merilyn Ivask ja Madis Tamm.

Kõik tulemused on nähtavad SIIN!

Järgmine discgolfi seeriavõistluse finaal toimub 1. augustil Metsajõel.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

36930021_1773926425978059_3683196127202508800_n

FOTO: Liisa Gritšenko

 

 

 

Türi vald saavutas Eesti omavalitsuste suvemängudel üldarvestuses II koha

7.-8.juulil toimusid Haapsalus Eesti omavalitsuste suvemängud. Esimest aastat toimusid mängud ühes kohas ja kõik omavalitsused osalesid koos. Varasemalt on võistelnud linnad ühes ja vallad teises kohas. Kokku osales võistlusel 49 omavalitsust ja üldarvestuse parim oli Rae vald 342 punktiga. Talle järgnes Türi vald 310 punktiga ja kolmas oli Saue vald 283 punktiga. Üldarvestuses saavutas Paide linn 10.koha 254 punktiga ja Järva vald 13.koha 247 punktiga.

7.-8.juulil toimusid Haapsalus Eesti omavalitsuste suvemängud. Kokku osales võistlusel 49 omavalitsust ja üldarvestuse parim oli Rae vald 342 punktiga. Talle järgnes Türi vald 310 punktiga ja kolmas oli Saue vald 283 punktiga. Üldarvestuses saavutas Paide linn 10.koha 254 punktiga ja Järva vald 13.koha 247 punktiga.

Eraldi peeti arvestust linnade, suurte valdade (üle 8000 elaniku) ja väikeste valdade (kuni 8000 elaniku) gruppides. Suurte valdade arvestuses osales kokku 20 valda, kelle seas saavutas Türi vald suurepärase teise koha ja Järva vald 8. koha. Linnade grupis osales 10 omavalitsust, kelle seast Paide saavutas suurepärase teise koha.

Türi valla sportlased osalesid üheteistkümnest alast kümnel alal. Alavõidud toodi juhtkonna võistluses, mälumängus ja orienteerumises. Kolmas koht saavutati rattakrossis ja neljandad olid mehed võrkpallis. 6. koha saavutasid tennisistid ja kergejõustiklased. Köietõmbes olime üheksandad, discgolfis üheteistkümnendad ja petankis kahekümne esimesed. Erilise üllatuse valmistasid ratturid ja orienteerujad, kes pole nii kõrgeid kohti nendel mängudel veel saavutanud.

Türi vald võistles esimest aastat valdade arvestuses ja tugevas konkurentsis saavutati maksimaalne tulemus. Rõõm oli näha, et Järvamaa oli välja tulnud väga tugevate meeskondadega, mis tagasid ka suurepärased tulemused. Türi valla eest asus võistlema 80 sportlast. Täname kõiki osalejaid ja abilisi, kes aitasid meeskonda kokku panna. Järgmised Eesti omavalitsuste suvemängud toimuvad Tartus.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

ewhjry

 

 

Türi Spordikooli noored panid end proovile Eesti noorte, juunioride ja absoluutklassi ujumise meistrivõistlustel

Türi Spordikooli treener Otto Männa annab teada, et osaled 25.-27.juunil spordikooli õpilastega Eesti noorte, juunioride ja täiskasvanute ujumise meistrivõistlustele, mis toimusid Tartus Aura veekeskuses.
Noorteklassi vanuseks tütarlastele oli 2003-2004 sünniaasta.
Startida said ka nooremad ujujad, juhul kui osavõtunorm
täidetud. Türi spordikoolist oli stardis kolm noorujujat, kelle sünniaastaks 2005. Noorte ja juunioride paremusjärjestus selgus hommikuste eelujumiste põhjal. Absoluutklassis toimusid õhtul kaks finaali – A ja B. Vaatamata tugevtatud osavõtunormidele oli tütarlaste 50m. vabaujumisese
stardis üle 60-ne võistleja. Türi tüdrukud olid väga tublid ja tegid mõlemad isiklikud tipptulemused – Henna Terehovi aeg 31,17 ja Sandra Tänna 31,21.
50m. rinnuli ujumises saavutas Mariette Villems 6. koht ajaga 36,45. Selle tulemusega pääses Mariette 15-ndana õtusesse absluutklassi B finaali, kus suutis parandada veelgi oma tulemust ja lõpetades B-finaali 3-ndana ajaga 36,21. Absoluutklssis saavutas ta tubli 11. koht.
200m. vabalt ujumises osales 36 sportlast. Sandra Tänna ujus välja 18. koha isikliku rekordiga 2.27,81.
50m liblikujumises osales aga 37 sportlast, kellest Mariette Villems ujus tulemuseks 32,39 ja Sandra Tänna 32,51 ning mõlemad olid hooaja parimad tulemused. Kohad saavutati vastavalt 14. ja 15. koht.
Poistest olid stardis Eerik Toater ja Martin Männa, kes ujusid 50m. vabalt napid isiklikud rekordid. Nende vanuseklassis oli stardis lausa 101 sportlast.
Treener kiidav oma õpilasi, kes esinasid klubina Türi Ujumisklubi ja annab teada, et peagi hakkavad harjutamised uueks hooajaks.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

36269321_2153975231297571_8389498591533596672_o

 

TÜRI SPORDIKOOLI NOORED TEEVAD USKUMATUID TULEMUSI VIBUSPORDI EUROOPA NOORTE MEISTRIVÕISTLUSTEL

Täna toimuvad noorte Euroopa meistrivõistluste finaalid, eestlastest võistleb medalitele 4 sportlast – Robin Jäätma, Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma, Kristjan Puusepp, kes kõik õpivad Türi Spordikoolis ja esindavad Türi Vibukooli.

Türi Spordikooli treener, Maarika Jäätma, annab teada , et plokkvibu kadettide segavõistkond (Robin Jäätma ja Meeri-Marita Paas) lasi eile poolfinaali jõudmiseks 158 punkti, mis on maksimumist 2 punkti vähem. Korrates sellega nii juunioride ja kadettide maailmarekordit, eurooparekordit kui ka täiskasvanute eurooparekordit. Loomulikult püstitasid ka Eesti noorte ja täiskasvanute rekordi. Täna lasevad nad pronksimatšis, kell 10:40.

Plokkvibu juunioride segavõistkond (Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp) lasevad täna kullematši, kell 18:00. 1/4 finaalis võideti Venemaad ja poolfinaalis võideti esimese asetusega Norrat. See tagas edasipääsu kullamatši.

Plokkvibu naisjuunior Lisell Jäätma laseb täna 18:20 individuaalses pronksimatšis türklannaga.

Lisaks kahe Euroopa GP üldarvestuses võitis kadettide noormeeste klassis kuldmedali Robin Jäätma ning juunioride neidude arvestuses pälvis kuldmedali Lisell Jäätma.

Kõiki finaale on võimalik vaadata siit: https://www.youtube.com/user/worldarcheryeurope

Kõigil on võimalik oma silmaga vaadata, kuidas meie noored kuuluvad maailma parimate sekka ja neile ka kaasa elada. Pöidlad pihku!!!!

img_3250

 

Järvamaa petanki seeriavõistluse  III etapil võidutsesid Türi valla sportlased

Täna, 26.juunil, toimus Kärus Järvamaa petanki seeriavõistluse III etapp. Enne Eesti omavalitsuste suvemänge, mis toimuvad 7. – 8. juuli Haapsalus, otsustasid Türi valla sportlased näidata, et on suurepärases vormis ja esikolmiku kohad endale võita. Kohal oli taas 18 võistkonda, kes mängisid neljas alagrupis. Võistluse parimaks tunnistati Anne ja Vallo Sillamaa Kärust, teise koha saavutasid Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu Väätsalt ja kolmanda koha Jaan ja Jaak Murumaa Kärust. 

Üldarvestuses hoiavad esikohta 51. punktiga Anne ja Vallo Sillamaa, teisel kohal on 49. punktiga Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu ning kolmandat kohta jagavad 39. punktiga Avo ja Heiki Tipp koos Erki ja Egerd Valdmaaga. 

Järgmine Järvamaa petanki seeriavõistlus toimub 7. augustil Tarbjal. Vahepeal saavad petanki mängijad osaleda Väätsal toimuvatel petanki õhtutel, mis toimuvad igal neljapäeval kell 18 või Eesti omavalitsuste suvemängudel, mis toimuvad 7. – 8. juulil Haapsalus. 29. juulil on võimalik osaleda aga Käru petanki seeriavõistlusel.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist 

36200086_1751729738197728_1853495803763490816_n

 

 

Türi vald on Eesti omavalitsuste suvemängudeks valmis

7. – 8. juulil toimuvad 43. Eesti omavalitsuste suvemängud Haapsalus. Mängude kavas on 11 spordiala, millest Türi valla võistkond osaleb 10. spordialal ja kokku 80 sportlasega. Arvestust peetakse linnade, väikeste valdade (alla 8000 elaniku) ja suurte valdade (üle 8000 elaniku) arvestuses ning Türi vald püüab teha parima tulemuse suurte valdade seas.

Sel aastal on kavas osaleda meeste võrkpallis 7 sportlasega, kes lähevad kaitsma eelmise aasta võitu. Samuti lähevad eelmise aasta esikohta kaitsma mälumängurid 5 sportlasega. Kergejõustiklased, kes saavutasid eelmisel aastal teise koha, lähevad välja 22. sportlasega. Kolmandad olid orienteerujad, kes osalevad mängudel 10. sportlasega. Lisaks osalevad tennisistid 4. sportlasega ja rattakrossi sõitjad 12. sportlasega. Tänu valdade ühinemisele, esindavad Türi valda tugevad petanki mängijad Väätsalt ja Kärust kokku 7. sportlasega. Eelmisel aastal teise koha saanud Türi valla juhtide võistluse esindaja, Pipi-Liis Siemann, esindab ka sel aastal meid. Uute aladena osaleb Türi vald köieveos 7 sportlasega ja discgolfis samuti 7 sportlasega.

Võistluste kohta on võimalik infot leida JÕUD’i kodulehelt, kuhu tulevad üles ka tulemused. SIIN!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

2018_ov_suvem_ngude_kutse_1

 

 

 

Tuuline ilm pani discgolfarid proovile

Täna, 20. juunil, toimus Järvamaa discgolfi seeriavõistluse III etapp Paides. Ilm oli parajalt tuuline ja pani proovile mängijate oskused. Tuulise ilma kiuste tehti siiski rajal korralike tulemusi. “Eliit” klassis võidutses Jüri Karus tulemusega -9, teise koha saavutas Madis Tamm tulemusega -6 ja kolmas oli Tarmo Vilipõld tulemusega -3.

“Harrastajate” klassis jäid esimest kohta jagama Raiko Puidet ja Raimo Verkmann tulemusega +1. Kuna Raiko lõpetas rohkem radasi, mille suutis visata kahe viskega korvi, siis tunnistati sel korral võitjaks just tema ning Raimo pidi leppima teise kohaga. Kolmas ja neljas koht oli samuti võrdse tulemused, +2, kuid samuti tulemuste ülevaatamisel tunnistati kolmanda koha vääriliseks siiski Siim Oja ning Enn Evel pidi leppima neljanda kohaga.

“Naiste ja noorte” klassis tegi suurepärase tulemuse Piret Punapart, kes lõpetas võistluse tulemusega +5. Teist ja kolmandat kohta jagasid võrdse tulemusega Kaisa Leesment ja Merilyn Ivask, kelle tulemuseks oli +6. Kaisa suutis mängu jooksul kahel rajal visata ketta korvi kahe viskega, mis tagas talle teise koha ja Merilyn pidi leppima kolmanda kohaga.

CTP auhinna said Liisa Gritšenko tulemusega 3,52cm ja Tarmo Vilipõld tulemusega 1,41cm.

Võistluse tulemused on üleval SIIN!

Täname toetajaid:
– Türi Elamuspark
– Pizza Kiosk
– Vaksali Kohvik
– Gritšenko Terviseteenused OÜ
– Prodigy

Üldkokkuvõttes on järjestus järgmine:
“Eliit” – Jüri Karus 276 punkti, Riho Rogov 270 punkti ja Madis Tamm 265 punkti.
“Harrastajad” – Siim Oja 264 punkti, Raiko Puidet 259 punkti ning kolmandat kohta jagavad Martin Laiv ja Rainel Paabo 235 punkti.
“Naised ja noored” – Merilyn Ivask 280 punkti, Piret Punapart 268 punkti ja Kaisa Leesment 252 punkti.

Tulemused on üleval SIIN!

Järgmine Järvamaa discgolfi seeriavõistluse etapp toimub 11. juulil Järva-Jaanis. Vahepeal panevad discgolfarid ennast proovile 7. juulil Eesti omavalitsuste suvemängudel ja selgitavad välja Eesti parimad omavalitsused.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

35928780_1742604922443543_3434310919952269312_n

 

 

Eelregistreerimine kanuusõidule või hoopis mullipallidele?!

1. juulil toimub Türi valla sünnipäeva perespordipäev Türi järve ääres. Traditsiooniliselt on kõigil võimalik osaleda erinevatel spordialadel. Kõikide alade registreerimine toimub võistluspäeval, välja arvatud mullipalli võistkonnad ja Kirna-Türi kanuuvõistlusel osalejad. Tasuta kanuusid on vaid piiratud arv ja jagub kiirematele. Mullipalli võistkonda kuulub 4 liiget, kes peavad olema kõik vähemalt 11. aastased. Kui sul võistkonda pole, aga osaleda soovid, siis saad ennast ikka registreerida, sest võistluspaigas tehakse üksikutest võistkonnad. Ootame EELREGISTREERIMIST hiljemalt 29. juuniks telefonil 58201464 või meili teel liisagritsenko@gmail.com.

Lisaks eelregistreeritud aladele toimuvad perespordipäeval veel lastejooksud kuni 3, 4, 5, 6, 7.aastastele lastele, indiaca või veevõrkpall (oleneb ilmast), noolevise, korvpalli täpsusvisked, saapaheide, kanuuvõistlus järvel ja orienteerumine. Orienteerumises võetakse küll aega, kuid parimaid ei selgitata. Kõigile osalejatele on raja läbimisel üllatus. Rada on lühike ja jõukohane kõigile. Lisaks on võimalik rada läbida jala, rattaga, lapsevankriga jne.

Türi Spordiklubide Liit koostöös Türi Noortekeskusega alustab Kirna-Türi kanuuvõistlus kell 10, kuid Türi järve ääres alustame kell 12. Alade autasustamine toimub jooksvalt peale alade lõppu. Lisaks on võistluse vältel võimalik kasutada ilusa ilmaga veebatuuti, hüppekarke, sõita üherattalisega ja palju muud.

Õhtul on kõigil võimalik osaleda Ilmar Mõttuse korraldatud eriefektidega öövollel, mis algab kell 20. Registreerida saab end telefonil 5079149.

Tule ja naudi sportimist kogu perega!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi SKL spordispetsialist

mull-ja-kanuu

 

Rullitajad lõpetasid seeriavõistluse

 
Täna, 12.06.2018, lõppes “Lõuna – Järva Rull 2018” seeriavõistlus, millest võttis osa kokku 44 inimest. Võistlus oli 3-etapiline ja suunatud harrastajatele.
 
III etapi parim oli 200m läbimisel kuni 6. aastaste seas Rahel Mällas Adaverest tulemusega 1.09,2. Kahe kilomeetri läbimisel tunnistati parimateks 7-10. aastasteks Kristjan Prohorenko Adaverest tulemusega 4.24,37 ja Gerlin Lipp Rakverest tulemusega 4.22,82. Nelja kilomeetri läbimisel näitasid kiiremaid aegu 11-14. aastaste seas Karl – Martin Laasberg Kadrinast tulemusega 6.38,45 ja Kerli Prohorenko Adaverest tulemusega 8.53,32. Ülejäänud vanuseklassid sõitsid põhidistantsil, milleks oli 9 kilomeetrit. Naiste põhiklassi parim oli Nele-Liis Võhma Rakverest tulemusega 18.06,24 ja meesteklassi parim Jaan Ader Tartust tulemusega 17.44,65. Vanuseklassis 40-54 krooniti võitjateks Piret Saare Adaverest tulemusega 20.56,12 ja Hassar Jurs Tartust tulemusega 16.30,98. Suurepärased sõidud tegid ka 55+ vanuseklassi võitjad Tea Visse Adaverest tulemusega 20.58,79 ja Ants Sagar Türilt tulemusega 18.15,10.
 
Kokkuvõttes tuli läbida kolm etappi, et üldarvestuses võistelda parimatle punktidele. Kõigi kolme etapi parimateks tunnistati all toodud sportlased.
 
Tüdrukud 7-10.a.
1. Heli-Ly Kruusmann 82 punkti.
 
Tüdrukud 11-14.a.
1. Alexandra Laanemägi 84 punkti;
2. Eleanora Linkmann 77 punkti.
 
Poisid 11-14.a.
1. Karl-Martin Laasberg 90 punkti;
2. Siim Kruusmann 79 punkti;
3. Steven Viigand 77 punkti.
 
Naised 15-39.a.
1. Nele Liis Võhma 87 punkti;
2. Liisi Laaspere 82 punkti;
3. Reet Kruusmann 70 punkti.
 
Naised 40-54.a.
1. Piret Saare 90 punkti;
 
Mehed 40-54.a.
1. Valev Väljaots 82 punkti;
2. Ivari Kruusmann 80 punkti;
 
Naised 55+ a.
1. Tea Visse 90 punkti.
 
Mehed 55+ a.
1. Ants Sagar 90 punkti
2. Riho Kapp 81 punkti
 
Tulemused on leitavad SIIT!
Rohkem pilte SIIN!
Kohtume juba uutel radadel ja uutel võistlustel! 
 
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu Spordispetsialist
20180612_200045
FOTO: Paul Poopuu

 

 

34816694_1731179936961110_6185332421882281984_n

kuulutus-16-juuni-2018

Järvamaa Meistrivõistlused jalgrattakrossis toimuvad 21. juulil Kõrgessaares

Kui varasematel aastatel on Järvamaa Meistrivõistlused toimunud Kõltis, kus on osalenud ka Eesti tippe, siis sel korral sooviti ära kasutada Türi elamusparki uusi võimalusi. Meistrivõistlusi viib läbi Türi Rattaklubi koostöös Türi Spordiklubide Liiduga.

Võistlejaid hakatakse registreerima 11:00 ning võistluse endaga alustatakse kell 12:00. Võistlustrass kulgeb kahe kilomeetrisel ringil, mis sisaldab tehnilisi laskumisi ning mitmeid tõuse. Järvamaa meistrid selgitatakse kuues erinevad võistlusklassis. Vanuseklass tüdrukud kuni 17. aastased, naiste põhiklass ning N36 sõidavad neli ringi. Meestest M45, M17 ja põhiklass sõidavad viis ringi. Võistlusklasside absoluutarvestuse kolme parimat autasustatakse auhindade ja diplomitega. Järvamaa Meistrivõistluste arvestuses jagatakse lisaks eraldi komplekt diplomeid ja medaleid. Järvamaa elanikele on võistlus tasuta (sh Järvamaal registreeritud spordiklubi liige).

Võistlejale, kes tuleb väljaspoolt Järvamaad on osalustasu 2 eurot, õpilastele ja pensionäridele 1 euro. Kuni 10 aastastele on võistlus tasuta. Iga võistleja vastutab oma tervise eest ise ning kiiver on kõikidele osalejatele kohustuslik!

Oma osalemisest on teada andnud juba suur hulk kohalikke tegijaid ning loodetakse ka väljaspoolt tulevate võistlejate osalemisele, kelle sõiduoskust üpriski tehnilisel ja raskel rajal tasub vaatama tulla!

Jälgi ürituse korraldamise kulgu Türi rattaklubi sotsiaalmeedialeheküljel või vastava nimelisel üritusel. Juhendid on leitavad Järvamaa Spordiliidu või Türi Spordiklubide Liidu kodulehel.

Teate koostas:

Martin Kaschan

Türi vallavalitsuse tervisedenduse spetsialist

 

plakat-2018

 

Türi Vibukooli noored Eesti karikavõistlustel

Möödunud nädalavahetusel toimus Järvakandis Eesti noorte ja täiskasvanute karikavõistlused. Türi Vibukooli noored olid mõlemal päeval edukad. Laupäeva hommikul alustasid kadetid ja juuniorid. Plokkvibu kadettide neidude arvestuses võttis võidu Karolin Puusepp ja teiseks tuli Hanna Liina Lippand. Sama vanuseklass, kuid poiste arvestuses sai kolmanda koha Rein-Eric Allik ning võitis Kristjan Ilves.

Plokkvibu juunioride neidude klassis saavutas kolmanda koha Kristi Ilves, teiseks tuli Lisell Jäätma ning võitis Meeri-Marita Paas. Noormeeste arvestuses võitis ühe punktilise vahega Kristjan Puusep esikoha ja teiseks tuli Robin Jäätma. Sportvibu juunioride neidude arvestuses saavutas teise koha Maris Tetsmann. Pärastlõunal võtsid mõõtu noored ja tidetid.

Plokkvibu tidettide tüdrukute klassis võitis Aureelia Kasar, teise koha võttis Ingermai Rohtsalu ja kolmandaks tuli Hanna-Eliise Krispin. Plokkvibu tidettide poiste klassis võidutses Karl-Eric Fatal. Plokkvibu noorte tüdrukute arvestuses tuli esikohale Kristella Kärner, teiseks jäi Janette-Liis Jäätma. Sama vanuseklassi poiste seas võitis Aimar Roosileht. Pühapäeval võistlesid täiskasvanud ja need noored, kes soovisid endast vanematega võistelda.

Plokkvibu naiste klassis saavutas esikoha Karolin Puusepp, teiseks tuli Lisell Jäätma ning kolmandaks jäi Meeri-Marita Paas. Hanna Liina Lippand lõpetas neljandal kohal. Kristi Ilves tuli viiendale kohale. Plokkvibu meeste klassis võidutses Robin Jäätma, teise koha saavutas Kristjan Puusepp ning kolmandana lõpetas Artur Aas. Kuuenda koha saavutas Oliver Keller. Üheksandat kohta jäid jagama Aleksander Kiskonen, Kristjan Ilves ja Rein-Eric Allik. Plokkvibu naisveteranide arvestuses saavutas esikoha Krista Kull. Maris Tetsmann Lõpetas sportvibu naiste seas kuuendal kohal.

Võistkondlikus arvestuses, mis läks kirja eelringide tulemuste põhjal saavutas plokkvibu meeste klassis Türi Vibukool I esimese koha, võistkonda kuulusid Robin Jäätma, Artur Aas ja Kristjan Puusepp. Türi Vibukool II sai samas arvestuses kolmanda koha, sinna kuulusid Oliver Keller, Kristjan Ilves ja Rein-Eric Allik. Plokkvibu naiste klassis saavutas Türi Vibukool I esikoha, võistkonda kuulusid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp.

Teate Koostas:
Maarika Jäätma
Türi Spordikooli treener

karikavoistlus1-1

 

Petanki seeriavõistlusel võidutsesid Paidekad

 
Täna, 5.06.2018, toimus Järvamaa petanki seeriavõistluse II etapp Paides Vallimäel. Muutunud ilm, mis tõi tuult, vihma ja külmemaid kraade, ei takistanud 36. inimesel võistlustel osalemist. 18. paari seast saavutasid võiduka esikoha Jüri Karus ja Koit Karus Paidest, teiseks tulid Avo Tipp ja Heiki Tipp Paidest ning kolmandaks Erki Valdmaa ja Egerd Valdmaa Türilt.
 
Üldarvestuse parimad on kahe etapi kokkuvõttes Avo Tipp ja Heiki Tipp 33. punktiga. Neile järgnevad võrdsete punktidega, milleks on 31. punkti, Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu, Anne Sillamaa ja Vallo Sillamaa ning Jaanus Moppel ja Miko Moppel.
 
Kõik tulemused on leitavad Türi Spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2018/
 
Järvamaa petanki seeriavõistluse III etapp toimub 26. juunil Käru staadionil.
 
Fotod: Vadim Gritšenko
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

34497038_1749038855187713_8843489648471703552_n

 

Rulluisutajad lõpetasid teise etapi

 
Täna, 31.05.2018, toimus Lõuna-Järva rull 2018 Kärus. Rada oli 1,1 kilomeetrit pikk, mida erinevad vanuseklassid läbisid 2 – 8 korda, et tulemus kirja saada.
 
7.-10. aastased läbisid 2 ringi ehk 2,2 kilomeetrit. Poiste arvestuses olid parimad Marten Mällas Põltsamaalt, Marten Teetsov Kärust ja Jegor Jakobson Kärust. Tüdrukutest olid parimad Gerlin Lipp Rakverest, Heli-Ly Kruusmann Kadrinast ja Lisette Saar Adaverest.
 
11.-14. aastased noored läbisid 4 ringi ehk 4,4 kilomeetrit. Poiste parimad olid Karl-Martin Laasberg Kadrinast, Siim Kruusmann Kadrinast ja Steven Viigand Raplast. Tüdrukute arvestuses olid parimad Kerli Prohorenko Adaverest, Alexandra Laanemägi Huljast ja Eleanora Linkmann Rakverest.
 
Kõik ülejäänud klassid läbisid 8 ringi ehk 8,8 kilomeetrit. Naiste põhiklassis tunnistati kõige kiiremateks Nele-Liis Võhma, Helen Aart ja Liisi Laaspere, kes kõik tulid Rakverest. Meeste 40-54 klassis võidutsesid Valev Väljaots Paidest, Ivari Kruusmann Kadrinast ja Tõnu Pall Türilt. Naiste klassis aga olid parimad Piret Saare Adaverest ja Maris Kukk Puurmannist. Vanuseklassis 55+ oli naistest parim Tea Visse Adaverest ning meestest olid parimad Ants Sagar Türilt, Riho Kapp Paidest ja Kalev Pagarand Roosna-Allikult.
 
Tulemused on üleval Türi Spordiklubide Liidu kodulehel SIIN!
 
Lõuna-Järva rulli viimane etapp toimub 12. juunil Türil. Kogunemine toimub Veski-Silla parklas, kus on ka finiš. Sealt viiakse kõik soovijad bussiga starti.
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist
34092955_2002487489823550_4034753854808522752_n

Discgolfarid lõptasid seeriavõistluse II etapi

Täna, 30.05.2018, toimus Järvamaa discgolfi seeriavõistluse II etapp Aravetel. Võistlustel osales 50 mängijat. Teisel etapil olid parimad võistlusklassis “Eliit” Jüri Karus tulemusega -6, Riho Rogov tulemusega -4 ja Tarmo Vilipõld tulemusega -2. “Harrastajate” klassis tunnistati parimaks Romet Uude tulemusega -3. Teist ja kolmandat kohta jagasid Martin Laiv ja Raiko Puidet tulemusega -1. Kuna ka teised tulemused olid meestel võrdsed, siis lahendati olukord korraldajate poolt valitud rajal CTP viskega ehk kes viskab korvile ühe viskega lähemale. Omavahelise võistlusest väljus võitjana Martin Laiv, kes saavutas teise koha ja kolmanda kohaga pidi leppima Raiko Puidet. Naiste ja noorte klassis võidutses Kerdo Lepasepp, kes lõpetas mängu tulemusega 0 ja teise koha saavutas Merilyn Ivask tulemusega +7. Kolmandat kohta jäid jagama Kaisa Leesment ja Piret Punapart tulemusega +8 ning peale punktide ülevaatamist tunnistati kolmandaks Piret Punapart.

CTP võistluse võitsid Jaan Kirsipuu ja Ilme Vasenkova. Lisaks suutis 50 mängija seast vaid üks naine, Ilme Vasenkova, visata 18 korvilisel rajal oma ketta ühe viskega korvi.

Võistluse tulemused on SIIN!

Võistlusest on osa võtnud kahe etapi peale kokku 59 inimest ja üldarvestuse parimad on teie ees.
Eliit:
1. Riho Rogov 190 punkti
2. Jüri Karus 176 punkti
3. Madis Tamm 175 punkti

Harrastajad:
1. Siim Oja 180 punkti
2. Martin Laiv 167 punkti
3. Raiko Puidet 159 punkti

Naised ja noored:
1. Merilyn Ivask 190 punkti
2.-3. Liisa Gritšenko 168 punkti
2.-3. Piret Punapart 168 punkti

Üldarvestuse punktid on SIIN!

Täname toetajaid: 
Türi Elamuspark
Pizza Kiosk
Vaksali Kohvik
Gritšenko Terviseteenused OÜ
Prodigy

Järgmine Järvamaa discgolfi seeriavõistlus toimub 20.juunil Paides. Registreerimine avatakse 10 päeva enne võistlust.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

34094133_1718734294830606_8602490400608878592_n

.

 

Petanki seeriavõistlusel osales rekordarv osalejaid

 
Täna, 29.05.2018, toimus Järamaa petanki seeriavõistluse I etapp Roosna-Allikul, kus osales 36 inimest ehk 18 paari. Mängiti neljas alagrupis 3-4 mängu, olenevalt alagrupi suurusest ja edasi alustati kohamängude mängimist. Alagrupi kaks paremat võistkonda pääsesid mängima 1.- 8. kohale ning alagruppide kolmandad ja neljandad 9.-16. kohale. Alagruppide viiendad kohad said mängida omavahel. Mängud kestsid 20 minutit või kuni 11. punktini.
 
Järvamaa petanki seeriavõistluse I etapi parimateks tunnistati Olavi Nurmsalu ja Kalev Lillepea Väätsalt, kes teenisid üldtabelisse maksimum 15. punkti. Teisele kohale tulid Anne Sillamaa ja Vallo Sillamaa Kärust ning kolmanda kohaga pidid leppima Jaanus Moppel ja Miko Moppel Paidest. Punkte jagati neile vastavalt 13 ja 11.
 
Järgmine Järvamaa petanki seeriavõistlus toimub juba järgmisel nädalal, 5.juunil, Paides Vallimäel.
 
Võistluste juhend ja tulemused on leitavad Türi Spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2018/
 
Vahepeal on võimalik minna harjutama 31. mail Väätsale, kus toimuvad igal neljapäeval “Petanki õhtud” Väätsa järve ääres. Lisaks toimub 17. juunil Käru petanki seeriavõistlus Kärus.
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist
34015773_1741420022616263_4341581692754984960_n

Discgolfarid said harrastamiseks suurepärase raja Türi vallas Metsajõel

Täna,27.05.2018, toimus Metsajõel discgolfi avavõistlus, kus rajaga tulid tutvuma nii alles alustavad harrastajad, kui ka meie Eesti discgolfi tipud. Võistluspäeval mängiti läbi 2 x 18 korvi ja nagu eelnevalt olid korraldajad juba välja toonud, oli rada tõesti suurepärane ja nõudis rohkem oskusi ning pikki viskeid. Kuna tegemist on rajaga, mis asub jõe ääres, siis oli palju ka neid võistlejaid, kes suutsid oma kettad lennutada jõe sügavustesse või rajal olevasse tiiki ning jätkasid võistlust veidi tühjema kotiga. See aga ei seganud võistluse jätkamist ja mängu nautimist.

Kuna kohal olid ka Eesti tipud, siis loomulikult kroonitigi võitjateks edasijõudnute klassis (reiting 875+) Silver Lätt tulemusega -14, harrastajate klassis (reiting kuni -874) Vladimir Provornov tulemusega +10 ja naiste klassis Kristin Tatter +8.

Järvamaa parimad olid sel korral edasijõudnute klassis Riho Rogov tulemusega -3 neljas koht, harrastajate klassis Martin Laiv tulemusega +19 kuues koht ja naiste klassis Merilyn Ivask tulemusega +34 neljas.

Türi valla parimad olid aga edasijõudnute klassis tulemusega +11 Raido Kangur 24. koht, harrastajate klassis Martin Laiv tulemusega +19 kuues koht ja naiste klassis jagasid Anu Topasia ja Liisa Gritšenko 10. kohta tulemusega +55.

Korraldajad ja rajameistrid on teinud ära väga suure töö ja nüüd on kõigil võimalus harjutama tulla. Hõigati ka välja rõõmusõnum, et Riho Rogov hakkab korraldama nädalamänge Metsajõel. Loodame, et nii see hakkab olema, sest patt oleks mitte rada kasutada ja võistlusi seal korraldada.

Võistluste tulemused on nähtavad SIIN!

FOTO: Allikas

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

33605797_10156369183119814_676919367341965312_o

 

Ratturid lõpetasid teise etapi

24. mail toimus Järvamaa jalgrattakrossi seeriavõistluse II etapp Järva-Jaanis. Osalejaid oli võistlusel ligi poolsada. Distanside pikkused olid väga erinevad, kus eelkooliealised said sõita 500 meetrit, kui põhiklassid sõitsid koguni 16 kilomeetrit.

Sel korral tunnistati parimateks Steven Iljin, Emma Kelgo, Marilin Põllu, Mihkel Mölder, Mirtel Laht, Steven Marti Lillipuu, Mairit Kaarjärv, Karolin Surva, Karl Lehis, Teet Kallakmaa, Maris Kaarjärv, Tene Must, Reno Laht, Oskar Kontus, Toomas Elling ja Ragnar Lepp.

Kõik tulemused on nähtavad SIIN!

Järgmine Järvamaa jalgrattakrossi seeriavõistluse etapp toimub 14. juunil Koerus.

Teate Koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

 

Järvamaa orienteerumispäevak Kellissaares

 
42. Järvamaa orienteerumispäevakute 3.etapp toimus Pärnumaa piiril Kellissares. Rajameistrite ja korraldajate Raul Laasi ning Anu Palloni. Radadel oli osalemas 58 orienteerumishuvilist. Seekordse etapi võistlusklasside parimateks olid Annaliisa Aren, Juta Riik, Maarius Kotsulin, Martin Tampuu, Margus Marrandi (kõik Türilt), Kaidy Kaasiku (Ambla SK), Kaarel Kallas (OK JOKA), Ülo Vainura (SK Saue Tammed) ja Ene Sulg (OK Orvand).
 
Järvamaa orienteerumispäevakute järgmine etapp toimub Vanaõuel. Tähistus võistluspaika algab Suure-Jaani – Vändra maanteelt.
 
33303217_1822630807812823_8947799878512148480_o

Teate koostas: 

Paul Poopuu
Türi Spordiklubide Liidu juhatuse esimees
.
.
.

Noorte GP etapp – individuaalsed duellid – Jäätmatele kuld, Paasile pronks

17.05. lasti Noorte GP etapil Roveretos, Itaalias individuaalseid duelle. Eestlastest saavutasid Karl Kivilo (sportvibu juunRobin ja Lisell noorte GP etapil Itaaliasiorid mehed) ja Hendrik Õun (sportvibu kadetid noormehed) 33.koha. Plokkvibu juunioride meeste klassis pidi Kristjan Puusepp samuti esimeses duellis tunnistama vastase paremust ning seega 9.koht. Plokkvibu kadettide noormeeste klassis võitis esimese asetusega Robin Jäätma kõiki vastaseid alistades kullamatšis 6. asetusega taanlase Oliver Christianseni ülekaalukalt seisuga 143:130. Sportvibu juunioride neiude klassis võtsid Alexandra Põllumäe ja Maris Tetsmann vastu kaotuse ning lõpetasid võistluse 17.kohaga, Triinu Lilienthal võitis esimeses ringis 8. asetusega venelannat (Tatiana Plotnikova) seisuga 1:7, kuid  1/8 duellis pidi tasavägises võitluses leppima kaotusega ning kokkuvõttes 9.koht. Plokkvibu juunioride neidude klassis alistas Lisell Jäätma kõik vastased võites finaalis inglanna Ella Gibsoniga seisuga 139:136 ja Eestile kuld; Kristi Ilves lasi teises, 1/4 ringis esimese asetusega venelanna Elizaveta Korolevaga ümberlaskmist, kus Kristi Ilves tabas 8 ja vastane 9 punkti ning eestlannale 5.koht. Plokkvibu kadettide neiude seas lasi Meeri-Marita Paas end pronksimatši, kus võitis eelringi teise asetusega itaallannat Elisa Bazzichettot seisuga 142:140; Karolin Puusepp kohtus 1/4 duellis Meeri-Marita Paasiga, kus Paas jäi peale 143:136; Hanna Liina Lippand saavutas 5.koha. Siit leiad Live-tulemused.

Allikas: Eesti Vibuliit

 

Noorte GP etapp – võistkondlikud duellid – Eestile 2 kuldmedalit!

Plokkvibu segavõistkond noorte GP etapil Itaalias

Eestlastest on võistlemas Roveretos, Itaalias Noorte GP-etapil kolm segavõistkonda: sportvibu juuniorid (Karl Kivilo/Alexandra Põllumäe) võitsid 7. asetusega Belgia võistkonda ümberlaskmisega ning veerandfinaalis kohtusid teise asetusega Venemaa võistkonnaga, kus Eesti segapaar pidi tunnistama vastase paremust ning seisuga 2:6 Eestile 7.koht; neljanda asetusega plokkvibu juunioride segapaar (Lisell Jäätma/Kristjan Puusepp) võitis esimese asetusega Itaalia ning teise asetusega Venemaa võistkonda ning võitis Eestile kulla; plokkvibu kadetid (Robin Jäätma/Meeri-Marita Paas) võtsid kullamatšis teise asetusega Itaalia võistkonnalt vastu napi kaotuse, kuid kuna võistkondi oli kokku kolm, jagatakse medalid välja kvalifikatsiooni tulemuste põhjal ning seega Eestile kuld.

Võistkondlikus arvestuses on võistlustules sportvibu juunioride naiskond koosseisus Alexandra Põllumäe, Triinu Lilienthal ja Maris Tetsmann ning plokkvibu kadettide naiskond koosseisus Meeri-Marita Paas, Karolin Puusepp ja Hanna Liina Lippand. Sportvibu juunioride naiskond alistas 1/4 duellis 4.asetusega Poola naiskonna seisuga 5:3, poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus ning juunioride naiskond kohtus pronksimatšis teise asetusega Venemaa naiskonnaga, kus Eestile napp kaotus ja 4.koht. Plokkvibu kadettide naiskond võitsis poolfinaalis Rumeenia naiskonda, kuid kullamatšis tuli tunnistada vastaste paremust ning Eestile hõbe. Siit leiad live-tulemused.

Allikas: Eesti Vibuliit

 

Järvamaa discgolfi seeriavõistluse II etapi registreerimine on avatud

30. mail toimub Järvamaa discgolfi seeriavõistluse II etapp Aravetel. Võistlusklasside parimatele auhinnad, CTP auhinna ja loosiauhind. Registreerimine on avatud ja rajale mahub maksimaalselt 90 mängijat.

Registreerida saab 20 minutit enne võistluste algust võistluspaigas või internetis SIIN!

Üldarvestuse punktilise järjestus on leitav SIIN!

Kohtume rajal!

 

Türi discgolfarid olid Paides võitmatud

Eile, 20.mail, toimus Paides veidi teistsugune mäng, kus Paide Ülejõe rada mängiti tagurpidi – 1 tiialalt 18 korvi, 18 tiialalt 17 korvi jne. Rajad olid enamasti lühikesed, kuid mitte alati polnud tee korvini vaba, sest igapäevaselt neid radasid sellisel moel ei kasutata ja see tegigi asja huvitavamaks. 
Kokku osales mängul 38 mängijat ja Türi mängijad võtsid sellelt võistluselt oma, sest võistlusklassis +875 võiduteses Raido Kangur tulemusega -12. Järgmises võistlusklassis, 775-874, anti võimalus ka Paide mängijal võidurõõmu tunda, kuid siiski Türi valla mängijad Erki ValdmaaRejjo Kitsingja Reno Kangur mängisid välja viigilised teised kohad tulemusega -8. Kolmandas klassis aga võidutsesid taas Türi mängijad, kus nii Vadim Gritšenko‘l kui Tarmo Mallas’el jäi tulemuseks -6 ja paremaks tunnistati Tarmo, kes suutis mängus visata ketta ühe viskega korvi.

Kõik tulemused on nähtavad SIIN

Ilm oli suurepärane ja tavapärasest erinev rada pakkus mängijatele vaheldust ja põnevust. Täname peakorraldajat Heiki Siidrit.

Teate koostas
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

FOTOD: Heiki Siider

 

 

Rullitajad nautisid päikselist ilma

 
Täna, 17.05.2018, toimus Lõuna-Järva Rulli I etapp Väätsal. Ilm oli suurepärane ja rullitajad olid väga rõõmsad. Enne võistluste algust saime juba kiidusõnu ürituse korraldamise kohta, sest paar aastat on rulluisuvõistlused pausi pidanud. Varem korraldati rulluisuvõistluse seeriavõistlust Veskisillalt Reopaluni ja vastupidi. Sel aastal Lõuna-Järva etapid toimuvad aga kõik erinevates kohtades Türi vallas (Väätsa, Käru ja Türi).
Sel korral tunnistati vanuseklasside parimateks Marleen Isakar (-7a. T), Reigo isakar (P 7-10a), Hele-Ly Kruusmann (T 7-10a.), Alexandra Laanemägi (T 11-14a.), Karl-Martin Laasberg (P11-14a.), Liisi Laaspere (N15-39a.), Piret Saare (40-54a.), Ivari Kruusmann (M 40-54a.), Tea Visse (N 55+) ja Ants Sagar (M 55+).
 
Võistluste tulemused on leitavad Türi Spordiklubide Liidu spordikalendris, mis asub SIIN.
Täname osalejaid ja kohtume juba 31.mail kell 18.00 Kärus.
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

32792368_1706321309405238_6233828207586443264_n

 

Türi vallas avatakse uus discgolfi rada!

 
Juba järgmisel nädalavahetusel, 27. mail, avatakse Metsajõe discgolfi park avavõistlusega. Mängule pääseb maksimaalselt 90 inimest ja esimese päevaga on see piir ka ületatud. Mängitakse võistluse käigus kaks ringi ehk 2 x 18 korvi. Rada kuulub Euroopa paremate radade hulka ning kindlasti tuleb väga põnev avavõistlus. Registreerunud mängijate seas on ka väga palju kohalike harrastajaid, kellel on võimalus rada järele proovida ja oma hinnang juba uuel nädalal anda.
Registreerumine ja peale võistluseid võib tulemused leida SIIT! Rohkem infot võistluse kohta on võimalik leida SIIT!
Tule ela kaasa ja vaata rada üle!
 
Kohtume rajal!
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

ÜLEMAAILMNE ORIENTEERUMISPÄEV TÜRIL 2018

Ülemaailmne orineteerumispäev Türil toimub 23.mail. Orienteerumispäeva lähtepunkt on Türi Kultuurimaja pargi ringristmiku poolses osas. Orienteerumispäeva toimumisaeg on kell 8.30-18.30. 
Kõigil on võimalus kaardiga avastada Türi linna ja selle parke ning kaardiga liikumise põnevust nautida. 
Rada on jõukohane alates eelkooliealistest lastest kuni vanaisade-vanaemadeni. Lisaks on võimalik rada läbida jalgrattaga, jalgsi, lapsevankriga jne. 
Mis kõige olulisem, tule ja naudi liikumist, sest raja läbimise aeg pole oluline!

unnamed

 

 

 

OOTAME TAGASISIDET RATTARETK “TUNNE OMA KODUVALDA”  KOHTA

Sõbrad, ootame teie tagasisidet Türi valla rattaretk “Tunne oma koduvalda” kohta, et teaksime kuidas korraldada uusi üritusi ja millised on teie ootused ja lootused erinevate üritusega seoses.  Küsimustiku saate täita SIIN!
Täname!

 

RATTARETK “TUNNE OMA KODUVALDA”

Täna, 13. mail, toimus rattaretk “Tunne oma koduvalda”, mida oli nautima tulnud ligi poolsada inimest. Kohal oli nii vanemaid kui nooremaid inimesi, samuti oldi üksi, sõprade ja perega. See annab taas kinnitust, et kõigile on see jõukohane. Sel korral sõitsime marsruudil Türi-Änari- Ingliste-Lungu-Käru ja ühe suuna pikkuseks oli umbes 30 kilomeetrit. Poolel maal tehti ka peatus, kus Elari Hiis tutvustas Käru piirkonna eluolu ning pakuti ka näksimist ja juua. Kärus jagati loosiauhindu ja oli võimalik veel täita joogivarusid ja kinnitada keha. Tagasi oli võimalik tulla rongiga, jalgrattaga või meie pakutud transpordiga. Soovijad leidsid kiirelt omale sobiva valiku ja kasutusse läksid kõik kolm varianti. Kärus sai soovitud veel head teed kõigile ja rõõmustatud, et mitte ühelgi rattal tehnilisi vigu ei esinenud. Paraku siiski Kärust Türile rattaga sõites purunes üks rehv ja sellel sõitjal oli võimalik meie transpordiga tagasi Türile saada. 
Matkale oli tulnud lisaks kohalikele Türi valla elanikele ka sõbrad Raplast, Paidest ja Koerust. Ilm oli väga ilus ja andis võimaluse sportlikult aega veeta. Osalejad juba andsid teada, et kindlasti kohtume ka uuel aastal. Suured tänud kõigile osalejatele!

Pilte võimalik vaadata SIIT (Martin Kaschan)

Sportlike kohtumisteni,

Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

32332085_1894876100557072_6210424789056618496_n

FOTO: Liisa Gritšenko

 

NOORED, tulge võistlema!

Nagu näha, siis võistluselt on juba väga pikad traditsioonid ja sellest oskab täpsemalt rääkida võistluse korraldaja Leonhard Soom. Pildil on näha võistlemas aastal 2003 mäkkejooksus sportlaseid, kes on sündinud +/-1984. aastal.

Türi mäkkejooksu võistlused linnavõimla ees mäel toimuvad 22. mail algusega kell 17. Joostakse 2 x 30 meetrit mäkke.
Stardijärjekord: 10a poisid, 10a tüdrukud, 11a poisid, 11a tüdrukud, 12a poisid ja tüdrukud, 13-14a poisid ja tüdrukud, 15-16a poisid ja tüdrukud, 17-18a poisid ja tüdrukud.

Kolmele parimale medalid! Igale osalejale limps ja šokolaad.

normal_pilt002_5

 

 

jarvamaa-seeriavoistlused-petankis-2018

 

Järvamaa päevakulised jooksid Järsi karstijärve ümbruses

 42. Järvamaa orienteerumispäevakute 2. etapp toimus Järsi karstijärve ümbruses. Huvitaval, aga väga raske läbitavusega maastikul oli orienteerujaile üllatuseks, et seekord sai karstijärve põhjas lausa kuiva jalaga joosta. Päevakul oli osalemas 52 orienteerumishvilist. Erinevate võistlusklasside parimateks olid Aksel Kukk, Rita Ojala, Siiri Poopuu, Martin Tampuu (kõik Türilt), Raiko Alliksaar, Inno Ling (mõlemad Aravetelt), Kaarel Kallas OK JOKA, Kuno Rooba Rakvere OK ja Riina Õun ning Taimi Jürgenson Paidest.

Järgmine Järvamaa orienteerumispäevak toimub 22. mail Kellissares. Start avatud kell 17.00-19.00. Tähistus võistluspaika algab Türi-Pärnu maanteelt.

 Paul Poopuu

 

Evely Kaasiku saavutas orienteerumise EMil lühirajal 20. koha

 Lõuna-Šveitsis Lugano lähistel orienteerumisjooksu Euroopa MV-l kuulub Eesti koondisse ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku. Seni joostud individuaaldistantsidel saavutas Evely Kaasiku lühirajal hinnatava 20. koha.

EMi võistlusprogramm algas sprindivõistlusega. Evely Kaasiku võistlussooritusele avadistantsil andis selgelt tunda haigestumine nädalapäevad enne võistlust, mistõttu jooksuvõime ja ka eksimused ning ebakindlus ei võimaldanud pääsu A-finaali. Napid 4 sekundit tulnuks kiirem olla, et pääseda medalitele heitlema.

Pärast puhkepäeva joostud lühiraja eeljooksus oli organismi töövõime juba parem ja tagas 100 naise konkurentsis pääsu järgmisel päeval joostavasse finaali. Finaalis asus medalitele heitlema 51 naist. Lühirada nimetatakse orienteerumise kõige tehnilisemaks võistlusalaks, mis nõuab väga täpset orienteerumist ja kiireid otsuseid. Šveitsi mägine maastik eeldas oskust teha orienteerumisotsuseid füüsiliselt väga nõudlikul rajal, kus raja kõrguste vahe oli naistel 150m ja meestel 320 m. Oluline oli lugeda detaile ja mitte teha suuri tehnilisi vigu. Rada pakkus rohkelt väljakutseid mitte ainult Eesti orienteerujaile, vaid kõigile maailma tippudele.

Naiste eelmise aasta selle distantsi maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson juhtis võistlust kuni raja lõpuosani, mil tegi ligi 2-minutilise vea. Võistluse parima ajaga lõpetanud šveitslanna tulemus tühistati hoopiski ja nii läks naiste kuldmedal Soome, Mairika Teinile võitis ajaga 35.44. Tove Alexandersson kaotas 8 sekundit ja võitis hõbeda ning Simona Aebersold Šveitsist 18 sekundilise kaotusega pronksi.

Eesti naistest oli parim Evely Kaasiku, kes raja esimese poole jooksis kindlalt ja suuremate tehniliste apsudeta. Raja lõpuosas sisse tulnud ligi 1-minutiline viga maksis mitu kohta ja andis Evelyle lõpuprotokollis 20. koha. Marianne Haugile kuulus 33. koht ja Annika Rihma lõpetas 41. Evely oli oma tehnilise sooritusega rahul ja suutis olla kindlalt kaardis. Vaid viimasesse KP-sse jooks ebaõnnestus selgelt ning see langetas teda 3-4 koha võrra. Järjest paranev füüsiline vorm võimaldab heidelda ka maailma tippkonkurentsis. Puudu jääb võistlusstartidest taolistel maastikel, et suuta joosta võrdselt sportlastega, kelle jaoks Kesk-Euroopa mäed on kodumaastik.

Individuaaldistantsidest joostakse EMil veel tavarajal, ent seal Evely ei stardi. Küll on ta jooksmas mõlemat teatejooksu, nii sprindi- kui tavateadet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Evely kaasiku EMi lühiraja finisis , autor Elo  Saue.

Paul Poopuu

 

 

DISCGOLFI SEERIAVÕISTLUS OSUTUS VÄGA POPULAARSEKS

 
9. mail toimus Järvamaa discgolfi seeriavõistluse esimene etapp Türi discgolfi rajal. Registreerijaid oli nii palju, et korraldajatel tuli lisada veel üks ajutine korv ja teha rajast 10. korviline rada, mis mahutas 50 võistlejat. Rajal oli korraga 49 mängijat, kes kõik püüdsid näidata parimat tulemust.
 
Naiste ja noorte klassi parimaks oli Merilyn Ivask (+3), teiseks tuli Liisa Gritšenko (+6) ja kolmanda koha napsas ühe punktilise eduga Piret Punapart (+8).
 
Harrastajate klassis oli parim Siim Oja (-2), kiire ümbermängu tulemusel saavutas teise koha Raimo Verkmann (-1) ja kolmas oli Marko Jürgenson (-1).
 
Eliidi esikolmik lõpetas võistluse ühesuguse tulemusega ja tegi kiire ümbermängu. Selle tulemusel oli parim Riho Rogov (-5), teise kohaga pidi leppima Ardi Roomelt (-5) ja kolmandaks jäi Madis Tamm (-5).
 
CTP auhinna viisid koju Piret Punapart (5,70cm) ja Kaarel Gull (2.09cm).
 
Õnn naeratas sel korral Reemo Hein’le, kes viis koju loosiauhinnaks olnud Gritšenko Terviseteenused OÜ kinkekaardi.
 
Täname Järvamaa discgolfi seeriavõistluse toetajaid:
Türi Elamuspark, kes annab osalejatele võimaluse minna ja avastada uuenenud radasid ning panna ennast proovile kõrgustes.
Alles avanud, kuid juba väga populaarseks toitlustuskohaks saanud Vaksali kohvik, mis pakub ülihead ja maitsvat toitu ning annab võimaluse nautida suurepärast sööki ka discgolfi harrastajatele.
Ennast juba pikalt tõestanud ja üks armastatuim pitsa koht on loomulikult Pizza kiosk ja loomulikult on need pitsad ka discgolfarite lemmikud.
Gritšenko Terviseteenused OÜ annab võimaluse peale rasket mängu minna lihaseid lõdvestama ühe korraliku massaaži näol.
Prodigy annab võimaluse tutvuda uute ketastega.
 
Järgmine seeriavõistluse etapp toimub 30. mail Aravetel kell 18.45. Registreerimine avaneb 10 päeva enne võistlust ja seda saab teha aadressil:
https://www.discgolfmetrix.com/?u=scorecard&ID=605111
 
Kohtume rajal!
 
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

 

32090056_1698588643511838_7201683449764118528_n

 

 

 

Paide-Türi kevadtriatloni tulemused

Pühapäeval, 6. mail toimus IX Paide-Türi kevadtriatlon, kuhu suurepärane ilm meelitas osalema 37 individuaalvõistlejat ja kolm sõbravõistkonda. Rattakummi purunemise tõttu pidi kahjuks võistluse katkestama üks meesvõistleja.

Esimene ala, 300m ujumine toimus Paide ujulas. Meestest ujusid kiiremad ajad Rando Vainikk (3.18), Oskar Hanko (3.31) ja Raigo Tischler (3.38) ning naistest Merle Vantsi (4.06), Heli Hiiemäe (4.09) ja Getrin Raudsepp (4.57).
12,8 km jalgrattasõidus Paidest Türile olid kiiremad Urmas Utar (20.41), Urmo Utar (20.55) ja Meelis Tammer (21.10). Naiste arvestuses sõitis kiirema aja Tiia Riis (26.21), kellele järgnesid Getrin Raudsepp (26.35) ja Geidi Kruusmann (26.43).
Türi staadioni ümbruses joosti 2000m, kus meestest oli kiireim Urmas Utar (6.39). Talle järgnesid Marek Ruotsalainen (7.04) ja Meelis Tammer (7.13). Naiste arvestuses jooksid kiiremad ajad Kairin Valang (8.32), Kaili Tikk (8.56), Marju Tempel (9.20) ja Liis Ruben (9.20).

Vanuseklasside võitjad:
M15    1. koht ajaga 36.41 Ivan Bondarchuk (Tabasalu TK)
2. koht ajaga 37.29 Raigo Tischler (Paide Ujumisklubi)
3. koht ajaga 44.04 Arti Piirmaa (Paide Ujumisklubi)
M 16-39     1. koht ajaga 33.36 Urmo Utar (Tabasalu TK)
2. koht ajaga 33.58 Siim Holtsmann
3. koht ajaga 34.45 Oskar Hanko (Paide Ujumisklubi)
M 40-49    1. koht ajaga 33.14 Meelis Tammer
2. koht ajaga 36.12 Leonid Bondarchuk (Tabasalu TK)
3. koht ajaga 36.24 Neeme Gross
M 50+       1. koht ajaga 31.51 Urmas Utar (Tabasalu TK)
2. koht ajaga 33.49 Jaak Kanniste
3. koht ajaga 36.09 Sven Rohlin
N 15          1. koht ajaga 41.26 Getrin Raudsepp
N 16-34     1. koht ajaga 41.40 Kaili Tikk
2. koht ajaga 48.03 Heli Hiiemäe (Paide Ujumisklubi)
N 35+        1. koht ajaga 41.46 Geidi Kruusmann
2. koht ajaga 41.48 Tiia Riis (Koeru)
3. koht ajaga 45.16 Ester Marjapuu (Türi)
Absoluutarvestuses oli meestest parim Urmas Utar ja naistest Getrin Raudsepp.

Sõbravõistkondade meeste klassis võitis 1. koha ajaga 25.18 Koeru 13Patrik Ruotsalainen, Mart Laaniste, Marek Ruotsalainen. 2. koha ajaga 36.20 saavutas TEAM TARTUKAD- Ardy Utar, Sandra Utar, Liis Ruben.
Konkurentsitult parim naiste arvestuses ajaga 38.10 oli sõbravõistkond Püsililled- Merle Vantsi, Hele Kaasiku, Kairin Valang.

Protokolli vaata SIIT
Võistluse korraldajad, Paide Spordikeskus ja Türi Spordiklubide Liit, tänavad kõiki osalejaid, toetajaid ja abilisi.

31947597_1895602587137957_5856731483451949056_n 31947264_1895602263804656_1304893673925771264_n 32096069_1895602630471286_8733078082379841536_n 31950054_1895602203804662_382073324215205888_n 31953123_1895602170471332_8378423438540275712_n 31961366_1895605003804382_1589879627487117312_n 31955292_1895606770470872_4592393398995910656_n 31956895_1895604367137779_5496103944557953024_n 31947212_1895603683804514_769694534996066304_n 31969958_1895602857137930_7933154025661267968_n

 

 

Tule kevadisele rattaretkele!

Türi Spordiklubide Liit korraldab 13. mail traditsioonilise  kogupere rattaretke, mis tänavu viib ratturid tutvuma Änari, Roovere, Piiumetsa, Ingliste, Lunguste küladega. Kokku umbes 30 kilomeetri pikkune sõit kulgeb nii maanteel, kui ka kruusateedel ja jõuab välja Kärusse. Türi Spordiklubide Liidu juhatuse esimees Paul Poopuu soovitab kanda kiivrit ja helkurvesti. „Teekonnal teeme ka peatuse, lõpus jagame loosiauhindu ning kinnitame pisut keha. Kes ei jaksa, saab soovi korral tagasi Türile meie poolt korraldatud transpordiga.”
Kogunemine ja start pühapäeval, 13. mail kell 12 Türi linna võimla juures (Kalevi tn 9).

Kõik huvilised peaksid oma osalemisest andma teada hiljemalt 10. maiks e-posti aadressil tyrispordiklubi@gmail.com  või telefonil 384 7185. Lisainfo telefonil 505 2240.

rattaretk
Foto: Jan Vutt

 

Meeste võrkpallis võitsid Järvamaa karika Türi Harrastajad! 

Meeskond mängis koosseisus: Erjo Rännel, Sten Perillus, Mihkel Jago, Janar Lehtniit, Kaspar Lepik, Meelis Jasson, Taavi Jaaniste ja Virko Vantsi. Palju õnne!

http://kuma.fm/uudised/uudis/article/selgunud-on-jaervamaa-karikavoitja-meeste-vorkpallis/

 

JÄRVAMAA SEERIAVÕISTLUS DISCGOLFIS ALUSTAB

Toimumise aeg ja kohad:
· 9. mail Türil
· 30. mail Aravetel
· 20. juunil Paides
· 11. juulil Järva-Jaanis
· 1. augustil Metsajõel
Kõikide etappide algus kell 18.45.

Formaat:
Järvamaa discgolfi seeriavõistlus toimuvad 5-etapilise võistlusena, kus igal etapil jagatakse võistlejatele punkte järgmisel: esimene koht 100 punkti, teine koht 90 punkti, kolmas koht, 84, neljas 80, viies 78, kuues 77 jne. Võitjaks tunnistatakse viie etapi kokkuvõttes parima tulemuse teinud võistleja. Punktide võrdsuse korral võidab etappidel enim esikohti saanud mängija ja nende võrdsuse korral teisi, kolmandaid kohti saanud mängija. 
Igal etapil toimub ka CTP võistlus.
Mängitakse PDGA ametlike reeglite järgi ning lähtutakse ametlikust PDGA võistlusjuhendist.

Võistlusklassid:
Mehed reitinguga 850 +
Mehed reitinguga kuni 849
Naised ja noored kuni 15. aastased k.a.
Võistleja osaleb esimesel etapil paigutatud võistlusklassis seeriavõistluse lõpuni.

Registreerimine:
Seeriavõistlusele saab registreerida läbi www.discgolfmetrix.com keskkonna või 20 minutit enne võistluse algust võistluspaigas.
Rajale pääseb maksimaalselt 18 korviga rajal 90 mängijat ning 9 korviga rajal 45 mängijat.

Registreerimine avatakse esimesele etapile 1. mail ja järgmistele etappidele 10 päeva enne võistluspäeva.

Osalustasu:
Osalustasu on 5€. Maksmine käib check-in ajal. Hilinejatel tuleb lisaks maksta 2€. Hole-in-One raha ei koguta.

Auhinnad:
Igal etapil autasustatakse iga klassi kolme parimat meenega ja koondarvestuse iga võistkusklassi kolme parimat medali ja meenega. 
Kõik osalejad, kes on teinud kaasa vähemalt kolmel etapil, osalevad loosimises, mille peaauhinnaks on discgolfi korv. Loosimine toimub viimasel etapil Metsajõel.

Korraldajad:
Türi Spordiklubide Liit 
Liisa Gritšenko 
58201464

Discgolfiklubi Metslased
Jaan Kirsipuu
56629593

Korraldajad jätavad omale õiguse muuta võistluste formaati ja toimusmisaegu. Muudatustest antakse teada läbi sotsiaalmeedia vähemalt 48h enne mängu.

www.tskl.ee

https://www.facebook.com/paidediscgolf/

https://www.facebook.com/Türi-Spordiklubide-Liit-104024253…/

 

discgolfi-plakat

 

KEVADTRIATLON juba nädala pärast, 6. mail.


22 individuaalvõistlejat ja 2 sõbravõistkonda on juba registreerunud. Pane end või sõbravõistkonda kirja Eesti Triatloni Liidu kodulehel! TRIATLON – TERVIS, SÕPRUS JA ENESEÜLETUS!

AEG JA KOHT
Triatloni esimene ala, ujumine, algab 6. mail 2018. a kell 11.00 Paide ujulas (Ruubassaare tee 5, Paide). Olenevalt osalejate arvust alustatakse jalgrattasõitu Paidest Türile kell 13.00 – 13.30. Jooks toimub Türi staadioni ümbruses ning võistluste lõpetamine Türi linna staadionil.

EESMÄRK
Tugevdada sõprussidemeid Paide ja Türi spordirahva vahel. Pakkuda rahvale meeldivat võimalust sportlikult aega veeta. Populariseerida triatloni kui spordiala rahva hulgas.

DISTANTSID
Ujumine 300 meetrit
Rattasõit 12,8 kilomeetrit (kiiver kohustuslik)
Jooks 2000 meetrit
Sõbravõistkonnas, mis koosneb kolmest liikmest, läbib iga võistkonna liige ühe kolmest distantsist. Võistlus toimub teatevõistluse põhimõttel.

OSALEJAD
Triatlonist võivad osa võtta kõik tugevad, terved ja sportlikult mõtlevad inimesed. Võitjad selguvad alljärgnevates võistlusklassides:
Noormehed kuni 15 aastased
Mehed 16 – 39 aastased
Mehed 40 – 49 aastased
Mehed 50 +
Neiud kuni 15 aastased
Naised 16 – 34 aastased
Naised 35 +
Sõbravõistkonnad naiste võistkonnad
Sõbravõistkonnad meeste võistkonnad
Sõbravõistkonnad noored – võistkonna koondvanus ei ületa 50 aastat

AUTASUSTAMINE
Kõikide võistlusklasside kolme parimat autasustatakse medali ja diplomiga. Meeste ja naiste absoluutarvestuse parimaid autasustatakse karikaga. Lisaks loositakse välja palju loosiauhindu.

OSALUSTASUD
Kuni 26. aprillini registreerunutele on osavõtumaks:
Individuaalvõistlejatele 4 eurot
Sõbravõistkondadele 8 eurot
Hiljem registreerunud maksavad
Individuaalvõistlejad 8 eurot
Sõbravõistkonnad 15 eurot

REGISTREERIMINE
Võistlejad saavad registreeruda Türi Spordiklubide Liidu e-posti aadressil tyrispordiklubi@gmail.com 
Täiendav info võistluse kohta Türi Spordiklubide Liidust
Paul Poopuu +372 5052240 tyrispordiklubi@gmail.com

p-t-kevadtriatlon

 

 

TÜRI KORVPALLIMEESKOND lõpetas Järvamaa Meistrivõistlused kolmanda kohaga!

Paide E-piima spordihallis peeti Järvamaa meistrivõistlused korvpallis, Türi tõi koju 3. koha, kui alistati kindla võitjana Retro tulemusega 54:81. Kaugel ei olnud ka teine koht, kui poolfinaalis tuli väga tasavägises mängus Ambla vastu tunnistada vastaste 95:92 paremust. Viimati tuli Türi maakonna meistrivõistlustel medalile 2012. aastal ja enne seda 1998. aastal. Selle hooaja võistkonda kuulusid: Tanel Viljat, Raido Kangur, Kristo Kiik, Siim Nugis, Ülar Ševerev, Meinhart Mardo, Ardo Klaasen, Karri Kuus, Kristjan Jäärats, Ivo Kohtring, Urmet Toomela, Jaanus Suvi, Taavi Vilipõld, Ülar Viitmaa ja Kalle Kalvik
Järgmine hooaeg lubatakse samuti osaleda ja sihtida finaali kohta.
Tänatakse toetajaid: SilKal tööstusteenindus, Pehmesisustus ja Rarex ehitus.

tyri-korvi-meeskond

 

26. aprillil kell 18 toimub Väätsa alevikus SEIKLUSMÄNG JALGRATASTEL!

Kutsume Teid osalema seiklusmängul, mis toimub jalgratastel, Väätsa alevikus. Kaheliikmelised võistkonnad saavad stardis kaardi, kus on peal ainult üks punkt. See punkt tuleb üles leida, sest sealt saab teada uue punkti asukoha, mis tuleb märkida oma kaardile. Ja nii järgmise punkti juurde!
Tuleb lõbus!
VÕISTLUSKLASSID:
Lapsed (lihtsam kaart 🗺)❗KIIVER ❗
Suuremad (alates 14. eluaastast)
Soovitatav on moodustada kaheliikmelised võistkonnad, aga saab võisteleda ka üksinda. Osalustasu PUUDUB! ❎

🎖Parimatele auhinnad, kus peaauhinnaks on neli Paide Rattapoe rattahooldus kinkekaarti!

Tulge julgelt võistlema!

Kohtumiseni! ✌

LIsainfo ja küsimused
☎️ 53023400 või tervisekompleks@vaatsa.ee

26-04-vaatsal-seiklusmang

 

 

Türil selgusid Järvamaa murdmaajooksu meistrid

Reedel, 20. aprillil toimusid Türil Järvamaa murdmaajooksu meistrivõistlused. Naistest võitis 500m jooksu Kai-Melli Kapten (Türi Põhikool) ajaga   2.03,4.
1000m jooksus oli parim Maria Laur (Türi Ühisgümnaasium) ajaga 3.52,3.
Meeste 1000m jooksu võitis Olavi Allase  (Kõltsi) ajaga 2.42,0 ja tema oli parim ka 3000m jooksus ajaga  8.42,2.
Võistluse tulemused leiad sündmuste kalendrist või SIIT

20180420_165938 20180420_173246

 

22. aprillil on JÜRIÖÖ- RAHVASPORDIÖÖ
Jooksu ja rahvakõnni KAARTI vaata SIIT.

jurioo18_a3bleed3mm

 

Laupäeval toimub Eesti ägedaim maraton/matk

IX Türi-Tori kiirlaskumine toimub laupäeval, 14. aprillil.
Raftid stardivad 78km rajale alates kell 7:00 Veskisillalt, teised paadiklassid alates 8:00.
47km start toimub alates 10:00 Kurgjal kõigile paadiklassidele.  Paatkondade personaalsed stardiajad  leiate kodulehel http://www.tyritori.ee all.

tyri_tori

 

Orienteerujad avasid Järvamaal hooaja Öökulli lennuga

 Tavapäraselt avasid Järvamaa orienteerujad oma suvise hooaja pimeduses toimuva seiklusliku orienteerumisvõistlusega „Öökulli lend 2018“. 10. aprillil Väätsal tulede valgel toimunud orienteerumisjooksul osales 49 huvilist. Võimalus oli proovida oma võimeid kahel erineval rajal. Tublimateks ja kiiremateks öises orienteerumises olid pikemal rajal Kaarel Kallas, kes läbis 2,75 km ja 18 KP-ga raja ajaga 15.52. Järgnesid Priit Poopuu 17.23 ja Tiit Poopuu 18.03. Lühemal 2,18 km ja 15 KP-ga rajal võidutses Mariliis Aren ajaga 15.46. Talle järgnesid Joosep Ainjärv 17.23 ja Väätsa noormeeste võistkond Kevin, Henri ja Sander ajaga 19.07.

42. Järvamaa orienteerumisteisipäevakute hooaeg saab alguse järgmisel teisipäeval, 17. aprillil ja avaetapp toimub Türil Tolli metsa kaardil (stardipaik Türi ÜG juures). Samas toimuvate Järvamaa MV valikorienteerumises start on kell 18.00.

Ootame kõik liikuma ja metsaradadele orienteerumiselamusi nautima!

Paul Poopuu
Orienteerumisklubi JOKA
tel +372 5052240

 

Alanud on registreerumine Paide-Türi kevadtriatlonile

IX Paide-Türi kevadtriatlon toimub pühapäeval, 6. mail algusega kell 11 Paide ujulas

Registreerimine on Eesti Triatloni Liidu kodulehel www.triatlon.ee-võistlused-võistluskalender
Soovi korral võib saata registreerimiseks vajalikud andmed (ees- ja perekonnanimi, sünniaeg, klubi, võistlusklass) Türi Spordiklubide Liidu e-posti aadressil tyrispordiklubi@gmail.com ja me teeme registreeringu.

Osalema oodatakse ka sõbravõistkondi, mis koosnevad kolmest liikmest ning iga võistkonna liige läbib ühe kolmest distantsist.

Kuni 26. aprillini registreerunutele osavõtutasu soodsam (individuaalvõistleja 4€ ja sõbravõistkond 8€; hiljem vastavalt 8€ ja 15€)
Ujumine (300m) algab 6. mail kell 11 Paide ujulas (Ruubassaare tee 5). Olenevalt osalejate arvust alustatakse 12,8 km jalgrattasõitu Paidest Türile 13.00 – 13.30. Jooks (2 km) toimub Türi staadioni ümbruses ning võistluste lõpetamine Türi linna staadionil.

Tutvu juhendiga SIIN


Foto: Teet Reier

paide_tyri-kevadtriatlon-page-001

2018-malumang-kabalas

 

24 tunni sõudetreening Kevadpealinnas

Laupäeva, 7. aprilli hommikul kell üheksa algab Türi ühisgümnaasiumi võimlas 24 tundi kestev treeningsõudmine. Kõik huvilised on oodatud nii osalema, treeningvõimaluste kohta uurima kui ka niisama uudistama.

PANE END KIRJA

Kõigil, kes soovivad laupäeval vastu pühapäeva Türi ühisgümnaasiumis osaleda 24 tunni treeningsõudmisel, tuleks ühendust võtta Türi sõudespinningu ühe eestvedaja, Siim Sarapuuga telefonil 5822 9150 või e-posti aadressil tyrisoudespinning@gmail.com.
Huvitatuid oodatakse kirjapaneku kaudu oma huvi üles näitama hiljemalt reede keskpäevani. «Tule kohale, võta pere ja lapsedki kaasa, tule kasvõi proovima kui põhigrupis sõita ei taha,» kutsus Sarapuu. «Kui tundub, et ala sulle sobib, tekib tõsisem huvi, siis oled uuel hooajal oodatud treeningutele.»

Loe rohkem SIIT

 

22. aprillil  JÜRIÖÖ  RAHVASPORDIÖÖ!
Kell 18 Türi-Paide rahvakõnd (15 km)
Kell 19 Türi-Paide jooks (15 km), Kirna-Paide rahvakõnd (8,5 km), Väätsa-Paide rahvakõnd (8,5 km)
Kell 19.30 Kirna-Paide jooks (8,5 km), Väätsa-Paide jooks (8,5 km)
Kell 19 Vodja-Paide rahvakõnd (8,5 km)
Kell 19.30 Vodja-Paide jooks (8,5 km)

Registreerimise link

jurioo18_a3bleed3mm

 

Türi Vibukooli noored edukad Eesti meistrivõistlustel

17.-18. märtsil toimusid Viljandis Eesti noorte ja täiskasvanute sisemeistrivõistlused. Türi Vibukool oli esindatud kõikides plokkvibu klassides ja ühes sportivibu klassis. Täiskasvanute võistlusele pääsesid need noored, kes olid esikolmikus noorte võistlusel. Laupäeva hommikul alustasid plokk- ja sportvibu juuniorid ja kadetid. Plokkvibu kadettide neidude seas sai kolmanda koha Hanna Liina Lippand tulemusega 556 punkti. Teiseks tuli Karolin Puusepp tulemusega 585 punkti ning võitis Meeri-Marita Paaas 592 punktiga. Neljandaks jäi Grete Rahnel 522 silmaga ning viiendaks Elisa Marleen Trummal 516 silmaga. Samas vanuseklassis kuid poiste arvestuses võitis Eesti meistritiitli Robin Jäätma 595 punktiga. Teiseks tuli Kristjan Ilves tulemusega 572. Neljandaks tuli Rein-Eric Allik tulemusega 544 silma. Sportvibu juunioride neidude klassis tuli neljadaks Maris Tetsmann 518 silmaga. Plokkvibu juunioride naiste arvestuses võitis meistritiitli Lisell Jäätma 581 punktiga. Hõbeda pälvis Kristi Ilves 564 punktiga. Plokkvibu juunioride meeste klassis võitis kulla Kristjan Puusepp 571 punktiga ning hõbedase autasu sai Artur Aas 566 punktiga. Pärastlõunal alustasid noored ja tidetid. Plokkvibu noorte poiste arvestuses tuli teiseks Aimar Roosileht 532 punktiga. Samas vanuseklassis kuid neidude arvestuses võidutses Kristella Kärner tulemusega 565. Teise koha võitis Sirle Roosileht 517 punktiga. Plokkvibu tidettide poiste klassis krooniti võitjaks Karl-Eric Fatal 569 punktiga. Plokkvibu tidettide tüdrukute seas tuli tublile teisele kohale Hanna-Eliise Krispin tulemusega 543 punkti. Võitis Janette-Liis Jäätma 589 punktiga. Pühapäeval võttsid mõõtu täiskasvanud ning need noored kes laupäeval olid tublimad. Plokkvibu naiste klassis sai hõbeda Lisell Jäätma ning pronksi Meeri-Marita Paas. Meeste arvestuses võitis meistritiitli Kristjan Puusepp ja kolmanda koha võitis Artur Aas. Plokkvibu veteranide naiste klassis võitis kulla Krista Kull 565 silmaga.

collage-2018-02-21-21_34_08

 

 

2018-kiiruisutamine-1

 

TEADE  UISUVÕISTLUSE  KOHTA!

Neljapäevaks, 15. märtsiks väljakuulutatud kiiruisutamise seeriavõistluse II etapp JÄÄB  ÄRA! Ilmastikuolude paranemisel toimub see esmaspäeval, 19. märtsil kell 18 Türi liuväljal!

28939042_1837890799575803_1183829457_o

 

Merle Vantsi üliedukas esinemine taliujumise maailmameistrivõistlustel Tallinnas

6.-10. märtsini toimusid Tallinnas taliujumise maailmameistrivõistlused, millest võttis osa 1000 võistlejat 30st riigist.

Türilt oli võistlemas suurte kogemustega taliujuja Merle Vantsi, kes võitis individuaalselt viis kuldmedalit, kaks hõbemedalit, ühe pronksmedali ja võistkondlikus arvestuses kaks kuldmedalit.
50-54a naiste arvestuses saavutas ta I koha 25m liblikujumises, I koha 100m rinnuliujumises, I koha 100m vabastiilis ujumises, II koha 50m vabastiilis ujumises, I koha 200m vabastiilis ujumises, II koha 25m vabastiilis ujumises, I koha 50m ja III koha 25m rinnuliujumises. Võistkondlikus arvestuses U-klubi 2 koosseisus teateujumises 4x25m rinnuli saavutas ta I koha, U-klubi 3 segavõistkonnas 4x25m vabastiilis ujumises I koha.

Palju, palju õnne!

www.taliujumine.ee

taliujumise-medalid

 

Türi kiiruisutamise seeriavõistlus tõi liuväljale paarkümmend uisutamishuvilist

 

 Esmaspäeval, 12. märtsil toimus Türi Ühisgümnaasiumi juures liuväljal Türi kiiruisutamise seeriavõistluse I etapp. Kõige rohkem osalejaid oli 11-12aastaste noorte vanuserühmas, kus võistles seitse noort ja parima aja sõitis Steven Viigand.

I etapi tulemusi vaata SIIT.

Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht Tanel Viljat tänas osalejaid ja andis teada, et järgmise etapi toimumine 15. märtsi sõltub ilmastikust. “Palun vaadake neljapäeva, 15. märtsi ennelõunal spordiklubide liidu kodulehte või Facebooki lehte, kus avaldame kas ja millal järgmine kiiruisutamise võistlus toimub.”
 
Lisainfo
Tanel Viljat
Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht
504 1987
www.tskl.ee
https://www.facebook.com/Türi-Spordiklubide-Liit

kiiruisutamine uiskuisutajad

Pildistas Martin Kaschan, vaata rohkem fotosid SIIT

 

Eesti omavalitsuste talimängudel esindasid Türi valda ujujad

3.- 4.  märtsil 2018 toimusid Viljandis 34. Eesti omavalitsuste talimängud, mis olid selles formaadis esmakordselt peale haldusreformi. Kokku osales üle 1500 sportlase 48 omavalitsusest ja kahel päeval võisteldi kümnel spordialal.

Türi  vald osales ühel alal- ujumises, kus  9 sportlast saavutasid kokkuvõttes 268 punktiga teise koha. Türi valda esindasid:  Merle Vantsi, Risto Kadalipp, Helari Rahnik, Martin Suurkaev, Mariette Villems, Hannah Kaljur, Simon Uukareda, Sandra Taenna, Eerik Toater ja treener Otto Männa.
Türilaste edukamad tulemused:
Merle Vantsi I koht 100m vabalt, I koht 100m rinnuli ja II koht 100m seliliujumises;
Mariette Villems  III koht 100m rinnuli ja IV koht 100m vabaltujumises;
Risto Kadalipp V koht 100m rinnuliujumises;
Segavõistkondade 4x50m vabaltujumises V koht- Mariette Villems,  Helari Rahnik, Sandra Taenna, Risto Kadalipp.

Ujujate tulemusi vaata SIIT

Ülejäänud tulemused ja talimängude info leiab Eestimaa Spordiliidu Jõud kodulehelt 

ujuja

 

Türi liuväljal toimuvad kiiruisutamise võistlused

Kui ilmaolud lubavad, korraldatakse “Türi kiiruisutamise seeriavõistlus 2018” etapid 12. ja 15.märtsil. Võistlus toimub Türi Ühisgümnaasiumi juures liuväljal ja algab mõlemal õhtul kell 18. Osalema on oodatud kõik huvilised, soovituslik on kanda kiivrit.

Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht Tanel Viljati sõnul saab ka kohapealt laenutada uiske.
“ Distantsi läbimiseks on lubatud kasutada erinevaid jääuiske, suusakeppide kasutamine on keelatud,” lisas ta.

Registreerimine toimub enne starti võistluspaigas ning kohapeal selguvad ka võistlusdistantsid ja –süsteem.

Olenevalt ilmastiku- ja jääoludest võtavad korraldajad endale õiguse jätta ära kuulutatud võistlus või muuta toimumisaega. Esialgu kahe-etapilisena toimuvale võistlusele lisandub ka kolmas etapp, kui ilmaolud seda lubavad. Jälgi võistluse toimumispäeval infot Türi Spordiklubide Liidu kodulehel www.tskl.ee või Facebookis https://www.facebook.com/Türi-Spordiklubide-Liit.

JUHEND

uisud-67175380

 

 

VI Türi valla külade talimängude võitja on Näljaküla

4. märtsil peeti Veskisillal VI Türi valla külade talimängude III etapp, tehti kokkuvõtted ja autasustati parimaid.

Mälumängus osales kolm võistkonda kahest külast. I koht: Laupa I (Anne Martis, Liina Jeena, Mait Kivine, Marek Põllu), II koht Näljaküla (Peeter Lellsaar, Tähve Milt, Märt Lellsaar, Tauno Jäätmaa) ja III koht Laupa II (Lauri Tohver, Karmen Nurmik, Marko Norma, Jaanika Jeena).
Bowlingut mängisid neli võistkonda kahest külast. Vanuseklasside parimad- Noored: 1. Sergo Miljan, 2. Georg Lee, 3. Andreas Kase; Naised: 1. Tuuli Oja, 2. Kadi Oeselg, 3. Elo Kase; Mehed: 1. Ergo Miljan, 2. Tauno Jäätma, 3. Marek Põllu. Bowlingus I koht Näljaküla II võistkonnale (Ergo Miljan, Tuuli Oja, Georg Lee), II koht Näljaküla I (Tauno Jäätma, Hele Kaasiku, Sergo Miljan), III koht Laupa I (Elo Kase, Marek Põllu, Andreas Kase) ning IV koht Laupa II (Marko Norma, Kadi Oeselg, Marilin Põllu).
Nooleviske võitis Laupa I võistkond Näljaküla I ja II ning Laupa II võistkonna ees.
Vanuseklasside parimad- Noored: 1. Georg Lee, 2. Andreas Kase, 3. Laura-Liis Oeselg; Naised: 1. Elo Kase, 2. Hele Kaasiku, 3. Eve Kase; Mehed: 1. Tauno Jäätma, 2. Ervi Kaasiku, 3. Marek Põllu.

Türi valla VI talimängude koondarvestus selgus viie parima ala punktide liitmisel. 2018. aasta talimängude võitja on Näljaküla 150 punktiga, II koha saavutas Laupa 137 punktiga ja III koha kolm ala kaasa teinuna Röa küla. Talvemängude võitjaid autasustati karikate, aukirjade ja rahalise preemiaga spordivarustuse soetamiseks – I koht 250 eurot, II koht 150 eurot ja III koht 100 eurot.

Talimängude tulemuste protokollid leiate TSKLi kodulehel olevast 2018.a sündmuste kalendrist võistluste juurest.

Palju õnne!

Talimängude korraldamist toetasid Türi vald, Lõuna-Järvamaa Koostöökogu Leader program ja Vaksali kohvik. Talimängud toimusid Türi Spordiklubide Liidu, Väätsa Tervisekompleksi, Türi Noortekeskuse ja aktiivsete osalejate koostöös.
Aitäh kõigile!

dsc_0016 dsc_0030 dsc_0043
Pildistas Katrin Soomets. Rohkem fotosid SIIN

 

Kevadkuu esimesel pühapäeval, 4. märtsil peetakse VI Türi valla külade talimängude viimane etapp Veskisillal. Kavas on mälumäng, bowling  ja üllatusala. Üks küla võib ühel alal välja panna kuni kaks võistkonda, millest parim läheb arvesse.  Võistluspäev algab kell 11.

Mälumängus on kokku 20 küsimust Türi valla ja spordi kohta. Võistkonda kuulub 4 inimest. Võistlussüsteem selgub peale osalejate registreerimist. Bowling Võistkonna suurus 3 inimest  – noorvõistleja (kuni 14aastane poiss või tüdruk), 1 naine ja 1 mees. Võistlussüsteem selgub peale osalejate registreerimist. Võistkondliku paremuse selgitamiseks liidetakse kõigi võistlejate kohapunktid. Võrdsete punktide korral eelistatakse võistkonda, kes kogus rohkem esikohti, teisi kohti jne. Individuaalse võistleja võrdsete punktide korral arvestatakse rohkem maha visatud kordi – strike. Kes viskas rohkem kordi kurikaid maha – kõik maha, 9 maha, 8 maha jne. Bowlingus ei saa osaleda individuaalselt! 

Üllatusala
Võistluspäeva viimane ala, kus võistkonnas on 3 inimest- noorvõistleja, 1 naine ja 1 meest.   Võib osaleda ka individuaalselt.

Igal alal toob võistleja oma külale punkte alljärgnevalt: 1. koht – 30 punkti, 2. koht 27 punkti, 3. koht 25 punkti, 4. koht 23 punkti, 5. koht 22 punkti jne.

Talvemängude võitjat autasustatakse rändkarika ja aukirjaga. Türi vald autasustab valla kolme parimat küla rahaliselt spordivarustuse soetamiseks – I koht 250 eurot, II koht 150 eurot ja III koht 100 eurot.

16880176_1288166357932710_1896790288_o-1

 

 

Miks mitte minna päiksepaistelise ilmaga uisutama?! Türi Ühisgümnaasiumi juures oleval platsil saab nii liuelda, kui ka hokit mängida.

 

28642715_1699545750102974_737726554_o

 

 

Lõppes “Türi suusatalv 2018” seeriavõistlus

 1. veebruaril toimunud viimasel etapil trotsisid külma talveilma 20 suusasõpra.

III etapi kiiremad:
200 m 1. koht- Mihkel Kaju;
1 km 1. koht- Greg-Emil Pärn;
6 km 1. koht- Annika Nemvalts;
9 km 1. koht- Georg Paal, Martin Liidlein, Tiina Idavain, Vello Lillipuu, August Albert.

Protokolli vaata SIIT.

Suusatamise seeriavõistluse “Türi suusatalv 2018” võitjad:

Kuni 6a T/P- 1. Aadi Kukk, 2. Jürgen Surva, 3. Alfred Meinart Kaasik;
7-10a T/P- 1. Greg-Emil Pärn, 2. Vallo Marten Lillipuu, 3. Sten Marti Lillipuu;
11-14a T/P – 1. Annika Nemvalts, 2. Sergo Miljan, 3. Karolin Surva;
15-18a P – 1. Oskar Kontus, 2. Georg Paal, 3. Kert Järva ;
19-39a M – 1. Martin Liidlein;
35a- … N – 1. Tiina Idavain, 2. Tiia Riis, 3. Riinu Nemvalts;
40-49a M – 1. Vello Lillipuu, 2. Aare Pärn;
50a-… M – 1. August Albert, 2. Ervi Kaasiku, 3. Enn Reiljan.

Punktitabel asub SIIN.

Parimaid autasustati diplomite, medalite ja I koha võitjaid karikatega.
Autasud saab kätte Türi Spordiklubide Liidu kontorist Kalevi tn 9.

 

HEI, suusasõbrad!
Täna, 27. veebruaril toimub “Türi suusatalv 2018” viimane etapp9km vabatehnika ühisstardist ja suusatamise seeriavõistluse autasustamine. Kogunemine Türi Ühisgümnaasiumi juures. Registreerimine võistluspaigas vahetult enne starti.
Kuni 10aastastele lastele on start avatud kell 17.30-18 ja teistele võistlusklassidele kell 18.
Võistluste lõpetamine toimub koolimajas, kus saab ka starti oodata, riietuda ja peale võistlust teed juua.
 
Võistlusklassid
T/P kuni 6 a. Igal etapil on distantsi pikkus ca 200m.
T/P 7-10 a. Igal etapil on distantsi pikkus ca 1km.
T/P 11-14 a. Kolmanda etapi pikkuseks 6km.
P 15-18 a.
N 15-34 a.
M 19-39 a.
N 35 a. ja vanemad
M 40-49 a.
M 50 a. ja vanemad
 
Reeglid:
• Tulemuse saamiseks peab osavõtja stardist kuni finišijoone ületamiseni kandma korraldajatelt saadud stardinumbrit, mis on seljas selgelt nähtava ja loetavana ning pole muul kujul kinni kaetud.
• Kiiremale võistlejale PEAB raja küsimisel rada andma!
• Klassikatehnika etapil PEAB võistleja kasutama raja läbimiseks klassikalist suusatehnikat!
• Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.
 
Võistlusklasside üldvõitjad selgitatakse 3 etapil saavutatud kohapunktide liitmise teel. Üldarvestusse lähevad võistlejad, kes on osalenud vähemalt kahel etapil. Võrdsete punktide korral osutub paremaks:
• Kolme etapi kokkuvõttes rohkem punkte saanud võistleja
• Enim etappe kaasa teinud võistleja
• Rohkem etapivõite (teisi, kolmandaid kohti) saanud võistleja
• Viimasel etapil parema koha saavutanud võistleja.
 
Punkte arvestatakse etapil saavutatud kohtade järgi alljärgnevalt: 1. koht 30 punkti; 2. koht 27 punkti; 3. koht 25 punkti; 4. koht 23 punkti; 5. koht 22 punkti; 6. koht 21 punkti jne.
Kahe etapi PUNKTITABEL
dsc_1874

Türi valla liikumishommikul enda ja vabariigi terviseks osales kokku ligi 60 rõõmsat liikumishuvilist.
Aitäh teile!
24. veebruari Türi valla liikumishommiku tagasiside ankeet avaneb SIIT.
Vaata pilte SIIT

dsc_0037

Türi noored edukad Baltimaade meistrivõistlustel

16.-18. veebrualil toimusid Lätis, Venspilsis Baltimaade meistrivõistlused. Võistlejaid oli Lätist, Leedust, Valgevenest ja Eestis. Võisteldi ainult täiskasvanute klassis. Türi Vibukooli esindasid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Karolin Puusepp ja Hanna Liina Lippand plokkvibu naiste klassis. Robin Jäätma ja Kristjan Puusepp lasid plokkvibu meeste klassis. Maris Tetsmann võistles sportvibu naiste klassis. Esimesel päeval alustati 25 meetri ja 18 meetri eelringidega, mille põhjal saadi endale pühapäevaks duelli vastane. Esimesena alustas võistlemist sportvibu laskur Maris Tetsmann, kes saavutas eelringides 12. koha. Pärast sportvibusid alustasid plokkvibud. Lisell Jäätma lõpetas avapäeva liidrina, teisel kohal oli Meeri-Marita Paas. Päeva lõpus oli Karolin Puusepp 6. kohal ning Hanna Liina Lippand 7. kohal. Plokkvibu meeste klassis saavutas eelringides esikoha Robin Jäätma ja teisel kohal lõpetas Kristjan Puusepp. Pühapäev algas võistkondlike duellidega. Naiskond kooseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Emily Hõim tulid Baltimaade meistriks, korrates finaalis enda nimel olevat Euroopa rekordit. Eestil oli ka teine naiskond, kuhu kuulusid Karolin Puusepp, Hanna Liina Lippand ning Reena Pärnat, kes tegelikult on sportvibu laskur. Kuid olude sunnil lasi plokkvibu naiskonnas ja Emily Hõimu vibuga. Lõppkohaks jäi neil tubli 4. koht. Ka meestel oli meeskond kuhu kuulusid Robin Jäätma, Karolin Puusepp ning Vytautas Urbanas, Leedust. Tegemist oli EURO1 tiimiga. Kuna kõikidel ei olnud välja panna oma klubitiimi, siis tehti EURO tiimid ehk meeskonnas võis olla erimaade laskurid. Sellistes oludes ja uue tiimikaaslasega õnnestus jõuda 5. kohale. Pühapäeva pärastlõunal alustati individuaalsete duellidega Sportvibu laskuri Maris Tetsmanni esimene vastane oli eestlane Merilyn-Ann Lippur. Maris võitis duelli 6-2. Järgmiseks vastaseks oli lätlane Rimma Matveejeva. Kellele Maris kaotas 0-6. Rimma Matveejeva tuli hiljem Baltimaade meistriks. Plokkvibu laskurid olid edukad ning võitsid 4 individuaalset medalit. Lisell Jäätma esimene ring oli vaba. Teises ringis oli vastaseks Alina Kosmatinska lätist. Keda Lisell võitis seisul 145-137. Poolfinaalis tuli vastaseks eestlane Emily Hõim. Lisell võitis 146-144. Finaali vastaseks Inga Timinskiene leedust. Lisell jätkas võidu seeriat ning võitis kulla tulemusega 146-141. Meeri-Marita Paas alustas samuti vaba ringiga. Järgmises ringis tuli vastaseks klubikaaslane Hanna Liina Lippand. Tasavägine duell lõppes ümberlaskmisega. Meeri-Marita tabas 10, vastane 9. Poolfinaali vastaseks oli Inga Timinskiene leedust. Duell lõppes 143-142 vastase paremusega ning Meeri-Marita pääses pronksimatši. Pronksimatšis oli vastaseks eestlane Emily Hõim, keda Meeri-Marita võitis 148-145. Meeri-Marita lasi kaks punkti alla maksimumi. Karolin Puusepa esimeseks vastaseks oli Asta Grigaraviciene. Karolin võitis vastast tulemusega 142-138. Teise ringi vastaseks oli Inga Timinskiene. Duell lõppes kashjuks vastase paremusega, seisul 141-140. Karolin lõpetas 7. kohaga.

collage-2018-02-21-21_34_08

 

24. veebruaril kell 12- Türi valla liikumishommik 

Head liikumisharrastuse huvilised! Kui tihti olete Eesti Vabariigi sünnipäeval jooksmas, kõndimas või üldse liikumas käinud? Võiksime teha seda kõik koos – anname enda panuse liikumisprojekti raames kilomeetrite kogumisele ning hiljem naudime sooja teed, ampsame kerge eine ning võtame kosutava sauna.

Koguneme 24. veebruaril kell 12:00 Türi linna võimla ees.  Valida on kahe grupi vahel:
jooksugrupp, mille distantsiks on 10.8 kilomeetrit;
kõndimis/kepikõnni grupp, mille distantsiks on 6.2 kilomeetrit.
Jooksudistants kulgeb Türi linna võimla – Tori (Kõrgessaare)– Türi-Alliku – Türi linna võimla.
Kõndimisdistants kulgeb mööda Tolli ja Paide tänavat ja kergliiklusteed Türi-Alliku lasteaia teeotsani ja tagasi.  Mõlemal grupil on juht, kes vastutab inimeste turvalisuse eest.
Kokku saame uuesti Türi linna võimlas, kus on võimalik pesta, sauna minna ning nautida head seltskonda.
Ära pelga – kui tunned, et distantsid võivad raskena tunduda, siis tempo on meil rahulik ning kõiki julgustav.
ÜRITUS ON TASUTA!
Lisainformatsioon: Martin Kaschan e-mail: Martin.Kaschan@tyri.ee või martinkaschan016@gmail.com

24-02-vabariigi-terviseks

Suusatamise seeriavõistluse II etapil osales 31 võistlejat

 1. veebruaril toimus “Türi suusatalv 2018” seeriavõistluse II etapp Tolli metsas.

Kuni 6a T/P ja 7-10a T/P sõitsid 200 meetrit. Parimad ajad saavutasid Aadi Kukk ja Greg-Emil Pärn.

Ülejäänud vanuseklassid sõitsid eraldistarist 2x 1 km klassikasprinti.
Parimad tulemused:
11-14a T/P – Sergo Miljan ajaga 8.26, Karolin Surva 8.44, Annika Nemvalts 9.26;
15-18a P – Oskar Kontus ajaga 5.03, Kert Järva 5.07, Georg Paal 6.38
19-39a M – Karl Järva ajaga 5.19, Martin Liidlein 6.30,Taavi Parts 7.12;
35a- … N – Tiina Idavain ajaga 6.04, Tiia Riis 6.24, Riinu Nemvalts 7.39;
40-49a M – Vello Lillipuu  ajaga 5.12, Allan Palmiste 5.26, Raul Zeemann 5.36

Järgmine, III etapp toimub nädala pärast teisipäeval, s.o 27. veebruaril ning siis sõidetakse 9 km vabatehnikas ühisstardist. Võistluste start on avatud kuni 10aastastele lastele kell 17.30-18 ja teistele võistlusklassidele kell 18-19.

dsc_1984


Suusatamise seeriavõistluse II etapp toimub 20. veebruaril

Tule võistlema iseendaga, sõpradega ja kolleegidega Tolli suusarajale! Start kuni 10a lastele avatud kell 17.30-18 ja teistele võistlusklassidele kell 18-19. “Türi suusatalv 2018” II etapp juba homme, 20. veebruaril. Kogunemine ja registreerimineTüri Ühisgümnaasiumi juures.

dsc_1984

 

Kaasava eelarve 2018 rahvahääletus on avatud

10 parima ettepaneku seas on 19.- 28. veebruarini toimuval  rahvahääletusel kolm spordivaldkonna ettepanekut.  Rahvahääletusel selguvad ettepanekud, mis sellel aastal teoks saavad. Toetage  aktiivset eluviisi ja sportimisvõimaluste mitmekesistamist!

Türi välijõusaal (Türi tehisjärve ümbrus)

Edendada kohalike inimeste tervist ja populariseerida aktiivset eluviisi. Parim koht selleks on Türi tehisjärve ümbrus, see suurendaks välijõusaali kasutamist suviste palliplatsi kasutajate, suplejate ja ürituste külastajate poolt. 18 585 eurot

Renoveerida Väätsa Tervisekompleksi väikese saali põrand, parandada ruumi helikvaliteeti

Eesmärk on parendada Väätsa tervisekompleksi väikese saali põrandat, mis ei vasta enam mingitele nõuetele ega täida oma eesmärki. On ohtlik, inetu ja eemaletõukav. Ruumi heli parandamiseks paigutada seintele heliisolatsiooni paneelid. Saali kasutatakse kehalise kasvatuse tundideks, treeninguteks, tantsimiseks, laagrite majutamiseks, vaba aja veetmiseks noortekeskuse poolt. 24 000 eurot

Laupa Põhikoolile välijõusaal

Laupa Põhikool on Türi vallas ainukene kool, kellel pole oma staadioni ja ka kooli nn spordisaal on mõne kodu suure toa mõõtu. Paigaldatavad vahendid annavad võimaluse nii Laupa kooli õpilastele kui ka küla inimestele aktiivselt aega veeta, end treenida ja vabas õhus treeninguid teha. 5-7 välistrenazööri vajavad minimaalset hooldust. 5000 eurot

2018.a kaasava eelarve e-hääletus  

Hääletada saab ka kirjalikult hääletuspunktis, mis asuvad meie raamatukogudes – Käru ja Väätsa Raamatukogus ja Türi Raamatukogu struktuuriüksustes, st Türi linnas, Oisu alevikus, Kabala, Kahala ja Laupa külades asuvates raamatukogudes. Raamatukogudes saab hääletada nende lahtiolekuaegadel. Hääletama minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument.

 Iga aastal kavandatakse vallaeelarvesse 25 000 eurot selliste objektide, mis pakuvad avalikku hüve ja on vallas avalikus kasutuses, rajamiseks või parendamiseks. Rajatav või parendatud objekt ei tohi tekitada valla järgnevate aastate eelarvetele ebamõistlikke kulusid. Objekti, mille rajamise või parendamise rahastamise kohta võib ettepaneku teha, minimaalne kulu võib olla 2000 eurot ja maksimaalne kulu 25 000 eurot.

Talimängude teise etapi parim oli Näljaküla esindus

Türi valla külade talimängude II etapi võitis Näljaküla, teine oli Laupa ja kolmas Kabala.
Suusatamises oli parim Näljaküla, teine Laupa ja kolmas Lokuta küla.
Kelgutamisvõistluse võitsid Näljaküla noored ja teisele kohale tuli Laupa võistkond.
Teise etapi üllatusalaks oli lumetõuksiga sõit aja peale. Parimaks krooniti taaskord Näljaküla ja teisele kohale tuli Laupa.

Teet Reieri fotosid vaata SIIT

Ootame kõiki külasid juba kahe nädala pärast Veski-Sillale, kus toimub talimängude viimane, kolmas etapp. Pühapäeval, 4. märtsil on plaanis bowling, mälumäng ja üks üllatusala. Seal selgub ka tänavuste talimängude võitja.

suusatamine kelgumael kelgutamine

Suusatamise seeriavõistlus on alanud

12. veebruaril toimus “Türi suusatalv 2018” seeriavõistluse I etapp Tolli metsas. Võistlemas oli ligi 30 osalejat.

Tulemusi vaata SIIT. Järgmine, II etapp toimub nädala pärast, s.o 20. veebruaril kogunemisega Türi Ühisgümnaasiumi juures.

 suusavoistlus12-02

Türi esindusele Järva talimängudelt II koht

11. veebruaril toimusid Aravetel 7. Järva talimängud, kus omavalitsused võtsid mõõtu seitsmel spordialal. Kokku osales üle 150 sportlase.
I koha tõid Türi valla mälumängurid– Alar Särgava, Askor Koit, Harri Aarde ja Mait Kivine.
II koha saavutasid kabetajad– Jaan Rohtsalu, Priit Jürjo, Ülle Reiljan, Andreas Kase ning maletajad– Kalju Mägi, Toomas Piip, Juta Rikk, Sheril Tankler, Shrek Tankler.  Türi suusatajad lõpetasid kokkuvõttes II kohaga.
II koht saadi ka lauatennises, kus võistlesid Voldemar Tusis, Tõnu Mäekivi ja Georg Lee.
III koha võitsid juhtide kolmevõistluses (biathlon, keegel, korvpalli täpsusvisked) Elari Hiis ja Raivo Matsina ning III koht saadi ka korvpallis.
Kõige rohkem osalejaid, kokku 50 oli suusadistantsidel. Türi valla eest võistlesid Marge Tropp, Lea tusis, Oskar Kontus, Kert Järva, August Albert, Ervi Kaasiku, Viljar Vooremäe, Martin Liidlein, Ivo Mölder.
Järva talimängud võitis 24 punktiga Järva vald, II koha sai 22 punktiga Türi vald ja III koha 21 punktiga Paide linn.

Tulemusi alade kaupa näed Järvamaa Spordiliidu kodulehelt

Fotod Helje Mets (Järvamaa Omavalitsuste Liit)
voistlus korv esikolmik

 

EV100 Türi valla liikumishommik

Head liikumisharrastuse huvilised! Kui tihti olete Eesti Vabariigi sünnipäeval jooksmas, kõndimas või üldse liikumas käinud? Võiksime teha seda kõik koos – anname enda panuse liikumisprojekti raames kilomeetrite kogumisele ning hiljem naudime sooja teed, ampsame kerge eine ning võtame kosutava sauna.

24. veebruaril kell 12:00 Türi linna võimla ees.
Valida on kahe grupi vahel:
jooksugrupp, mille distantsiks on 10.8 kilomeetrit,
kõndimise/kepikõnni grupp, mille distantsiks on 6.2 kilomeetrit.
Jooksudistants kulgeb Türi linna võimla – Tori (Kõrgessaare)– Türi-Alliku – Türi linna võimla.
Kõndimisdistants kulgeb mööda kergliiklusteed Türi-Allikuni (Taikse tee ristumiskoht) ja tagasi.
Mõlemal grupil on juht, kes vastutab inimeste turvalisuse eest.
Kokku saame uuesti Türi linna võimlas, kus on võimalik pesta, sauna minna ning nautida head seltskonda.
Ära pelga – kui tunned, et distantsid võivad raskena tunduda, siis tempo on meil rahulik ning kõiki julgustav.
Lisaks organiseerime lastehoiu.  Võimla kõrval on kelgumägi, kus lastel võimalik samal ajal aega veeta.
(lume sulamisel sisetegevused võimlas)

ÜRITUS ON TASUTA!
Lisainformatsioon: Martin Kaschan e-mail: Martin.Kaschan@tyri.ee või martinkaschan016@gmail.com
Tanel Viljat: tyrispordiklubi@gmail.com

24-02-18-liigu-ev-terviseks

jooksudistants

kondijate-distants

Suusatamise seeriavõistluse I etapp toimub 12. veebruaril

Esmaspäeval, 12. veebruaril peetakse Türil Tolli metsa  valgustatud suusarajal seeriavõistluse I etapp. Start on avatud kuni 10. aastastele lastele kell 17.30-18.00 ja teistele võistlusklassidele kell  18.00-19.00. Starditakse eraldistardist, vabas järjekorras vähemalt 30 sekundiliste vahedega (olenemata vanusegrupist).
Osalustasu   Täiskasvanutel  2 eurot, noortel ja  õpilastel tasuta.
Info
Kaarel Kallas tel 5330 8128  või  Tanel Viljat   tel  504 1987 .

Korraldajad
Türi SKL ja orienteerumisklubi JOKA

juhend

 

Suusatama!

Anname teada, et suusarajad on sisse lükatud Türi Põhikooli ja Türi kesklinna lasteaia juures. Loomulikult saab suusatada ka Tolli metsa radadel!
NB! Suustamise seeriavõistluse I etapp toimub esmaspäeval, 12. veebruaril. Juhendi leiab homsest TSKLi kodulehel www.tskl.ee. Mõnusat harjutamist!

Algas uisuväljaku rajamine

Täna, 6. veebruaril  alustati taaskord uisuraja kastmist Türi Ühisgümnaasiumi kõrval.  Appi tuli ka Türi Päästekomando. Loodame reedeks väljaku valmis saada!

liuvali

 

Veterandide võrkpalli võitis Imavere

3. veebruaril toimus Kabalas traditsiooniline veteranide võrkpallivõistlus. Osalesid kolm võistkonda. Imavere võitis Türi 3:0 ja Kabalat 3:1 ning saavutas I koha. Võistkond mängis koosseisus: Priit Piirak, Ants Kaiv, Annes Sapp, Ain Ant, Marek Kongas, Jüri Lemetsar, Jüri Ellram.
II koht TÜRI: Rain Kaarjas, Erki Jäätma, Ergo Rännel, Toivo Pihlik, Raivo Pink, Andres Põllumäe, Kert Aasavelt;
III koht KABALA: Holger Väli, Urmas Kupp, Toivo Vaks, Enn Eelmäe, Eiko Tasa, Agu Ots, Peeter Vaheoja.

 

Türi valla külade talimängude I etapi üldvõit läks Laupale

Pühapäeval, 4. veebruaril toimusid Väätsa võimlas VI Türi valla külade talimängud. Esindatud oli 6 erinevat küla, kokku 8 võistkonda. Kahe võistkonnaga oli väljas Laupa ja Näljaküla. Esimesel etapil võeti mõõtu lauatennises, koroonas ja üllatusalana saalibowling. Koroonas tunnustati parimaks külaks Näljaküla, lauatennises Röa ja saalibowlingus oli parim taaskord Näljaküla. Esimese etapi üldvõidu sai Laupa.
Kui nüüd ilma peab, saavad külad omavahel mõõtu võtta juba väljas. Palume külade esindustel tulla 18. veebruaril kell 11 Türile Tolli metsa äärde. Teisel etapil on kavas kelgutamine, suusatamine ja üllatusala.
Kuna koondtulemustel arvestatakse nelja parimat ala, siis üldvõidu võib omale napsata ka küla, kes alles teisest etapist tuleb osa võtma. Seega suusad ja kelgud kaasa ning kohtume 18. veebruaril Tolli metsas!

Ülejäänud tulemused ja info järgmise etapi kohta leiab Türi Spordiklubide Liidu kodulehelt.

Teet Reieri fotod esimesest etapist: https://www.online.ee/sharefile.php…

Lisainfo
Tanel Viljat
Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht
504 1987
www.tskl.ee
https://www.facebook.com/Türi-Spordiklubide-Liit

 

Türi noorujujad olid edukad

Möödunud laupäeval, 3. veebruaril toimus Eesti Ujumisliidu noortesarja Tartu tsooni II etapp Aura veekeskuses. Kokku osales 215 ujujat viieteistkümnest ujumisklubist. Türi spordikool oli esindatud kuue noorujujaga, kes saavutasid suurepäraseid tulemusi.
T-13 vanuseklassis 50m vabaujumises saavutas esikoha Mariette Villems isikliku rekordiga 29,64. Neljanda koha sai ajaga 31,51 Henna Terehov ja viienda koha ajaga 32,56 Sandra Tänna.
T-13 vanuseklassis ujus 100m selili isikliku rekordiga 1.16,26 Henna Terehov ja saavutas sellega II koha. Tubli tulemuse, viienda koha suutis välja võidelda jaanuaris palju haige olnud Sandra Tänna ajaga 1.20,56. Mariette Villems startis veel enda jaoks uudsel alal, ujudes 100m liblikat. Aeg 1.22,24 tõi talle viienda koha.
Veel osalesid võistlusel Martin Suurkaev, Hannah Kaljur ja Simon Uukareda.
Nad võistlesid 50m vabaujumises ja kõik läbisid distantsi isikliku rekordiga.
Hannah Kaljuril ja Simon Uukaredal on põhiala, 100m rinnuli veel ees. Järgmine etapp toimub 7. märtsil Sillamäel.
Seniks hoolsat treenimist!

Nädalapäevad varem osales Oskar Männa Eesti Triatloni Liidu Noortesarja „Uju ja jookse“ II etapi võistlustel Tallinnas Audentese ujulas. Tulemuseks kolmas koht P-10 vanuseklassis (150m ujumine ja 1000m jooks).

Otto Männa
Türi spordikooli ujumistreener

 

Head suusatamise sõbrad!

 
Topelt ei kärise – anname jällegi teada, et rajameister on suusarajad sisse lükanud. Loodetavasti seekord mõned päevad hiljem vihma kallama ei hakka.. 🤫
Lisaks annab teada tegevjuht Tanel Viljat, et 6. veebruari Türi Suusaseeria I etapp jääb suure tõenäosusega ära, sest rajapõhi pole piisavalt hea veel võistluse läbi viimiseks. See aga ei takista tõelisi suusafanaatikuid suuski alla panemast ning kilomeetreid kogumast!

 19– 21. Jaanuaril toimus Prantsusmaal Nimesis III sisemaailmakarika etapp.

Türi Vibukool oli esindatud 7 sportlasega. Plokkvibu juunioride noormeeste arvestuses osalesid Robin Jäätma ja Kristjan Puusepp, juunioride neidude klassis lasid Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas ja Kristi Ilves. Plokkvibu naiste klassis osales Lisell Jäätma. Sportvibu naisjuunioride klassis võistles Maris Tetsmann.

Nii Robini, Karolini kui ka Marise jaoks oli tegemist esimese sisemaailmakarika etapiga.

See võistlus on ühe suurima osavõtjate arvuga võistlus, mis toimub iga aasta alguses. Võistles ligi 1500 laskurit. Laskmine toimub kolmes suures hallis. Laskurid oli jaotatud kellaajaliselt gruppidesse.

Kõige esimesena alustasid kvalifikatsiooni laskmist plokkvibu naiste klassis Lisell Jäätma ja sportvibu juunioride klassis Maris Tetsmann. Lisell sai eelringides 105 naise hulgas 20. koha. Duellidesse jõudmiseks oli vaja jõuda 32 parema hulka. Maris lõpetas kvalifikatsiooni 89 laskuri seas 53. kohaga, ühtlasi on see ka tema lõplik koht.

Teises grupis alustasid plokkvibu juuniorid neiud kui ka noormehed.

Juunioride neidude klassis sai eelringides kõrgeima koha Kristi Ilves lõpetades 39 tüdruku seas 6. kohaga. Meeri-Marita Paas sai 10. koha. Karolin Puusepp näitas tublit laskmist ning saavutas 20. koha oma esimesel sise MK-etapil. Kuid duellidesse saamiseks tuli jõuda 16 parema hulka.

Suured sõbrad Kristjan ja Robin olid terve kvalifikatsiooni väga tasavägised. Kuid lõpuks suutis Robin 3 punktiga edestada Kristjanit ning saavutas 59 laskuri seas 8. koha. Kristjan sai protokolli kirja 12. koha. Kuna duellidesse pääses 32 parimat, siis oli meie noortel edasi pääs kindlustatud.

Järgmisel päeval alustati duellidega.

Alles kadettide klassi kuuluv Meeri-Marita Paas sai esimeseks vastaseks Amanda Mlinaricu Horvaatiast, kellega ta on ennemgi võrdseid duelle lasknud. Ka sel korral selgitati parim lisanoole laskmisega. Kuid kahjuks tuli Meeri-Marital vastu võtta kaotus, sest vastase nool tabas tsentrile lähemale. Tulemuseks oli 145-145. Meeri-Marita lõpetas võistluse 9. kohaga.

Kristi Ilves, kes eelringides lasi isiklikurekordi sai esimeseks vastaseks Begum Topkraci Türgist. Tulemusega 138-143 edasipääsu ei taganud ning lõpetas võistluse 9. kohaga.

Kristjan Puuseppa esimeseks vastaseks oli prantslane Antonin Gardeur. Kahjuks pidi Kristjan tunnistama vastase paremust tulemusega 141-144 ning see andis talle 17. koha.

Robin Jäätma, kes kuulub alles kadettide klassi näitas duellides tugevat laskmist. Esimene vastane oli David Taylor Inglismaalt. Tulemusega 145-141 sai Robin võidu ning jätkas võistlemist ⅛ ringis. Teiseks vastaseks oli Stefan Heincz Austriast. Punktisummaga 146-144 võitis Robin duelli ning liikus ¼ ringi. Kolmandas ringis tuli vastaseks eelringides esimese koha saanud ameeriklane Connor Sears. Tasavägine duell lõppes seisul 143-144 vastase paremusega. Robin Jäätma sai oma esimesel sise MK-etapil kirja kõrge 8. koha.

Väga hea võistluse tegi juunioride klassi kuuluv Lisell Jäätma, kes võistlses vanemas vanuseklassis ehk plokkvibu naiste klassis.

Lisell Jäätma esimseks vastaseks oli eelmisel aastal maailmameistrivõistlused võitnud korealanna Soo Yun Song, kes on maailma reitingutabelis kolmandal kohal. Lisell näitas väga head laskmist ning võitis seisul 146-141 ning liikus edasi ⅛ ringi. Seal tuli vastaseks 4. asetusega türklane Yesim Bostan. Duell lõppes 148-142 türklase kasuks. Lisell saavutas  kõrge 9. koht.


Türi valla külade talimängud tulevad taas!

Valla külade talimängud toimuvad 6. korda ning see aasta on kavas kolm etappi:
1) Väätsal – koroona, lauatennis, üllatusala
2) Türi tolli mets – suusatamine, laste kelgutamine + üllatusala
3) Veskisilla – bowling, mälumäng + üllatusala

AEG JA KOHT:
Esimene etapp toimub 4. veebruaril algusega kell 11.00 Väätsa spordihoones. Võistkondade arvuline eelregistreerimine alade kaupa tuleb teha kas elektrooniliselt aadressile taaviparts@gmail.com või telefonil 53023400 (Taavi Parts) 2. veebruariks!
Registreerimine lõpeb pool tundi enne võistlust!e algust


Tervist kõigile!

 
Anname teada, et rajameister Gert on Türi tehisjärvele raja sisse lükanud, nii et kõik uisutama, kellel soovi on!
 
Palun siiski oleme ettevaatlikud kaldaäärsetes piirkondades, kus jää ei pruugi veel kõige tugevam olla!

Hea meel tõdeda, et Järvamaa 2017. aasta noortetreeneriks valiti Veiko Valang! Palju-palju õnne ning jõudu-jaksu edaspidistes tegevustes!

25488861_1627605763963640_462731918_n


7. detsembril toimusid jõuluvõistlused kergejõustikus! ?

Võistlused koosnesid neljast alast – 30m, 30m tõkkejooks, korvpalli/topispalli vise, paigalt kaugushüpe.
Tüdrukud 2006 ja nooremad vanuseklassis võitis 30 meetri jooksu Katrin Kivi ajaga 5.62. Samuti võitis sama tüdruk 30m tõkkejooksu ajaga 6.61, ning väikese korvpalliviske ülekaaluka 12 meetriga. Paigalt kaugusehüppe võitis Mia-Liselle Kattai 1.74-ga.
Tüdrukud 2004-2005 vanuseklassis võitis 30m jooksu Krislin Virkoja ajaga 4.69. Parim Türi Põhikooli õpilane oli Käroly Tammemägi ajaga 4.88, mis andis talle neljanda koha. 30m tõkkejooksu sai esikoha Janely Allsaar ajaga 5.55. Paigalt kolmikhüppe võitis Rebecca Künnapuu 6.65ga. Ühe kilogrammilise topispalli viske võitis Krislin Virkoja 14.20ga.

Poisid 2006 ja nooremad tegi puhta töö Andreas Kase. Võitis 30m jooksu ajaga 4.69, jooksis tõkkeid 5.62, hüppas kaugust 2.33 ning viskas korvpalli 14.38. Ülekaal teiste konkurentide ees oli mäekõrgune.
Poisid 2004-2005 vanuseklassis oli võistlejaid kaks. Esimese koha saavutas kõikidel aladel Robin Avamere. Jooksis 30m 4.82, tõkkeid 5.38, paigalt kolmikhüpe 6.11 ning 2kg topispalliviske tulemus oli 10.83.

Ringteatejooksu võitis I võistkond koosseisus: Eliise Veiermann, Ove Kasemägi, Ralf Puusepp, Kirke Rännel ja Robin Avamere.

Teate koostas:
Martin Kaschan


Maadlejatel läks hästi!

8. detsembril toimus Viljandi Spordihoones 55. Martin Kelini mälestusvõistlused vabamaadluses. Võistlustest võttis osa 98 maadlejat Eestist, Lätist ja Leedust. Järvamaa maadlejaid oli võistlemas 12.
Tulemused:
-35 kg: Marten Kaljur (Türi) 8. koht
-38kg: Karel Kuurmaa (Türi) 9. koht
-46kg: Karl Lehis (Türi) 5. koht
-50 kg: Karl-Heinrich Kajakas (Türi) 5. koht
-97 kg: Tõivo Nerep (Türi) 2. koht


Järvamaa Meistrivõistlused Koroona segapaarismängus võitsid Toivo Lill ja Sirje Mägi! ?

Türi linna võimlas toimus 9.detsembril Järvamaa Meistrivõistlused Koroona segapaarismängus. Kokku oli kohale tulnud 8 paari, kes omavahel läbi mängisid. Esimese koha võitsid Toivo Lill ja Sirje Mägi kogudes 11 punkti. Teiseks ? tulid 10 punktiga võistluste korraldaja Kalju Mägi ning Urve Enn. Kolmanda ? koha saavutasid Urmas Virves ning Merilyn Ivask samuti 10 punktiga, kuid võidetud/kaotatud geimide suhe oli neil kehvem, kui teise koha saanutel.

4. koht – Reno Kangur, Marilyn Jürioja
5. koht – Aivar Kool, Ene Melzar
6. koht – Meelis Kuurmaa, Kaire Kuurmaa
7. koht – Tõnu Maiste, Mare Aade
8. koht – Endel Küttis, Marie Kannisto

Täpsemaid skoore ning tulemusi on võimalik leida siit:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Teate koostas:
Martin Kaschan


Kolmest osavõistlusest koosnenud kergejõustikuseeriavõistlus lõppesid seekord Paides!

Meeste arvestuses oli ülekaalukalt parim Gert Valdsalu, saades seitse alavõitu ning kogudes 147 punkti. Paides seejuures jooksis 30 meetrit ajaga 4.01, hüppas kaugust 6.47 ning jooksis 600 meetrit ajaga 1.27.6. Kokkuvõttes meeste teine koht kuulus Markus Anveltile, kes sai 2 alavõitu kõrgushüppes ning 50 meetri jooksus ja kogus 134 punkti. Kolmanda koha saavutas Indrek Huopolainen.

Naistest saavutas esimese koha Kai-Meili Kapten, kogudes 5 alavõitu ning 143 punkti. Viimasel osavõistlusel jooksis enda parimaks 4.44, hüppas kaugust 4.87 ning teenis 600m alavõidu ajaga 1.46.2. Kokkuvõttes saavutas teise koha Maria-Elisabet Avamere kogudes 133 punkti ning 3 alavõitu. Kolmanda koha saavutas Riin Kruus kogudes 121 punkti ning 2 alavõitu.

Tulemused leiate siit: http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Teate koostas:
Martin Kaschan


Pühapäeval toimus Türil Disc Golfi nädalamäng!

Rohke osavõtuarvuga nädalamäng näitab, kui suurt populaarsust on spordiala koguma hakanud. Kokku oli tulnud võistlema 30 inimest, sealhulgas eliidi klassis 9, viis naisvõistlejat ning 16 harrastaja klassi kuuluvat võistlejat.

Eliitklassis tegi puhta töö Heiki Siider, saades tulemuseks -8. Teise koha saavutas Riho Rogov -3 ning kolmas Raido Kangur +1. Peep Järviste, kes saavutas neljanda koha, viskas hole in one ehk ühe viskega korvi.

Naistest tuli esimeseks Piret Punapart tulemusega +24, teiseks Liisa Gritšenko +27 ning kolmandaks Triin Paabo +33.

Harrastajate klassis oli seis väga pingeline, sest 1-3 koht jäid jagama +7 pariga. Ümberviskamistega saavutas siiski võidu Margus Lillepa, teiseks tuli Garel Tamm ja kolmandaks Kristjan Pahva!

Teate koostas:
Martin Kaschan


 

SELGUSID JÄRVAMAA MEISTRID KOROONA PAARISMÄNGUS

18. novembril toimusid järjekordselt Türi linnavõimlas Järvamaa Meistrivõistlused koroona paarismängus. See kord oli kohale tulnud meeste arvestuses viis paari, kes omavahel läbi mängides selgitasid välja parima. Järvamaa meistriks tulid seitsme punktiga Endel Küttis ning Jaan Laug. Teel oma meistritiitlini mängisid nad viiki 2:2 Toivo Lille ning Kalju Mägiga, seejärel alistasid kuivalt 3:0 Tõnu Maiste, Urmas Virves ning Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu. Ning päeva lõpuks 3:1 Mati Suun, Aivar Keele. Teise koha saavutasid viie punktiga Toivo Lill, Kalju Mägi. Kolmandaks tulid Mati Tapo ning Ilmar Vainsalu Kärust.

Naispaare oli seekord esindatud kaks ning Meistritiitli selgitasid välja omavahel Marilyn Jürioja, Silja Ojakõiv ning Sirje Lõhmus ja Marie Kannisto. Mäng oli väga pingeline, kus läks vaja ka lisageimi, mille suutsid võita Sirje Lõhmus ning Marie Kannisto.

Meeste paarismängu tulemused:                                                                      

I – Endel Küttis, Jaan Laug
II – Toivo Lill, Kalju Mägi
III – Mati Tapo, Ilmar Vainsalu
4. – Mati Suun, Aivar Keel
5. – Tõnu Maiste, Urmas Virves

Naiste paarismängu tulemused:
I – Sirje Lõhmus, Marie Kannisto
II – SIlja Ojakõiv, Marilyn Jürioja

Teate koostas:
Martin Kaschan


UJUJAD NÄITASID HÄID TULEMUSI

Türi Spordikooli treener Otto Männa annab teada:
Laupäeval, 4-ndal novembril käivitus Eesti Ujumisliidu uue hooaja Noortesari. Võistlejate rohkuse tõttu esmakordselt kolmes ujumiskeskuses: Keilas, Tallinnas ja Tartus. Türi noorujujad võstlesid Tartus Aura veekeskuses, kus oli üle 200 võistleja. Türi ujujatest oli edukaim Mariette Villems, kes tuli T-13 vanuseklassis teiseks 100m rinnuliujumises ajaga 1.24,63 ja oli 4-s 50m. vabaujumises. Haigestumise ja sõna otseses mõttes ebaõnne (Henna, Sandra) tõttu jäi võistkond pisut nõrgemaks kui oleks võinud olla. Tublilt võistlesid veel Hanna Kaljur, Martin Suurkaev ja Simon Uukareda, kes küll poodiumile ei pääsenud, kuid kõigil toredad isiklikud rekordid. 
Pühapäeval 5. novembril osalesime esmakordselt Eest Triatloni Liidu noortevõistlusel “Uju ja jookse” Võõrustajateks samuti tarlased. Esmakordne start oli edukas Oskar Männale, kes saavutas teise koha poiste D vanuseklassis.
Autor:
Otto Männa ujumistreener
bassein-66470338

______________________________________________________________________

TÜRI VALLA SÜNNIPÄEVA PERESPORDIPÄEV

22. oktoobril toimus Türi linna võimlas valla sünnipäeva perespordipäev. Tegemist oli esimese perespordipäevaga uues ühinenud Türi vallas. Võimlasse kogunes sportlikult aega veetma 56 osalejat. Mõõtu võeti nii saalihoki takistusraja läbimises, nooleviskes, discgolfis kui ka korvpalli täpsusvisetes. Iga ala parimatele jagasime auhindu. Lisaks said lapsed hüpata batuudi peal ja proovida erinevaid tasakaaluliikureid, mida aitas korraldada Türi Noortekeskus.  Peale sportlikke mänge loosisime kõikide osalejate vahel välja hulgaliselt auhindu, mille pani välja Türi Spordiklubide Liit ja COOP Järva. Lõpetuseks said kõik proovida imemaitsvat kringlit, mille valmistas Kodutort OÜ.

Teate koostas:
Tanel Viljat
Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht

 _______________________________________________________


unnamed

________________________________________________________

VIII TÜRI – PAIDE SÜGISTRIATLON

24. septembril toimus taas sügistriatlon, millest võttis osa 36 individuaalvõistlejat ja 8 võistkonda. Ilm oli nagu tellitud ja soosis võistlejate häid tulemusi. Kohale olid tulnud lisaks alaharrastajatele ka inimesed, kes polegi spordiga kokku puutunud või on seda teinud väga ammu ning soovisid ennast lihtsalt proovile panna. Esimese alana tuli Türil ujuda, seejärel sõita jalgrattaga Paidesse ning lõpuks joostes ületada finišijoon.

Kiireimaks meeskonnaks tunnistati viie võistkonna seast Smart Sport Team tulemusega 32.36 ja võistkonda kuulusid Sander Saar, Oskar Kontus ja Kert Järva. Parim naiskond oli aga võistkond Püsililled ajaga 36,32, mille koosseisu kuulusid Merle Vantsi, Karolin Surva ja Kaisa Lõhmus. Kuni 15. aastastest olid kiireimad poiste arvestuses Oskar Hanko ja tüdrukute arvestuses Maria Bondarchuk. 16.-39. aastaste parim mees oli Sander Saar, kes tunnistati ka võistluste üldvõitjaks ning naiste arvestuses oli parim 16.-34. aastaste hulgas Eleri Etverk. Lisaks saavutas kiireima aja Geidi Kruusmann naiste vanuseklassis 35+. Meeste seas, aga tunnustati kultsete medalitega Gert Saamanni vanuses 40.-49. aastat ja Jaak Kannistet vanuses 50+.

Kõige kiiremini suutsid läbida raja Sander Saar ajaga 31,57, Oskar Hanko ajaga 33,18 ja Jaak Kanniste ajaga 34,05. Kõige kiiremad naised olid aga Eleri Etverk ajaga 35,30, Maria Bondarchuk ajaga 37,04 ja Hannah Kaljur ajaga 40,31.

Antud sari toimub 2 korda aastas, kus kevadel toimub võistlus Paidest Türile ja sügisel Türilt Paidesse. Kohtumiseni juba kevadel Paide Türi kevadtriatlonil.

TULEMUSED

FOTOD Viljar Vooremäe ja Urmas Karu (Silvi Lukjanov)

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

_____________________________________________________________________

JÄRVAMAA PARIMAKS TUNNISTATI TAAS TÜRI!!!!

16. septembril toimusid 9. Järvamaa Suvemängud, millest võttis osa üksteist Järvamaa omavalitsust kokku üle 400 sportlasega. Türi esindus oli väljas tugevate võistlejatega, kes tõid Türile taas mängude üldvõidu. Võit saavutati 90 punktiga, mis on ka maksimaalne punktide summa, mida on võimalik üldse saada. Türile järgnes Paide linn 77 punktiga ja Koeru 74 punktiga. Väiksemate omavalitsuste seas saavutas esimese koha Ambla 82 punktiga, teise koha Järva-Jaani 72 punktiga ja kolmanda Imavere 64,5 punktiga.

Türi võistkonnale toodi alavõidud juhtide võistlusel, kergejõustikus, meeste võrkpallis, orienteerumises, köieveos ja mälumängus. Teine koht saavutati petankis ning kolmanda koha tõid korvpallurid, võrkpalli naised ja ratturid. Mängudelt saabusid sportlased kokku 69 medaliga!

Kõik tulemused on leitavad siin:
http://www.jarvasport.ee/index.php?id=799

Türi Spordiklubide Liit tänab treenereid ja vabatahtlike, kes aitasid kokku panna nii head võistkonda! Samuti täname kõiki osalejaid! Kohtume juba järgmistel võistlustel!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

hardi-1

________________________________________________________________________

DISCGOLFI HARRASTAJAD TAAS HOOS!

Täna otsustasid taas tublid discgolfi harrastajad minna Türi rajale ning anda oma panus, et teha praegusest rajast veelgi parem rada. Ettevõtmist juhtis Jüri Karus, kes on käinud ja näinud erinevaid radu ning teab täpselt, millised suuremad puudujäägid rajal veel esinevad. Me täname teid, kes te võtate vaevaks oma vabast ajast tulla ja aidata Türi rajast teha veel parem rada. Aitäh teile Jüri, Anu, Raido, Reno, Silja, Reemo, Margus. Eriline tänu loomulikult ka Türi Pizzaria omanikule, Kaido Lepikule, kes toetas talguliste jõupingutusi toitlustamisega ning lisas ka omapoolsed auhinnad võistlustel osalejatele.

20707928_1610530538991631_1528954169762573127_nJüri Karus kommenteeris, et nad teevad seda hea meelega ja lihtsalt selle jaoks, et endal parem mängida oleks. See ongi hea näid, et kui soovid paremaid tingimusi, siis on ka sul endal võimalus ilma virisemata need luua. Samuti on rajal tihe külaline üks 70 aastane vanem härra, kes käib siin väga tihti mängimas ja on väga rõõmus, et siia antud rada loodi, sest nii ei pea ta oma kodupaigast kaugele sõitma. Ka see näitab, et discgolfi võivad harrastad igast vanusest ja soost inimesed.

Peale raja korrastamist toimus ka võistlus, millest võttis osa 15 mängijat ja parimaks tunnistati Riho Rogov.

Neile, kes pole ammu rajale sattunud, võivad uuendustena avastada, et rada on tunduvalt laiem, kui varem ja algajatel on võimalus oma kettad palju kergemini ülesse leida. Korvides on olemas nooled, mis juhatavad järgmiste Tii alade juurde (viske kohani). Lisaks on tõstetud kolm Tii ala kõrgemale.

Siinkohal palumegi, et te rajalt lahkudes võtaksite kaasa kõik selle, mis te eelnevalt rajale kaasa võtsite (pudelid, purgid, erinevad pakendid jne). Püüame sel aastal iga raja algusesse panna ka prügikasti, et kui tekib vajadus midagi endast maha jätta, et see leiaks kindlasti õige koha.

Meieni on jõudnud ka uudised, kus Türi discgolfi 4. rada on sooritatud vaid ühe viskega ja seda on kõigil võimalik järele proovida!

Hea uudis on see, et uuel aastal algavad kindlasti Türi discgolfi seeriavõistlused, mis on mõeldud kõigile! Võimalus on tulla juba suuremate oskustega mängijal kui ka mängijatel, kes soovivad tugevamatelt oskusi õppida ja erinevaid tehnikaid proovida.

Jätkuvalt on võimalus kõigil kasutada discgolfi rada tasuta ja kui sul puuduvad mängimiseks kettad, siis on sul võimalik ketas rentida elamuspargi majast 2 euro eest, mis tuleb peale mängu tagastada. Kui soovite mängida hilisemal ajal ja elamuspark on kinni, siis on võimalik kettaid ikkagi laenutada telefonil 5041987. Juba praegu on igapäevaselt rajal väga palju mängijaid. Tule ja õpi ka sina see tore mäng selgeks ning naudi koos pere ja sõpradega tervislikult aega! Kohtume rajal!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist

______________________________________________________________________________

TULE TRENNI!!!!

ORIENTEERUMINE

treener-kallas

 

KERGEJÕUSTIK

21330630_724259117773876_1752382952_o-1

KERGEJÕUSTIK

21150076_1444458028978366_1072301578462282159_n

_______________________________________________________________________

PETANKI SEERIAVÕISTLUSE VIIMASEL ETAPIL TUNNUSTATI PARIMAID

15. augustil toimunud petani seeriavõistluse V etapil, mis toimus Türil, osales 15 paari. Sel korral tunnistati parimateks kõik kolm Käru võistkonda, kellest võidutsesid taaskord Jaan Murumaa ja Jaak Murumaa, teise koha saavutasid Anne Sillamaa ja Vello Sillasoo ning kolmanda kohaga pidid leppima Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu.

Seeriavõistluse viiel etapil kokku osales 21 võistkonda. Üldarvestuses võidutsesid 54 punktiga Jaan Murumaa ja Jaak Murumaa, 47 punktiga saavutasid teise koha Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu ning vaid ühe punktiga kaotasid teisele kohale Anneli Suits ja Enn Lehtpuu Mäost saades tulemuseks 46 punkti.

PILDID

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
Spordispetsialist

20864257_1511647208892830_837477432_n

____________________________________________________________________________________

SUURED TÄNUD ABISTAJATELE!

Pühapäeval toimusid Türi Kõrgessaare metsas discgolfi rajal talgud, kus kohalikud olid meile suureks abiks. Kuna rada asub metsas ja seal on paraku väga palju võsa, siis tuleb järk järgult sellega tegeleda. Tagasisidena on meile ka teada antud, et rada võiks olla laiem ja sellega juba ka tegeletakse. Soovime, et lõpuks oleks Türi discgolfi rada veelgi paremas seisukorras, kui ta praegu on. Lisaks on tugevamad mängijad juba Türi raja ära märkinud, kui väga tehnilise raja, mis toob neid siia ka edaspidi harjutama ja kogemusi täiendama.

Suured tänud teile, et olite abiks raja paremaks muutmisel:
Raido Kangur, Anu Topasia, Jüri Karus, Raimo Verkmann, Veiko Koks, Reno Kangur, Silja Ojakõiv, Risto Karmann, Margus Lillepa ja Geimo Eesmäe!

Ootame kõiki rajale mängima. Kettaid on võimalik laenutada raja kõrval olevast elamuspargi majast. Selle sulgemisel on võimalik igal ajal kettaid laenutada telefoni teel 5041987.

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu 
spordispetsialist

20667979_1503004919757059_1448093824_n

________________________________________________________________________________

JÄRVAMAA PETANKI SEERIAVÕISTLUSTEL OSALES 16 VÕISTKONDA!

Türi Spordiklubide Liidu korraldataval Järvamaa petanki seeriavõistlusel, mis oli sel aastal juba neljas, said kõik huvilised oma osavust proovile panna Paide Vallimäel petanki mängides. Seeriavõistluse neljandal etapil osales kokku 16 võistkonda, kellest parimaks tunnistati Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu Kärust. Teise koha saavutasid Kalev Lillepea Väätsalt ja Agnes Lemberg Paidest ning kolmanda koha võitlesid välja Enn Lehtpuu ja Anneli Suits Mäost.

Tänased kolm parimat võistkonda hoiavad ka üldtabelis kõige kõrgemaid kohti. Nelja etapi tulemusel on esimesel kohal Enn Lehtpuu ja Anneli Suits 45 punktiga, teisel kohal Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu 44 punktiga ning kolmandat kohta hoiavad Kalev Lillepea ja Agnes Lemberg 42 punktiga.

Seeriavõistluse järgmine ja omakorda ka viimane etapp toimub 15.augusti kell 18.00 Türil.

Võistluste juhend ja tulemused:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Fotod SIIN  /Liisa Gritšenko

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

___________________________________________________________________

KERGEJÕUSTIKU EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE TULEMUSED!

Kergejõustiklased on sel aastal olnud äärmiselt heas hoos ja näidanud suurepäraseid tulemusi erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel. 22.-23. juulil toimusid aga kergejõustiku Eesti meistrivõistlused Tallinnas Kadrioru staadionil, kus osalesid ka Türi Spordikooli treeneri õpilased.

Kergejõustikuklubi Järvala treener, Leonhard Soom, annab oma klubi facebooki lehel teada, et ka nende jaoks olid need võistlused väga head, kuid kummitama jäi siiski number neli, sest nagu nooremate vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel saadi väga palju neljandaid kohti, siis läks ka seal samamoodi. Samas on see motivatsioon, et järgmisel korral saavutada veel parem tulemus.

Soom kirjutab:” Eesti meistrivõistlustel võistles neli Järvalast. Hea, et seda tegi USA-st kodus olev Karl Robert Saluri. Teivashüppes sai ta hõbeda ja 200m hoidis ta kõiki hirmu all kuni finišini, mil kaotas ainult Marek Niidule. Ajaks oli suurepärane 21,48. Nüüd jääb loota, et jalg Londonis MM-l vastu peab. Hõbeda tõi koju 110m tõkkejooksus Gert Valdsalu ja kaotus oli vaid 3 sajandikku Andres Rajale. Pronksi võttis 1500m jooksus Olavi Allase ja neljas oli ta 800m jooksus. Neljas oli kolmikhüppes ka n.n. vanameister Jaanus Suvi, kes sai kirja vaid ühe hüppe.”

Kiitus sportlastele ja nende treenerile!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

20369775_1409727205784782_8707817676504981464_o

___________________________________________________________________________

TÜRI VIBUKOOLI NOORED NAASEVAD HORVAATIAS TOIMUNUD EUROOPA GP II ETAPILT MEDALITEGA!

9.-14.juuli toimus Horvaatias, Porecis Euroopa noorte GP II etapp vibulaskmises. Türi Vibukoolist osalesid plokkvibu kadettide klassis Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas, Hanna Liina Lippand ja Robin Jäätma ning juunioride klassis Kristi Ilves, Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp. Noored naasevad võistlustelt kolme kuldmedali ja kolme hõbemedaliga.

Türi Vibukooli noored on varemgi pjedestaalile jõudnud, kuid korraga ühelt võistlustelt ei ole mitte kunagi nii palju medaleid saadud. Individuaalvõistluses võtsid juuniori neiud Lisell Jäätma ja Kristi Ilves kaksikvõidu ning Robin Jäätma võitis kulla kadettide noormeeste arvestuses. Robin Jäätma võitis finaalis Taani noormeest Sune Rasmusseni tulemusega 141:140. Juunioride neidude finaalis võitis Lisell Jäätma Kristi Ilvest tulemusega 144:135. Plokkvibu kadettide neidude klassis saavutas Karolin Puusepp 6 koha ning Meeri-Marita Paas ja Hanna Liina Lippand lõpetasid 9 kohaga. Hanna Liinale oli see esimeseks rahvusvaheliseks võistluseks. Juunioride noormeeste arvestuses lõpetas Kristjan Puusepp võistluse 17 kohaga.

Plokkvibu juunioride segapaari võistluses saavutasid Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp II koha. Teel finaali alistasid noored Taani ja Inglismaa koondised. Finaalis tuli tunnistada Itaallaste paremust tulemusega 151:148. Plokkvibu kadettide segavõistkond koosseisus Karolin Puusepp ja Robin Jäätma saavutasid 5 koha. Plokkvibu kadettide naiskond koosseisus Hanna Liina Lippand, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp saavutasid I koha. Teel finaali alistati eakaaslased Inglismaalt ja Itaaliast. Plokkvibu juunioride naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Kristi Ilves ja Emily Hõim saavutasid II koha. Teel finaali alistati Inglismaa, kuid finaalis tuli tunnistada Itaalia neiude paremust.

MTÜ TÜRI VIBUKOOL

img_8882

____________________________________________________________________

TÜRI DISCGOLFI RADA ON AVATUD!

Hetkel käib rajal Türi discgolfi avavõistlus, kuid peale seda on kõigil võimalik rada iseseisvalt kasutada igal ajal ja TASUTA. Kui sul pole isiklike kettaid, siis saad neid osta või laenutada seiklusraja majast.

Tulge külastage ja nautige sportimist!

FOTOD: Liisa Gritšenko     SIIN!

img_20170715_130322

____________________________________________________________________

TÜRIL ON VALMINUD DISCGOLFI RADA!

Türi Spordiklubide Liidul on rõõm teatada, et nüüd on ka Türil võimalik discgolfi mängida. Park avatakse avavõistlusega 15. juulil kell 13:00 Kõrgessaare metsas seiklusraja kõrval. Võistlus on tasuta ning rajal on 2 x 9 korvi.

Discgolf on mäng, mida saab mängida igas vanuses ja soost inimene. Mängu saab harrastaja nautida koos pere ja sõpradega ajaviiteks või võistluslikul tasemel.

Avamisel räägitakse üle reeglid ning tutvustatakse erinevaid kettaid. Avavõistlusel osalejatel palutakse kaasa võtta oma kettad ja kui neid pole, siis võimaldame meie teile mängu jaoks kettad. Edaspidi on kõigil soovijatel võimalik kettaid laenutada seiklusraja majast ja rada saab kasutada tasuta.

Ootame kõiki uudistama ja uue spordialaga tutvuma!

Registreerida on võimalik ennast siin:
https://dgmtrx.com/?u=scorecard&ID=470262

Lisainfo:
tyrispordiklubi@gmail.com
Tel: 5041987
info@discgolfar.ee

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu 
Spordispetsialist

unnamed

____________________________________________________________________

KERGEJÕUSTIKLASED JÄTKAVAD MEDALITE LAINEL!

Türi Spordikooli treener, Veiko Valang, annab oma klubi kodulehel teada, et taaskord on Eesti meistrivõistlused läinud väga hästi. Ta kirjutab: “Henry Heinsoo-kahekordne Eesti meister! Täna toimunud Eesti U-14 meistrivõistlustel kordas eelmise aasta Karolin Puuseppa saavutust, võita kaks esikohta, Henry Heinsoo. Noormees tegi kaks isiklikku rekordit, kaugushüppes 5.42 ja 200 meetris 26,32 mõlematega kaasnes esikoht! Neidudest oli parimal kohal Käroly Tammemägi kes 80 m/tj. oli 10. ajaga 13,56. 200 meetris 31,02 (rek.) Janely Allsaar sai 200 meetris kirja 30,27 seegi isiklik rekord. Kui on toimunud 4 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused (talv ja suvi) siis medaleid kokku lugedes saan 10!Pole paha”

Rõõm on näha, et lapsed pole kergejõustikust kusagile kadunud ja vorm aina paraneb. Kiitus treenerile ja õnnitlused õpilastele! Olete teinud väga head tööd ja ootame huviga uusi võistluseid!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

_____________________________________________________________________

EESTIMAA LINNADE SUVEMÄNGUDE PARIM OLI TAAS TÜRI!!!

8.-9. juulil toimusid Eestimaa linnade suvemängud Valgas, kus üldvõitjaks krooniti nii väikeste kui suurte linnade arvestuses taaskord TÜRI! 
Me olime esindatud nendel mängudel 56 sportlasega, kes andsid endast parima, et näidata taaskord, et Türi on kõige sportlikum linn! 
Türi võistkonnad tõid maksimum punktid ehk võidud mälumängus, meeste võrkpallis ja juhtide mitmevõistluses. Teine koht saavutati kergejõustikus ja kolmanda koha orienteerumises. Neljandad kohad saavutati aga rattakrossis ja jahilaskmises. Samuti oli tubli võistkond väljas petankis, kes saavutas 12. koha. Alates 2012. aastast on võidutsenud Türi ehk 6. aastat oleme suutnud näidata ennast kõige sportlikumana.
Täname kõiki Türi võistkonnas osalejaid ja nende treenereid, et olete alati valmis Türi eest välja tulema!
Kindlasti püüame Türi linna au kaitsta ka järgmisel aastal koos teiega!

Fotod: SIIN!

Rohkem tulemusi ja pilte on võimalik leida siit:
http://joud.ee/est/g79s4120

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

 

Kasutaja Türi Spordiklubide Liit foto.
____________________________________________________________________________

KERGEJÕUSTIKLASED SAABUSID MEISTRIVÕISTLUSTELT MEDALISAAGIGA!

4.-6. juuli toimusid Rakveres Eesti noorsoo (U23), juunioride (U20), A- (U18) ja B-(U16) klassi meistrivõistlused, kus osalesid väga edukalt ka Türi Spordikooli noored. 
KSK ALEM treener, Veiko Valang, annab oma kergejõustikuklubi facebooki lehel teada, et mõlemale Türi kergejõustikuklubile on olnud sellel nädalal toimunud Eesti Meistrivõistlused väga edukad. Ta kirjutab: “Markus Anvelt – Eesti meister! Kolm päeva kestnud nelja erineva vanuseklassi kergejõustiku Eesti meistrivõistlusted Rakveres tõid taas medalirõõmu ka meie klubile. U-16 vanusesklassis saavutas esikoha ja Eesti meistritiitli Markus Anvelt tulemusega 1.82. Tulemus on seda ootamatum, et juunikuu keskel oli vigastusest tingitud treeningpaus 2 nädalat.” Kuna Anvelti vigastus oli tõesti väga tõsine ja tema võistlemine meistrivõistlustel oli välistatud, siis seda üllatavam oli olukord, kui hästi poiss nii lühikese ajaga vigastusest taastus ja soov võistelda ületas kõik takistused. 
“Teise medali klubile ning endale juba seitsmenda tõi Marielle Kleemeier 400 meetris ajaga 59,67 ja teine koht. Isiklik rekord sündis 200 meetris (26,94) 4. koht. Väga tublid olid ka – Karmo Karu odaviskes oma super rekordiga 56.22 (4.k.) Erko-Hendrik Mõttus 300 m/tj. 41,25 (4.k.) Kõrgushüppes 1.75 ja 8.k. Indrek Huopolainen tuli kuulitõukes isikliku rekordiga 10.70 kaheksandaks aga nii odaviskes(44.50) kui ka kettaheites (31.84) mahtus täpselt esikümnesse. 
Ingre Tammik saavutas oma parima koha Eesti meistrivõistlustel, kolmikhüppes uus isiklik rekord 10.03 ja 10 koht. “
Ka KJK Järvama treener, Leonhard Soom, annab oma facebooki lehel teada, et Rakveres tehtud tulemused olid üllatavad. Ta sõnab: “Kindlat kuldmedalit ei osanud oodata, aga targa jooksuga võttis selle Kaidy Kaasiku,õde Keidyl jõi julgusest puudu ja neljas koht on kindlasti see,mis järgmisel distantsil tuleb medali vastu vahetada.Sama oli ka Kai-Melli Kapteni 4 koht 300m tõkkejooksus. Samm mullusega edasi,aga medal jääb ikka kripeldama. Maria-Eliisabet Avamere pääses 100m jooksus finaali.” 
Lisaks saavutas Gerd Valdsalu I koha 110 meetri tõkkejooksus. Kaidy II koha ja Keidy III koha 3000m jooksus. Maria-Eliisabet Avamere saavutas on esimese Eesti meistrivõistluste medali kolmikhüppes, milleks oli hõbe ja vasaraheitest tuli pronksmedaliga koju Riin Kruus. Jüri Timošin saavutas odaviskes 6. koha ja Jarmo Kaasiku 5000m jooksus 4. koha. Kai-Melli Kapten komikhüppes 6. koht ja 100m tõkkejokksus 11. koht

Nagu tulemustest näha, siis meie noored tõid väga palju neljandaid koht, mis annab lootust uutel võistlustel veelgi suurema medalisaagiga tagasi tulla.

Selliste tulemustega on hea minna nädalavahetusel (8.-9.juuli) toimuvale Eestimaa linnade suvemängudele esindama meie armast kodupaika Türi. Loodame näidata ka seal, et Türi on sportlik ja kogukondlikult tugev koht. Kohe peale seda toimuvad 12. juulil U-14 vanuseklassi meistrivõistlused Pärnus, kus loodame näha sama häid tulemusi.

FOTOD: KSK ALEM facebooki leht / Perekond Anvelt    SIIN!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
Spordispetsialist

__________________________________________________________________________

TÜRI LINNA VÕIMLA JA JÕUSAAL ON SULETUD 5.07-12.07.2017

Eesti Sohva tuleb võimlasse oma tooteid näitama ja kõigil on võimalus neid soetada taskukohaste hindadega. 

tyri-2017_1tyri-2017_2

 

_______________________________________________________________

TÜRI LINNA SÜNNIPÄEVA PERESPORDIPÄEV

2. juulil toimus Türil järve ääres perespordipäev. Ilm oli ilus ja lisaks kohvikutest saadud heale ja paremale, said kõik ennast proovile panna erinevatel spordialadel. Hommik algas kanuuvõistlusega Kirnast Türile, kus sel korral olid väga tasavägised võistkonnad. Kiiremat aega näitasid Krisly Viidikas ja Andres Viidikas. Edasi kulges võistlus Türi järve ääres. Kõige pisemad jooksid võidu 150-350m ja suuremad jooksid ümber järve. Võimalikoli heita kummikut, visata täpsusviskeid, teha nooleviset, mängida võrkpalli ja sõita kanuuga järvel. Lisaks läksid noolevise ja saapaheide ka Järvamaa Spordiliidu korraldatava 25. aasta sünnipäeva võistluste arvestusse. Järvamaa Spordiliit 25 alade ja tulemusetega saab tutvuda siin:
http://www.jarvasport.ee/index.php?id=4320

Tulemused on Türi Spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Täname COOP’i, kes toetas auhindadega parimaid!

PILDID ON SIIN!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

__________________________________________________________________________________

“TÜRI LINN 91” TENNISEPÄEV LASTELE
 
Kahjuks peame teatama, et 1. juulil toimuma pidanud “Türi linn 91” tennisepäev lastele lükkub edasi halva ilma tõttu. Anname kindlasti uuest kuupäevast teada nii facebooki vahendusel, kui ka Türi Spordiklubide Liidu kodulehe vahendusel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/
 
Rohkem infot: Jaan Rahe 5089187

url
Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

__________________________________________________________________________________

TÜRI SPORDIKLUBIDE LIIT SOOVIB TÄHISTADA TÜRI LINNA SÜNNIPÄEVA KOOS TEIEGA!!!!

perespordipaev-plakat

Veel on võimalik registreerida ennast TASUTA kanuudele. Võistlus algab kell 10:00 Kirnast ja lõpp on Türi Tehisjärve ääres. Antud distants on kõigile jõukohane! Ühes kanuus on 2 inimest ja meie poolt on ka päästevestid! Selleks on vaja eelnevalt registreerida ennast aadressil tyrispordiklubi@gmail.com või siin samas facebookis Türi Spordiklubide Liidu lehel.

https://www.youtube.com/watch?v=hWowTS0ggz0

Peale esimest kanuuvõistlust algab sportlik sünnipäev kell 12:00 Tehisjärve ääres, kus on kavas:
-lastejooksud 3.-7.aastastele!
-võrkpall
-ümber järve jooks
-noolevisked
-korvpalli täpsusvisked
-saapaheide
-kanuuvõistlus paaridele tehisjärvel

Kui tekib küsimusi, siis vastame meeleldi!

Tule ja naudi päeva sportlikult ja koos pere ning sõpradega!

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
TSKL’i spordispetsialist

_______________________________________________________________________

Evely Kaasiku stardib kodustel suurvõistlustel (29.06.2017 www.jt.ee)

 

Orienteerumisliidu juhatus kinnitas Eesti koondise tänavustele maailmameistrivõistlustele, mis kestavad homsest 7. juulini Eestis. Koondisse kuulub ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku (pildil).

 

 

 

 

FOTO: Erakogu

Kodustel maailmameistrivõistlustel kuulub Eesti koondisse kuus mees- ja kuus naissportlast. Lisaks Evely Kaasikule on need Annika Rihma, Liis Johanson, Raido Mitt (kõik OK Põlva Kobras), Timo Sild, Lauri Sild, Sander Vaher (kõik Kaitsejõudude SK), Kerstin Uiboupin, Marianne Haug, Laura Joonas (kõik OK Võru), Kenny Kivikas, Kristo Heinmann (mõlemad OK Ilves). Koondise treenerid on Elo Saue ja Gion Schnyder.

JOKA president Paul Poopuu andis teada, et maailmameistrivõistlustel on kavas kolm individuaaldistantsi (sprint, lühi- ja tavarada), teatejooks ja segavõistkondade sprinditeade.

Igal individuaalalal saab Eesti välja panna kolm naist ja kolm meest. Teatevõistlustel võib igast riigist startida üks võistkond. Evely Kaasiku teeb kaasa sprindis ja lühirajal ning mõlemad teatejooksud.

Maailmameistrivõistluste keskus on Tartu. Võistlusmaastikud ja -alad asuvad Tartus (sprint), Viljandis (sprinditeade), Rõuges (tavarada) ja Elva-Vitipalus (lühirada ja teatejooks).

Järvakatele lähim võistluspäev on 2. juulil Viljandis, kus lossimägedes ja vanalinnas selguvad maailmameistrid sprinditeates. Start antakse kell 17 lauluväljakult  ja umbes tund hiljem on võitjad samas ületamas lõpujoont. Keskuses on suurtel ekraanidel võistluste käigust veebiülekanne ja seda kannab teles üle ka ERR.

Sprinditeates on stardis ligi 30 riigi võistkonnad. Eesti eest jooksevad Annika Rihma, Raido Mitt, Kenny Kivikas ja Evely Kaasiku, kelle eesmärk on üle joosta eelmiste maailmameistrivõistluste üheksas koht.

Lisaks koduste maailmameistrivõistluste koondisele kinnitati Eesti koondis ka juuli lõpus Poolas tulevateks maailma mängudeks. Sinna lähevad Evely Kaasiku, Annika Rihma, Kenny Kivikas ja Kristo Heinmann.

Maailma mängudel on kavas kaks individuaaldistantsi (sprint ja lühirada) ning segavõistkondade prinditeade. Kõik sportlased saavad osaleda kõigil aladel.

Paul Poopuu selgitas, et maailma mänge kutsutakse mitteolümpiaalade olümpiamängudeks. Sinna pääsuks kehtestatud kvalifikatsiooninormid on samad mis olümpiamängude puhul.

Orienteerumises pääsesid maailma mängudele eelmise aasta maailmameistrivõistluste tulemuste alusel 12 riigi neljaliikmelised koondised. Viimati kvalifitseerus Eesti täiskoondisega  2001. aastal.

Allikas: Kuid Saarpuu Järva Teataja

________________________________________________________________________

PETANKI III ETAPIL VÕIDUTSESID KÄRUKAD

27.06.2017 toimus Järvamaa petanki seeriavõistluse III etapp, millest võttis osa 12 võistkonda. Sel korral võidutsesid kärukad, kellele kuulus lausa neli esimest kohta. Parima koha suutsid välja mängida Kristjan Kivisaar ja Valdek Juss, kellele järgnesid Jaan ja Jaak Murumaa ning Mati Tapo ja Ilmar Vainsalu.

Järvamaa peta19576557_1459660384091513_353722931_onki seeriavõistluse IV etapp toimub 1. augustil Paide Vallimäel.

Vahepeal on kõigil soovijatel võimalik osaleda 12. juulil kell 18:00 toimuval petanki võistlusel Türi Põhikooli võrkpalliväljakul, mis on üks osa Järvamaa Spordiliidu 25. aastasest sünnipäeva üritusest. Oodatud on võistlema ka need, kes pole kunagi petanki mänginud. Kõik võistlusreeglid  õpetatakse selgeks seal samas.

Võistluste juhend, tulemused ja pildid on leitavad Türi Spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/

 

 

 

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

 

_______________________________________________________________________

“TÜRI 1926”

21.06.2017 toimus Türi linna staadionil võistlus “Türi 1926”, kus oli kavas väga palju huvitavaid alasid. Lisaks tavapärastele kergejõustikualadele oli kavas ka mitmed tähtpäevaga seotud alad.
1926 meetri teatejooksus osales 5 võistkonda, kus igas võistkonnas oli 5 jooksjat. Kiireima tulemuse jooksis võistkond JÄNESED koosseisus Gert Valdsalu, Erko-Hendrik Mõttus, Karmo Karu, Andreas Kase ja Robin Avamere.
192,6 meetri jooksus said osaleda kõik kuni 12 aastased noored ning kokku osales jooksus 44 sportlast, kellest noorim oli 2. aastane ja vanim 12. aastane. Sel korral tunnistati kõige kiiremaks kuni 5. aastaseks Grete-Liis Leiste (52,6), 6-7. a. Sandra Suvi, 8-9.a. Steven Marti Lillipuu (33,6) ja Karola Kallas (32,4) ning 10-12. a. Robin Avamere (21,1) ja Karolina Anvelt (32,4).
30 meetri autorehvi veo võistlusel osales 14 sporlast, kelle hulgast tuli võitjana välja Alex Dunitš (5,93).
100 meetri tagurpidi jooksu osales aga 16 jooksja, kellest kiireimat aega näitas Reiko Pardel (23,94).
Suuremat pingutust pidid võistlejad näitama hüppealade 4-võistlusel, kus meestel oli kavas teivashüpe, kaugushüpe, kõrgushüpe ja kolmikhüpe. Eesmärk oli saada täis aastapäeva märkiv number. Kõige lähemale suutis sellele numbrile saada Gert Valdalu, kelle tulemus oli nelja ala kokkuvõttes 21,04. Tüdrukud võistlesid kolmel alala, milleks oli kaugushüpe, kolmikhüpe ja kõrgushüpe. Parima tulemuse 16,40 tegi Maria Eliisabet Avamere.

Lisaks nendele aladele oli kavas ka tavapärased kergejõustiku alad nagu 2000m, 300mtj, kuulitõuge, odavise, kettaheide.
Kõik tulemused on leitavad Türi spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

19466302_1380877068669796_4575694387146165824_o

FOTO: Leonhard Soom

 

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide Liidu
spordispetsialist

_______________________________________________________________________

JÄRVAMAA RATTAKROSSI SEERIAVÕISTLUSE III ETAPP

15. juunil toimus juba III etapp Järvamaa rattakrossi seeriavõistlusest, kus osales 44 sportlast. 1 kilomeetrisel rajal suutsid teistelt eest ära sõita ja kiiremaid aegu näidata 7.-8. aastaste seas poistest Steven Marti Lillipuu ja tüdrukutest Anett Liisa Parts. 9.-10. aastaste seas aga olid kiiremad poistest Greg-Emil Pärn ja tüdrukutest Mairit Kaarjärv. 11.-12. aastased ratturid sõitsid juba 4,5 kilomeetrit ning poistest võidutses Karl Lehis ja tüdrukutest Karolin Surva. 9 kilomeetrisel rajal aga võidutsesid naiste põhiklassis Tiina Nõmmik, meeste 13.-15. aastste seas Oskar Kontus, naisted 35+ vanuseklassis Maris Kaarjärv ja meeste 50+ vanuseklassis Aimar Pedari. Kõige pikem maa tuli läbida aga meeste põhiklassil ja meestel vanuses 40.-49. aastat ning nende sõidu pikkus oli 18 kilomeetrit. Seal tunnistati võitjateks Kren Kask ja Aivar Lagenõmm.

Järgmine Järvamaa rattakrossi seeriavõistluse etapp toimub 3.augustil Paide terviserajal. Soovi korral on võimalik suvel veel tulla võistkondlikule jalgratta maanteesõidule, mis toimub 6.juulil Parasi – Põikva – Rassi teel. Tuletame meelde, et antud võistlus on siiski võistkondlik ehk sõita tuleb koos paarilisega ning üksikuid sõitjaid rajale ei lubata!

Rohkem infot kontaktide, võistluste juhendite ja tulemuste kohta võib leida Türi Spordiklubide Liidu koduleheküljelt: www.tskl.ee

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
Türi Spordiklubide liidu spordispetsialist

__________________________________________________________________________

Motokrossi EMV teise etapi klassis 85cc võitis Sampo Rainio

ENKV IV Pitbike Open II 85cc start Romeo Karu (115), Mikk Martin Lõhmus (454), Sampo Rainio (424)Eile toimus Kihli motokeskuses Türil motokrossi Eesti meistrivõistluste teine etapp klassidele 85cc, 65cc ja Pitbike Open. 85cc klassis võidutses soomlane Sampo Rainio, kes finišeeris kindlalt esimesena mõlemas võistlussõidus.Suurepärastes tingimustes toimunud võistluspäeval osales 90 võidusõitjat seitsmes võistlusklassis viiest riigist. Sama võistluse raames toimus ka motokrossi Eesti noorte karikasarja neljas etapp ning 85cc ja 65cc klasside sõitjad said punkte mõlemas arvestuses.Noor Soome võidusõitja, kes Kihlis treenis terve nädala, sõitis parima tulemuse juba Citroen 85cc klassi kvalifikatsioonis, edestades 1,3 sekundiga Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia) ja 3,7 sekundiga Martin Michelist (KTM, RedMoto Racing). Esimest sõitu läks Rainio (KTM) ja Michelise ees juhtima Karu, kes terviseprobleemi tõttu ei ole aga saanud mitu nädalat treenida ning kaheksandal ringil langes ta kolmandaks. Teises sõidus läks Rainio kohe juhtima ja Karul-Michelisel pikalt eest. Kaks selle sõidu kiiremat eestlast pidasid maha vägeva duelli, laskmata konkurenti hetkekski kaugemale kui paar meetrit ja üksteisest pidevalt mööda sõites. Finišis jäi Michelis siiski peale, Karu oli kolmas. Rainio, Michelis, Karu oli paremusjärjestus ka etapi kokkuvõttes. Eesti meistrivõistluste arvestuses säilitas Karu liidripositsiooni, ENKV sarjas juhib aga Mikk Martin Lõhmus (KTM, PMC Honda Racing), kes Kihli etapil oli neljas.Klassis Citroen 65cc oli kvalifikatsiooni kiireim Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub), kuid esimese sõidu stardist sai kõige parema lähte Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes juhtis kindlalt ka kogu võidusõitu, Pärn oli teine ja lätlane Janis Kubulins (Husqvarna) kolmas. Teine sõit kulges Kubulinsi juhtimisel, seekord pidasid omavahel duelli Pärn ja Paat, kuid selles sõidus pani oma paremuse maksma Pärn. Etapi võitis Kubulins Paadi ja Pärna ees. Lätlane juhib ka Eesti meistrivõistluste arvestuses, ENKV sarjas on liider aga Paat.Pitbike Open klassis oli suveräänne liider Heido Havam (Rotek, HRC Eesti Racing Team), kes võitis esimese sõidu pooleminutilise eduga Henri Remma (YCF, Freetime Racing) ees ka hoolimata kvalifikatsioonis rikke tõttu kadunud neljanda käiguta. Kolmanda koha sõitis välja Targo Tintso (BucciMoto, Kagu MK), kes suutis edukalt selja taga hoida teda jälitanud Marko Lepiku (BucciMoto, Mini RC). Teises sõidus sai väga hea stardi Lepik, kes Havami endast mööda lasi ja pidi alla vanduma ka Remmale, kuid seekord Tintsot edestas. Kaks ringi enne lõppu tegi Havam olukorra aga huvitavaks, pidades kohtuniku märguannet finišilipuks ning keerates boksi. Hetke pärast naasis ta rajale ja suutis võistlussituatsioonis välja sõita teise koha, kuid kohtunike otsusega sai sellest siiski sõidu võit. Havam võitis nii etapi Remma ja Lepiku ees kui ka sälitas liidripositsiooni EMV arvestuses.

Kõige pikem stardirivi, koguni 24 osavõtjat, oli Kihlis 50cc klassis. Kvalifikatsiooni kiireim Remi Felman (KTM, RedMoto Racing) leppis esimeses sõidus viienda kohaga Jekabs Kubulinsi (KTM), Enriko Peilmani (KTM, RedMoto Racing), Sigmar Retpapi (KTM, Linnamäe Krossiklubi) ja Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing) järel. Teise sõidu kindel liider oli Peilman, kes võitis ka etapi, väga hea sõidu tegi teist positsiooni hoidnud Teesalu, Felman sõitis välja kolmanda koha. Peilmani järel astusid poodiumi teisele ja kolmandale astmele Teesalu ja Kubulins. ENKV sarjas jätkab liidrina lõunanaaber Kubulins.

Toit’s 50cc PW/Mini klassis võitis mõlemad sõidud Lucas Leok (KTM, Sõmerpalu Motoklubi) Krevor Marcel Nõmme (KTM, Kahro Racing) ja Mattias Tamekanti (KTM, RedMoto Racing) ees. Oma võistlusdebüüdi tegi üheksa väikese motosportlase seas ka Meico Vettiku vend Rasmus Vettik.

Klassis Juunior Moto Q 50 võitis mõlemad sõidud Karl Koho (Apex, Äksi Motoklubi). Teises sõidus pakkus talle visa konkurentsi esimese sõidu neljanda koha omanik Sander Oinus (Apex, Motoklubi K&K), kuid viimasel ringil pääses Koho siiski mööda. Etapi kolmanda koha võitis Ian Vares (Apex, Saaremoto).

Corno Kaubad Q 100 klassis käis esimeses sõidus Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) selja taga tihe rebimine Rasmus Sõna (Honda, Äksi Motoklubi), Karl Robin Rillo (Honda, RedMoto Racing) ja Tanel Põdra (Honda, Pärnu Motoclub) vahel. Esimese sõidu lõpetas teisena Rillo, Põdra oli kolmas. Teises sõidus pakkus Põdra Salujõele ägedat konkurentsi, kuid mööduda temast ei suutnud. Finišis jäi vahe vaid 0,5 sekundit. Rillo oli kolmas ja etapi kokkuvõttes Salujõe esimene, Põdra teine, Rillo kolmas.

Motokrossi Eesti noorte karikasari ja Pitbike Open Eesti meistrivõistlused jätkuvad 2. juulil Jõgeval Linnamäe krossirajal.

Täname ka toetajaid Hartwall Jaffa ja Jungent.

Allikas: http://www.msport.ee/2017/06/motokrossi-emv-teise-etapi-klassis-85cc-voitis-sampo-rainio/#more-16317

PILDID: https://www.facebook.com/pg/EestiMF/photos/?tab=album&album_id=10155387893529556
 
PROTOKOLL: https://speedhive.mylaps.com/Events/1408830

__________________________________________________________________________

plakat-1926-2017

_________________________________________________________________

JÄRVAMAA PETANKI SEERIAVÕISTLUSE II ETAPP

Täna toimus Järvamaa petanki seeriavõistluse II etapp Väätsal, millest võttis osa 12 võistkonda – Väätsalt, Paidest, Mäost, Türilt, Põltsamaalt, Kärust, Roosna-Allikult.

Väga tihedas ja tasavägises võistluses saavutasid esimese koha kaksikud Jaan Murumaa ja Jaak Murumaa Kärust, teise koha said Paidest pärit Avo Tipp ja Heiki Tipp ning kolmanda kohaga pidid sel korral leppima eelmise etapi võitjad Enn Lehtpuu ja Anneli Suits.

Järvamaa petanki seeriavõistluse III etapp toimub juba kahe nädala pärast 27.juunil Käru staadionil.

Võistluste juhend ja tulemused on leitavad siin:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
TSKL’i spordispetsialist

18836166_1431611570229728_1432663048_o-1

__________________________________________________________________________

18816936_1340812492675633_25909192_n

___________________________________________________________________________________

2017-kabala-kula-ja-naabrite-paev

_______________________________________________________________________________

Järvamaa petanki seeriavõistlus sai alguse

30.05.2017 toimus Järvamaa petanki seeriavõistluse I etapp Roosna-Allikul, kus osales kokku 10 võistkonda. Kohale olid võistkonnad tulnud Türilt, Mäost, Paidest, Roosna-Allikult, Kärust ja Väätsalt. Järvamaa petanki seeriavõistluse esimesel etapil tunnistati parimateks Enn Lehtpuu ja Tarmo Lehtpuu Mäost, teise koha saavutasid Kalev Lillepea ja Olavi Nurmsalu Väätsalt ning kolmadaks tulid kaksikud Jaan Murumaa ja Jaak Murumaa Kärust. Seeriavõistluse järgmine etapp toimub juba 6. juunil Väätsal.

Võistluste juhend ja tulemused on leitavad Türi Spordiklubide Liidu kodulehel:
http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

18901350_1431611213563097_1458091901_o

Fotod tegi T. Viljat. SIIN

 

Teate koostas:
Liisa Gritšenko
TSKL spordispetsialist
58201464

________________________________________________________________________________

2017-paide-poster

_________________________________________________________________________________

2017_tyri-linn

________________________________________________________________________________

24.mail toimuvad ülemaailmse orienteerumispäeva üritused ka Järvamaal

Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni poolt mullu algatatud ülemaailne orienteerumispäev leidis kogu maailmas hea vastuvõtu. Eelmisel aastal korraldati ülemaailmse orienteerumispäeval 81-s riigis kokku 2013 orienteerumisüritust, kus osales 252 927 osalejat. Eestis oli eelmisel aastal 24 orienteerumisüritust 4241 osalejaga, sealajuures Järvamaal 7 üritust 300 osalejaga.
Ülemaailmse orienteerumispäeva üritused on eelkõige suunatud noortele ja õpilastele ning mõeldud ala tutvustamiseks ja populariseerimiseks.

Tänavuse aasta orienteerumispäev toimub kolmapäeval, 24. mail. Järvamaal toimuvad ülemaailmse orienteerumispäeva üritused järgmistes kohtades ja aegadel:
– Paides, Peetri pargis, kell 8-14.00 ja 17-18.00 ;
– Türil, Kesklinna pargis, kell 8-14.30 ja 16.30 – 18.00 ;
– Aravetel, kooli parklas, kell 12.-15.00 ;
– Koerus, kooli staadionil, kell 8.30 – 16.00
– Koigis, võimla juures, kell 10.00 – 14.30.

Kõigil huvilistel on võimalus ülemaailmse orienteerumispäeva üritustel osaleda. Osalemine on kõigile jõukohane
Ülevaade üritustest kogu maailmas on leitav ülemaailmse orienteerumispäeva kodulehel www.worldorienteeringday.com/ Kohtumiseni ülemaailmse orienteerumispäeva orienteerumisradadel!

Paul Poopuu
orienteerumisklubi JOKA
tel +372 5052240

unnamed

_______________________________________________________________________________

Jalgrattamatk „Tunne oma kodupaika 2017“

18516551_1413400222050863_751471786_oJalgrattamatk „Tunne oma kodupaika 2017“ sai alguse 14.mail Türi-Allikult Veski-Silla parklast kell 12.00. Üritus oli seotud „Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2017“ mis oli selle sarja V etapiga.  

Matka teekond: Türi-Paide-Väätsa-Pala-Türi, kokku 25km. Peatuspunktid: Külastasime kõige pealt Väätsal Eesti Jalgrattamuuseumi, seejärel eakate kodu ja kooli. Pakkusime kehakinnitust Väätsa põhikooli pargis, kus toimus ka auhindade loosimine.

Kokku osales 46 matkalist. Oli nii noori kui vanu. Ilm oli super ja rahvale meeldis väga.
Pildid asuvad SIIN!

 

Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht
Tanel Viljat

 

___________________________________________________________________________________

Orienteerujad alustasid medalivõitudega (www.jt.ee 11.05.2017)

Evely Kaasiku ja Raivo Pellja kontollpunktis. | FOTO: Siiri Poopuu

Esimesed Eesti meistrivõistluste medalid jagati orienteerujatele välja lühirajal ja teatejooksudes. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlasi saatis tiitlivõistlustel edu ja tuli mitu medalivõitu.

 Orienteerumisklubi JOKA president Paul Poopuu andis teada, et joosta tuli kaitseväe keskpolügooni piirialade vähese inimtegevuse ja raske läbitavusega metsastel mõhnastikel.

Naiste eliitklassi 4,15 km ja 14 kontrollpunktiga rajal suutis 30 võistleja seas olla parim Eesti orienteerumisjooksu edetabelijuht järvalane Evely Kaasiku, kes edestas finišis järgnevaid üsna kindlalt ligi poolteise minutiga.

Evely Kaasiku tunnistas, et ei suutnud raske läbitavuse risuses metsas sujuvat sooritust teha ning rajal tuli paar-kolm ligi pooleminutist orienteerumisviga. Ent ilmselt oli maastik ja olud keerukad ka ülejäänutele. Sigrid Ruul lõpetas võistluse 14 . kohaga.

Meeste eliitklassis oli starti tulnud üsna nimekas seltskond. Suvise MMi eel oli Eestimaa maastikega tutvuma tulnud kogunisti neli maailmameistrit, neist tuntuim 13 tiitlivõiduga prantslane Thiery Gueorgiou. Kodumaastikel suutis 5,71 km ja 21 kontrollpunktiga rajal 50 mehe seas nobedaim olla eelmise aasta MMi kümnes mees Timo Sild ajaga 30.26.

Järvalased Kaarel Kallas ja Tiit Tähnas pidasid maha tasavägise heitluse, kus napi, üheksasekundise eduga klubikaaslase ees sai Kaarel Kallas 13. koha.

Noortest tuli M16 klassis Georg Paal kuuendaks ja Raiko Marrandi seitsmendaks ning M14 klassis Kerdo Männilaan kuuendaks.

Veteranidest tulid Eesti meistriks Helle Hallik naiste M35 klassis ja Raul Laas meeste M55 klassis. Hõbemedali võitsid Raivo Pellja M50 ja Kersti Ehala N55 klassis.

Napilt jäid poodiumilt välja neljandaks tulnud Toomas Marrandi M35, Siiri Poopuu N60 ja Kalju Toomas M70 klassis. Esikuuikusse jõudsid ka Urmo Liblik M35 ja Rita Ojala N50 klassis.

Teatejooksudes oli meistritiitlile konkureerimas 25 meeskonda ja 18 naiskonda. Paul Poopuu ütles, et naistest haaras avavahetuses juhtohjad OK Võru esindusnaiskond, kes hoidis edu lõpuni.

Tulise heitluse kahvatumate medalite pärast pidasid SK 100 ja OK Võru teine naiskond, kui nende klubide ankrunaisi soomlannat Outi Hytöneni ja sakslannat Artntraut Götschi jäi lõpujoonel lahutama vähem kui sekund. «JOKA naiskonnal ei õnnestunud seekord avavahetus, kui konkurendid Sigrid Ruuli ees selge eduga lõpetasid. Edasi jätkasid Helle Hallik ja Evely Kaasiku hästi ja vahet medalikolmikuga suuremaks ei lasknud, aga medaliheitlusse sekkuda ei suutnud ning naiskonna lõpptulemuseks jäi neljas koht,» selgitas Poopuu.

Meeste teatejooksu võit läks kindlalt kaitsejõudude spordiklubile, mille eest olid väljas eelmisel päeval poodiumi hõivanud Timo Sild, Sander Vaher ja Lauri Sild.

JOKA meeskond koosseisus Mehis Muru, Kaarel Kallas ja Tiit Tähnas jäi üheksandaks. (JT)

______________________________________________________________________________

Jalgrattamatk viib Türi valda seiklema (www.jt.ee)

dsc_5827

Foto: Teet Reier

Liikumisürituste sarja «Liikumist ja sportimist harrastav Järvamaa 2017» V etapp on pühapäevane jalgrattamatk «Tunne oma kodupaika». Sõidetakse Türi ja Väätsa vallas.

Retk algab pühapäeva keskpäeval Türi-Allikul Veski-Silla parklast, mis jääb Türi ja Paide vahelise tee äärde. Matka kulgeb marsruudil Türi–Paide–Väätsa–Pala–Türi, kokku 25 kilomeetrit. Võib teha ka pikema ringi Änari kaudu.

Matkal on mitu peatuspunkti. Nii külastatakse Väätsal jalgrattamuuseumi, seejärel eakate kodu ja kooli. Väätsa põhikooli pargis pakutakse kehakinnitust, seal tuleb ka osavõtjate vahel auhindade loosimine.

End saab rattamatkale kirja panna veel täna aadressil tyrispordiklubi@gmail.com või telefonitsi 504 1987. (JT)

_______________________________________________________________________________

Plaanid muutusid: Tolli metsa asemel tuleb kettagolfipark Kõrgessaarde (11.05.2017 www.jt.ee)

 

 

 

 

 

 

Foto: Erakogu

Eelmine aasta tegi Türi Spordiklubide Liit kaasava eelarve konkursi raames projekti rajada Türile Tolli metsa discgolfi rada. Rahvahääletusel sai see idee 53 häälega teise koha, millega eraldati raha raja ehituseks. Plaan oli rada valmis teha 2017. aasta kevadel, et suvel saaks vallarahvas kettagolfis kätt harjutada.

Spordiklubide liidu tegevjuht Tanel Viljat selgitas, et vahepeal tulid erinevad uudised, et Tolli metsa tuleb veel lisaks välijõusaal, millest projekti esitlemise ajal Türi Spordiklubide Liit ei olnud teadlik, peeti erinevate organisatsioonide ja vallainimestega nõu, et äkki oleks siiski parem asukoht discgolfi raja ehituseks Türi Kõrgessaare mets.

“Miks siis just Kõrgessaares parem oleks discgolfi mängida? Esiteks on seal mitmekülgsem maastik. Seal kulgeks rada natukene mägisemal maastikul ja seega oleks rada huvitavam. Tolli metsas oleks kõik tasasel pinnal. Samuti ei häiriks Kõrgessaares discgolfi mängijad kedagi. Kuna kettad võivad lennata ligi 100km/h, siis võib siiski osutuda ohtlikuks Tolli metsa terviseradade äärde see rada ehitada. Lisaks on Kõrgessaares värskelt avatud Türi elamuspark ja koos discgolfirajaga moodustaks see sportliku vabaajaveetmise kompleksi. Elamuspargi hoones saaks kohapeal ka mängukettaid osta või laenutada. Tolli metsas selline võimalus puuduks, Siin kohal mainiks ära, et discgolfi rada jääb tasuta avatuks kõigile soovijatele ning ei kajastu Türi elamuspargi hinnakirjas.”

Seega neid argumente, miks just Kõrgessaares oleks rada parem on Viljati sõnul palju. Kui kellegil on asukoha muutmise vastu midagi või tahaks avaldada oma arvamust, et Tolli metsas oleks see siiski parem, palutakse ühendust võtta Türi Spordiklubide Liidu meiliaadressil: tyrispordiklubi@gmail.com või telefonil 5041987. Kui 21. maiks ei ole vallarahva poolt muutuse vastu pretensioone tulnud, alustatakse raja ehitusega Kõrgessaares. Rada loodetakse avada juunis.

Autor: Kuido Saarpuu / Järva Teataja

_____________________________________________________________________

Lapsevanem organiseeris ratsaplatsile liiva (11.05.2017 www.jt.ee)

Kirna talli ratsaplats | FOTO: Erakogu

Kui Türi vallas Kirnas asuva hobusetalli ratsaplats tundus seal treeningul käiva lapse vanemale halvas seisus, otsustas ta asja ise käsile võtta ja organiseeris sinna üle 100 tonni liiva.

Lapsevanem Kristina Gudinas sõnas, et kaua võib kuulda laste muret halvas seisus platsil ratsutamisest ja treeneri kurtmist, et kuidagi ei jagu raha sellele juba ammu vajaliku liiva jaoks.

„Hakkasin ise otsima võimalusi. Kui liiva vajadust platsile Türi valla kaasava eelarve kümne raha saava valiku hulka ei valitud, tuli edasi proovida. Otsisin lihtsalt internetist ettevõtteid, kes tegelevad liivaga ja kes osutab transporditeenust ning saatsin neile kirjad,” kõneles Gudinas.

Naise otsingud kandsidki vilja ja kolmapäeval saabusid esimesed liivakoormad Kirna hobusetalli treeningplatsile. „Kokku saab Kirna hobusetalli ratsaplats nüüd üle 100 tonni liiva. Suured tänud selle eest AS Tariston ja Pigipada OÜ. Ühelt siis liiv ja teiselt vedu, „ sõnas Gudinas. „Kõik väga õigel ajal, sest nädalavahetusel on tallis juba selle hooaja esimesed ratsavõistlused, mis saavad nüüd siis varasema kõva platsi asemel toimuma pehmel liival,” lisas ta.

Enda teos Gudinas midagi üleloomulikku ei näe, peab seda hoopis loogiliseks. „Mu oma laps käib ju siin tallis ratsutamas ja miks siis mitte proovida aidata. Olen rõõmus, et sain lapsevanemana Kirna tallile oma panuse anda,” kinnitas ta.

Organiseeritud heateost annab talli seinal teada ka plakat, mille tegi KÜ Kujundus.

 

Plakat Kirna talli juures / Erakogu

Autor: Silvi Lukjanov / Järva teataja

____________________________________________________________________

jm-spordiliit-25-plakat

____________________________________________________________________

unnamed

___________________________________________________________________Kogukond hääletas Türile võrkpalliplatsi (www.jt.ee 6.05.2017)

Neljapäeval lõppes Eesti võrkpalli liidu ja Oma Ehitaja ASi konkursi «Võrguplatsid korda» rahvahääletus, mille võitis ülekaalukalt Türi tehisjärve äärne võrkpalliplats. Nädal aega Postimehe veebilehel väldanud rahvahääletuse käigus selgus kuue žürii valitud võrkpalliväljaku kõrval veel neli võitjat.

6623865t1h76a2

Foto: Järva Teataja

Hääletajaid oli 4956, mida oli ligi 600 inimest rohkem kui eelmisel aastal. Viimaste hetkedeni püsis põnevus selle ümber, kes saab uue võrkpalliplatsi ja kes mitte, sest neljandat ja viiendat kohta jäi lõpuks lahutama vaid kolm häält. Kõige suurema toetuse kogus Türi tehisjärve ääres asuv plats, mille poolt oli 23,9 protsenti hääletanutest. Türi spordiklubide liidu tegevjuht Tanel Viljat sõnas, et kavandit esitades ei kahelnud ta hetkekski, et väljak võiks rahatoest ilma jääda. «Türil on kokkuhoidev kogukond. Teadsin, et kui meie väljak läheb rahvahääletusele, suudame hääled kokku saada. Nii juhtuski,» lausus ta.

Võrkpalliväljak on Türi tehisjärve ääres küll olemas, kuid Viljati ütlust mööda on pinnas ebatasane ja postid vanad, nii et uuenduskuur on tõesti hädavajalik. «Olen näinud, et suviti on seal pallimängijaid palju ja tuleb oma mängukorda oodata. Seega pole kasutussagedus üldse mingi küsimus,» ütles ta. Millal väljaku uuendustööd algavad, ei osanud Viljat praegu öelda.


Autot: Anne Põder / Järva Teataja
_____________________________________________________________________

unnamed

__________________________________________________________________________

Toomas Marrandi tuli rogaini Euroopa meistriks (www.jt.ee 26.04.2017)

Itaalias ajaloolise San Gimignano linnakese ümbruses olid tänavused rogaini Euroopa meistrivõistlused. Segavõistkondade arvestuses võitis meistritiitli Eesti võistkond, mille moodustasid  Toomas Marrandi (OK JOKA) ja Mari Kaseväli.

Rogain on võistkondlik orienteerumine, kus ülipika kontrollaja jooksul (tiitlivõistlustel  24 tundi) tuleb läbida võimalikult palju maastikule paigutatud kontrollpunkte. Rogaini sünnimaa on Austraalia, kuid nüüd harrastatakse seda kõigil kontinentidel. Peetakse nii kontinentide meistrivõistlusi kui ka maailmameistrivõistlusi.

Tänavuse rogaini EMi maastik pakkus Itaalia Toskaanale tüüpilisi vaateid: viinamarjaistandused, oliivisalud, küpressidega ümbritsetud villad, sekka tihema alustaimestiku ja okkaliste põldmarjaväätidega Vahemere metsatukad.

Rada oli orienteerumistehniliselt lihtsapoolne, ent füüsilisi katsumusi pakkusid korralikud tõusud ja laskumised. Triviaalne polnud leida ka strateegiliselt parimat rajaplaani ning etappidel tuli lahendada teevaliku ülesandeid. Võistluse korraldus oli siiski itaaliapärases kastmes – start hilines 10 minutit.

Segavõistkondi oli võistlustules 68. Euroopa meistrid läbisid ööpäeva jooksul 21 kontrollpunkti, mis andsid kokku 3190 punkti. Tasavägises heitluses edastasid nad järgnevat võistkonda napi 40 punktiga, kusjuures võidu võti oli keerukamates ja suurema punktiväärtusega kontrollpunktide rohkuses.

Rogaini maailmameistrivõistlused tulevad augustis Lätis.

Autor: Kuido Saarpuu /Järva Teataja

__________________________________________________________________________

Türi vibukooli noored võitsid hõbeda ja pronksi (www.jt.ee 24.04.2017)

18. – 22.aprillil toimus Kreekas Euroopa noorte GP esimene etapp, kus Türi vibukooli kasvandikud võitsid hõbedast ja pronksist karva medalid.

Eestit esindamas olid seekord türilastest Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma, Robin Jäätma ja Kristjan Puusepp.

Kvalifikatsioonivõistlusel saavutas neidude kadettide klassis Karolin Puusepp kuuenda koha tulemusega 670 silma ja Meeri-Marita Paas seitsmenda koha samuti 650 silmaga.

Noormeeste kadettide klassis tuli Robin Jäätma 678 silmaga samuti seitsmendaks.

Neidude juunioride klaasis oli Lisell Jäätma seitsmes 670 silmaga. Noormeeste juunioride klassis saavutas Kristjan Puusepp kolmanda koha 694 silmaga, mis on ühtlasi ka uus Eesti juunioride rekord.

Kõik noored pääsesid duelle laskma ja individuaalsele lõppvõistlusele. Noorte lõplikeks kohtadeks jäid Karolin Puusepal üheksas koht ja Meeri-Marita Paasil kuues koht. Noormeeste kadettide klassis saavutas Robin Jäätma üheksanda koha.

Neidude juunioride klassis tuli Lisell Jäätma samuti üheksandaks. Individuaalselt kõrgeima koha saavutas Kristjan Puusepp, kes sai viienda koha.

Segavõistkondade võistluses saavutasid Türi Vibukooli noored medaliväärilised kohad. Plokkvibu juunioride segavõistkonna võistluses võitsid Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp hõbeda. Kullavõitluses tuli alla jääda Itaalia noortele tulemusega 142:145.

Plokkvibu kadettide segavõistkonna võistluses saavutasid Karolin Puusepp ja Robin Jäätma kolmanda koha. Pronksmedali võitmiseks alistasid noored Kreeka eakaaslased tulemusega 132:123.

Noorte treeneriks on Maarika ja Erki Jäätma.

Allikas: Anne Põder /Järva Teataja

___________________________________________________________________________

turi_amk_plakat

______________________________________________________________________

UJUJATE TULEMUSED

Laup. 8.-ndal aprillil toimusid Sillamäel Eest Ujumisliidu Noortresarja Idatsooni 3.-nda, ühtlasi ka viimase etapi võistlused.Osavõtjaid tublisti üle 200.
Pikk ja väsitav võistluspäev kestis ligi kuus tundi. Türi oli esindatud kuue noorujujaga. Kodulinna toodi kolm auhinnalist kohta.
T-12 vanuseklassis saavutas Mariette Villems esikoha 200m kompleksujumises ajaga 2.51,25 ja oli kolmas 100m rinnnuliujumises ajaga 1.25,65.
Sama vanuseklassi tüdrukutest oli Sandra Tänna kindel võitja 100m liblikujumises ajaga 1.24,25. Sandra oli veel neljas 200m vabaujumises tubli tulemusega 2.31,46.
Türit esindasid veel Hannah Kaljur, Sergo Miljan, Simon Uukareda ja Martin Suurkaev.
Enamusele neist esmakordne kogemus.Tublid olid kõik.

Autor: Otto Männa

___________________________________________________________________________________

KERGEJÕUSTIKLASTE TULEMUSED

Laupäeval Võrus toimunud rahvusvahelistel sisekergejõustiku võistlustel saavutasid KSK ALEM’i klubi noored häid tulemusi.
Markus Anvelt (PB) saavutas kaks esikohta isiklike rekorditega, kaugushüppes 5.74 ja 60m tõkkejooksus 8,83.
Läbi vaeva kulgenud kõrgushüpe lõppes tulemusega 1.70 (III koht).
Henry Heinsoo (PC) tegi kaks uut isiklikku rekordit, kaugushüppes 5.30 ja esikoht, 60m jooksus 8,22 teine koht.
Tüdrukutest kordas oma isiklikku rekordit kõrgushüppes Janely Allsaar (TC) 1.40 (5. koht), 60m tõkkejooksus oli Käroly Tammemägi (TC) kuues, tulemusega 10,22.

Autor: KSK ALEM

___________________________________________________________________________________

OLÜMPIAKOMITEE TOETAB TULEVIKULOOTUSI (6.04.2017 www.jt.ee)

Eesti Olümpiakomitee käivitab noorte saavutusspordi toetussüsteemi, mille kaudu annab igal aastal 14–22aastastele tippsportlase eeldustega noorsportlastele 2000 eurot. Ka järvalastel on põhjust rahuloluks.

Pildiotsingu reino velleste tulemus

Esimeste toetusesaajate hulka jõudis 89 noorsportlast 20 spordialalt, teiste seas ka Koerust pärit kergejõustiklane Lishanna Ilves ja Raplamaalt pärit, kuid Väätsa spordiklubi esindav ja Türil Ülo Metsa käe all harjutav jahilaskur Reino Velleste.

Ülo Mets selgitas, et tänavu lööb Velleste esimest aastat kaasa meesteklassis. «Eestis on ta Andrei Inešini kõrval üks tugevamaid juba praegu. Seda näitavad ka tema eelmise aasta tulemused,» selgitas ta. «Kui kõik läheb edasi nii, nagu peab, siis ma näen tal suurt tulevikku.»

Metsa hinnangul on selline märkamine ja rahatunnustus ühele juunioride klassist täiskasvanute klassi siirduvale noorsportlasele ülioluline. «Eelmisel aastal sai Reino toetust «Märka järgmist põlvkonda» projektist kui parim kaitseväelane. Igal juhul on iga summa tema sportlasteel suureks abiks,» rõhutas ta.

2015. aasta Euroopa laskmise meistrivõistlustel juunioridest neljanda koha saanud Reino Velleste õpib esimest aastat Tartus Eesti maaülikoolis ja teenib aega kaitseväe spordirühmas.

Lähiajal võtab ta ette kahenädalase treeninglaagri Hispaanias, edasi tulevad esimesed MK-etapid.

Praegu Rakveres õppiv ja treeniv Lishanna Ilves on teleriülekandes kommentaator Anu Sääritsale välja öelnud ka oma pikaajalise eesmärgi – olümpiamängud.

Eesti Olümpiakomitee tipp- ja kvaliteetspordikomisjoni esimehe Tõnu Tõniste ütlust mööda on uue süsteemi eesmärk toetada tippspordieeldustega noorsportlaste arengut. «Uus toetussüsteem on oluline tulevikku vaatav samm. Tahame pakkuda tuge lootustandvatele sportlastele, et suurendada nende konkurentsivõimet omaealiste seas ning lihtsustada üleminekut täiskasvanute klassi. See suurendab tõenäosust, et täiskasvanuikka jõudes jätkavad nad tippspordiga,» selgitas Tõniste.

Noorte saavutusspordi toetussüsteemi põhimõtted töötas välja EOK tipp- ja kvaliteetspordikomisjon, kes toetust saama hakkavate sportlaste valikul pidas nõu alaliitudega.

Taliolümpiaalade sportlastele käivitub sama süsteem uuest taliolümpiatsüklist, mis algab 2018. aasta märtsis.

Autor: Kuido Saarpuu www.jt.ee
FOTO: EOK

________________________________________________________________________________

SPORDIVETERANID MÄNGISID BRITDZI (6.04.2017 www.jt.ee)

Laupäeval Jõgevamaal Pajustis peetud spordiveteranide bridžimeistrivõistlustel tulid türilased Urmas Virves, Tiit Kalda, Rein Kaarjas ja Endel Küttis 12 võistkonna seas viiendaks . Paaride arvestuses olid Tiit Kalda ja Urmas Virves teised, Rein Kaarjas ja Endel Küttis üheksandad, Rein Haavala ja Jaan Pärnu kümnendad, Jaak Andreas Alevi ja Jüri Siim 16. ning Tiiu Valder ja Reet lepikult 29. kohal.

___________________________________________________________________________________

OLÜMPIASARJA KUULID LENDASID ESIKÜMNESSE (6.04.2017 www.jt.ee)

FOTO:erakogu

Eelmisel laupäeval Võrus peetud «TV 10 olümpiastardi» kolmandal osavõistlusel tegid parimaid üksiktulemusi vanema rühma neiud Emili Liis Osula ja Karolin Puusepp (pildil koos KSK Alem treeneri Veiko Valanguga).

Nende kuulid lendasid 63 võistleja konkurentsis vastavalt kuuenda ja seitsmenda koha vääriliselt. Nende teine ala oli kõrgushüpe.

Paidest pärit, kuid «TV 10 olümpiastardis» individuaalarvestuses Tallinna 32. keskkooli esindav Osula tunnistas, et kõrgushüpe on tema kõige nõrgem ala. «Potentsiaali oleks, aga julgusest jääb puudu. Sain 1.47ga 15. koha,» sõnas ta.

Kuulitõukes andis tulemus 10.39, mis on Osula isiklik rekord, kuuenda koha. Päris ideaalilähedaseks Osula kuulitõuget siiski ei pidanud. «Alati saab paremini ja nüüd saimegi treeneriga aru, kus vead on ja mida harjutama peab. Vähemalt meeter on veel sees. Tuleb tööd teha,» lausus ta.

Kohe Osula järel oli kuulitõukes 9.67ga seitsmes Karolin Puusepp. Oma võistlusega jäi Türi põhikooli esindaja rahule. «Oleksin lootnud tulemust üle kümne meetri, kuid see oli ka hea,» märkis ta.

Puusepp lisas, et pole saanud vigastuse tõttu pikalt treenida ja selle taha arvatavasti tulemus ka jäi. «Viienda katse alguses tundsin, et tuleb hea tõuge, see katse oleks olnud kümne meetri joonel, aga kuul libises viimasel hetkel käest ära,» lausus ta. Suurtest koolidest on Türi põhikool «TV 10 olümpiastardis» pärast kolme osavõistlust 13. kohal. Vastavalt sarja juhendile pääseb finaali mitmevõistlusele 12 paremat kooli.

TULEMUSED

TV 10 Olümpiastarti

III etapp

Poisid vanemad

Kuulitõuge: 51. Henry Heinsoo Türi PK 5.08.

Kõrgushüpe: 26. Henry Heinsoo Türi PK 1.36.

Poisid nooremad

Kaugushüpe: 13. Robin Avamere Türi PK 4.34.

Tüdrukud vanemad

Kõrgushüpe: 15. Emili Liis Osula Tallinna 32. Keskkool 1.47 , 16. Anete Raabe Türi PK 1.47.

Kuulitõuge: 6. Emili Liis Osula Tallinna 32. Keskkool 10.39, 7. Karolin Puusepp Türi PK 9.67.

Koolide arvestus

Suured koolid: 13. Türi põhikool.

Allikas: www.ekjl.ee

__________________________________________________________________________________

17620455_1671840322832503_3561558067751315092_o
_______________________________________________________________________________

unnamed

_________________________________________________________________________________

soom

_________________________________________________________________________________

Lisell Jäätma lõpetas siseEMi 4. kohaga

Lisell Jäätma (EST) – Layla Annison (GBR) duell lõppes seisuga 141:143 ja andis Lisell Jäätmale plokkvibu naisjuunioride 4. koha.

Seeriad olid: 28-28, 28-29, 27-28, 29-29, 29-29. Siit leiad olümpiaringi tabeli ja lõpliku paremusjärjestuse.

Vaata juunioride duellide live-videopilti (kõik juunioride individuaalduellid, Liselli pronksimatš oli esimene duell).

VIDEO on SIIN!!!

_____________________________________________________________________

Plokkvibu juunioride naiskonnale siseEM-i kuld!

unnamed

Kuldne naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Emily Hõim ja Meeri-Marita Paas. Autor: Eesti Vibuliit

VIDEO ASUB SIIN!!!

________________________________________________________________________________________

SiseEM tulemused – L.Jäätma pronksifinaalis

Sel nädalal toimuvad Prantsusmaal, Vittelis Euroopa sisemeistrivõistlused. 32 paremat jätkavad 1/16 duellides. Siit leiad kõik ametlikud protokollid ja siit live-tulemused.

  • Sportvibu
   • Naised (26)
    • Reena Pärnat 287+286=573 silma (15.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Pärnat R. (573/15/EST) – Banckaert T. (566/18/FRA)   2:6   Pärnat lõpetas võistluse 17. kohaga
    • Bessi Kasak 275+264=539 silma (26.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Kasak B. (539/26/EST) – Folkard N. (580/7/GBR)   4:6   Kasak lõpetas võistluse 17. kohaga
   • Meesjuuniorid (43)
    • Karl Kivilo 268+278=546 silma (41.)
  • Plokkvibu
   • Mehed (27)
    • Evert Ressar 292+296=588 silma (17.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Ressar E. (588/17/EST) – Kalashnikov V. (588/16/RUS)   144:144   9:9*   Ressar lõpetas võistluse 17. kohaga
   • Naisjuuniorid (24)
    • Emily Hõim 283+283=566 (22.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Hõim E. (566/22/EST) – Sargeant B. (575/11/GBR)   141:141   10:9   Hõim jätkab 1/8 duellis
     • 1/8   Hõim E. (566/22/EST) – Mlinaric A. (580/6/CRO)   141-143   Hõim lõpetas võistluse 9. kohaga
    • Lisell Jäätma 290+294=584 (4.), jätkab 1/8 duellis
     • 1/8   Jäätma L. (584/4/EST) – Rasmussen S. (572/13/DEN)   145:143   Jäätma jätkab 1/4 duellis
     • 1/4   Jäätma L. (584/4/EST) – Sancenot A. (581/5/FRA) 145:143   Jäätma jätkab 1/2 duellis
     • 1/2   Jäätma L. (584/4/EST) – Shkolna M. (586/1/POL)  140:148   Jäätma jätkab pronksifinaalis
     • Pronksifinaal    Jäätma L. (584/4/EST) – Annison L. (579/7/GBR)   duell toimub 12.03. kell 10:00
    • Meeri-Marita Paas 289+288=577 (8.), jätkab 1/8 duellis
     • 1/8   Paas M.-M. (577/8/EST) – Elmaagacli G. (576/9/TUR)   145:145  10:9   Paas jätkab 1/4 duellis
     • 1/4   Paas M.-M. (577/8/EST) – Shkolna M. (586/1/POL)   140:146   Paas lõpetas võistluse 8. kohaga
   • Meesjuuniorid (28)
    • Robin Jäätma 291+289=580 (16.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Jäätma R. (580/16/EST) – Dernekli F. (579/17/TUR)   142:146   Jäätma lõpetas võistluse 17. kohaga
    • Kristjan Puusepp 288+290=578 (20.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Puusepp K. (578/20/EST) – Borgstrom H. (583/13/SWE)   146:147   Puusepp lõpetas võistluse 17. kohaga
    • Artur Aas 287+282=569 (26.), jätkab 1/16 duellis
     • 1/16   Aas A. (569/26/EST) – Orosz V. (587/7/HUN)   139:148   Aas lõpetas võistluse 17. kohaga


_________________________________________________________________________________

plakat2017

V TÜRI VALLA KÜLADE TALIMÄNGUD VÕITIS KABALA

Türi valla talimängude kolmas ja viimane etapp toimus möödunud pühapäeval, 5. märtsil Villeveres, kus võistledi discgolfis, noolemängus ja saalihoki takistusraja läbimises.
Talimängude III etapil osales  seitse küla. Discgolfis sai I koha Näljaküla, noolemängu võitis Põikva ja saalihokis oli parim Kabala.

Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht Tanel Viljat kuulutas välja V Türi valla külade talimängude võitja- Kabala küla, kes saavutas alavõidud kabes, koroonas, mälumängus ja saalihokis ning kogus üldkonnkuvõttes 174 punkti.

Teisele koha saavutas Näljaküla 171 punktiga olles võidukas lauatennises, bowlingus ja discgolfis. Kolmandale kohale tuli Laupa 164 punktiga olles parim nipsus ja kaardimängus.
Kokku osales tänavu Türi valla külade talimängudel kaheksa erinevat küla.

III etapi ja koondtulemusi vaata siit.

Sel aastal toimuvatel Türi valla külade talimängudel said esmakordselt osaleda ka Türi linna sisesed külad. Seda võimalust kasutas Näljaküla esindus. 

Lisainfo
Tanel Viljat
Türi Spordiklubide Liidu tegevjuht
504 1987
www.tskl.ee
https://www.facebook.com/Türi-Spordiklubide-Liit

________________________________________________________________________________


TAASKORD SUUREPÄRASED TULEMUSED KERGEJÕUSTIKUS!!!!

 
Eile ja 16736635_1389761304429404_1391585367_ntäna Tartus toimunud U-23 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel tegid toredad etteasted meie kaks üliõpilast. Laupäeval jooksis Johanna Terehov ennast 60 meetris kolmandaks uue suurepärase rekordiga 8,11 (endine oli 8,20) Ning täna 400 meetris tuli teiseks Marielle Kleemeier ajaga 59,66. Seega 10 litsentseeritud noort tõid kokku 6 medalit erinavates vanuseklassides. Mina olen rahul!
 

Foto: Paremalt esimene Johanna Terehov

Autor: KSK ALEM 12.02.2017


___________________________________________________________________________________

HEAD TULEMUSED KA KERGEJÕUSTIKUS!

Täna, 5. veebruaril, toimunud Eesti meistrivõistlustel U-14 vanuseklassis saavutas Henry Heinsoo teise koha 200 meetri jooksus ning kolmanda koha 60 meetris. Seda oli ka oodata, aga Käroly Tammemägi tegi imet 60 mtj. seal saavutas ta 6. koha!

Autor: KSK Alem 05.02.2017

__________________________________________________________________________________

Medaleid Kohtla Järvelt ja tublisid isiklikke rekordeid.

Laupäeval, 4. veebruaril, toimusid K-Järvel Eesti Ujumisliidu noortesarja idatsooni 2.etapi ujumisvõistlused. Osales 180 noorujujat

16427489_1446923221997954_3459471574201025968_nkuueteistkümnest ujumiskeskusest. Türi UK oli esindatud 8-sa noorujujaga.
Läks päris hästi. Tüdrukute 12.a. vanuseklassis 50.m vabaujumises koguni kolmikvõit.
1. Mariette Villems 31,19;
2. Sandra Tänna 32.16;
3. Henna Terehov 33,16

sellega tüdrukute hoog veel ei raugenud.

100.m selili
1. Sandra Tänna 1.20,89;
3. Henna Terehov  1.24,87

 

Fotol: vasakult Sandra, keskel Mariette, paremal Henna.

Ja lisa tuli veel! Esmakordselt 200m. kompleksis startinud Mariette Villems tuli kolmandaks toreda ajaga 2.57,97.
Segateatevõistkond 4 x 50 vab. kooseisus Sandra Tänna, Mariette Villems, Eerik Toater, Oskar Kontus oli tublil 6-nadal kohal.Lisaks eelmainituile võistlesid veel Hannah Kaljur, Marti Suurkaev, Raiko Norak. Kõigilt isiklikud rekordid.Õpetlikku oli palju. Mõnusat treeninglusti! Täie hooga edasi!

Autor: Otto Männa 6.02.2017

______________________________________________________________________

Talimängud on kohe-kohe ukse ees (www.jt.ee 21.01.2017)

5130777t1ha653

Türi Spordiklubide Liit annab teada, et sel aastal toimuvad juba V Türi valla külade talimängud, kus esmakordselt saavad osaleda kõik Türi valla külad. See tähendab, et osa võivad võtta ka Türi linna sisesed külad- Näljaküla, Konnaküla, Kringliküla, Vabrikuküla,  Pilpaküla, Tankaküla, Nopsaküla. Võistlustest võivad osa võtta Türi valla külade elanikud ja nende sugulased (vanemad, vanavanemad, lapsed, õed, vennad).

 

 

Pilt: Liisa Gritšenko

Võrreldes varasemate mängudega on tehtud juhendis järgmised muudatused:

* Võistlusest saab osa võtta igast külast ainult üks võistkond;

* Igas vanuseklassis saab küla panna välja kaks võistlejat, kellest parim läheb arvesse;

* Üks inimene saab osaleda maksimaalselt kahel alal korraga;

* Registreerimine lõpeb pool tundi enne esimese ala algust;

* Auhinnafond jagatakse sel aastal üldarvestuses kolme parima võistkonna vahel.

Enne registreerimist tutvuge talvemängude ja alade juhenditega, mis on leitavad http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Türi valla talvemängude I etapp toimub pühapäeval, 5. veebruaril Kabala spordihoones, kus on kavas lauatennis, koroona, kabe ja nips. Võistkondade arvuline eelregistreerimine alade kaupa  kas elektrooniliselt aadressile tyrispordiklubi@gmail.com või telefonil 504 1987 (Tanel Viljat) 2. veebruariks.

Teine etapp on kavas 19. veebruaril Rassil, kus on plaanis suusatamine, kelgutamine ja reesõit. Kui lund pole, siis toimub võistlus hoopis Veskisillal, kus võisteldakse bowlingus, kaardimängus ja mälumängus.

2016. aasta Türi valla külade talvemängud võitis Kabala I võistkond Laupa ja Põikva ees.

_____________________________________________________________________________________

Maakonna parimad kultuuris ja spordis on selgunud (www.jt.ee 20.01.2017)

 «Järvamaa parimad,» teatab sein, mille taustal täna õhtul pidulikes rõivis Paide kultuurikeskusesse saabunud end pildistada lasta võisid.

villi

FOTO: Dmitri Kotjuh (Järva Teataja)

Suures saalis toimunud galaõhtul selgusid maakonna parimad teod ja tegijad kultuuris ja spordis.

Kultuuripreemiad

Järvamaa elutööpreemia – Teet Hanschmidt

Järvamaa Kultuuripärl – Lili Välimäe

Aasta kultuurihoidja – Koeru kultuurimaja kunstiline juht Krista Jürgens

Aasta kultuurielu edendaja – muusikapedagoog Tiina Kivimäe

Parima kollektiiv – Türi kultuurikeskuse ansambel Avaja

Järvamaa kultuuritegija – Kaido Kirikmäe

Järvamaa kultuurisündmus – «Arvo Pärdi muusikaaed Paides»

Spordielu edendaja– võrkpalliklubi treener ja juht, spordiliidu projektijuht Piret Reinfeld

Parim naisveteran – Merle Vantsi

Parim meesveteran – Lauri Lipp

Sportlikem pere – perekond Jäätma

Järvamaa sporditegija – Merle Vantsi

Järvamaa spordisündmus – orienteerumisklubi JOKA 40 aastat kestnud orienteerumisteisipäevakud

Parimad sportlased

Naissportlane

1   Kuulitõukaja Kätlin Piirimäe

2   Orienteeruja Evely Kaasiku

3   Kabetaja Piret Viirma

Meessportlane

1   Suusataja Kaarel Kasper Kõrge

2   Kergejõustliklane Gert Valdsalu

3   Kuulitõukaja Kert Piirimäe

Parim neiu

1   Vibusportlane Lisell Jäätma

2    Kergejõustiklane Johanna Ilves

3    Kergejõustiklane Lishanna Ilves

Parim noormees

1    Vibuslaskur Kristjan Puusepp

2    Suusataja Jarmo Kaasiku

3    Maadleja Janno Uusmaa

Parim võistkond

1    Paide Viking Window korvpallimeeskond

2    Järvamaa võrkpalliklubi meeskond

3    Paide linnameeskond

Autor: Birgit Itse (Järva Tetaja)

_____________________________________________________________________________________

TÜRI VALLA KÜLAD!!!!

Sel aastal toimuvad juba V Türi valla külade talimängud, millest on võimalik osa võtta kõigil Türi valla küladel. Samuti on sellest aastast võimalik võtta osa lisaks Türi valla küladele ka Türi linna sisestel küladel nagu Näljaküla, Konnaküla, Kringliküla jne.
Palun kindlasti tutvuda üldjuhendi ja alajuhendiga, mis on leitavad siin:http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/

Vanematel osKasutaja Türi Spordiklubide Liit foto.alejatel palun pöörata tähelepanu muudatustele:
*Võistlusest saab osa võtta ainult üks küla (enam pole lubatud näiteks Kabala I ja Kabala II)
*Igas vanuseklassis saab küla panna välja 2 võistlejat, kellest parim läheb arvesse (näiteks lauatennises 2 noort, 2 meest ja 2 naist, kuid arvesse läheb parim naine,mees
ja noor).

*Üks inimene saab osaleda maksimaalselt kahel alal korraga.
*Registreerimine lõpeb pool tundi enne esimese ala algust.
* Auhinnafond jagatakse sel aastal üldarvestuses kolme parima võistkonna vahel.

Esimene etapp toimub juba 5. veebruaril Kabala spordihoones, kus on kavas lauatennis, koroona, kabe ja nips. Võistluste juhend on leitav siin: http://www.tskl.ee/spordikalender-2017/
Teine etapp toimub 19. veebruaril Rassil, kus on kasvas suusatamine, kelgutamine ja reesõit. Kui lund pole, siis toimub võistlus hoopis Veskisillal, kus on kavas bowling, kaardimäng ja mälumäng.

Ootame ka sinu küla esindust!!!! Ära unusta, et toimub ka külade eelregistreerimine esimesele etapile hiljemalt 2. veebruariks!

Küsi kindlasti infot, kui midagi jääb selgusetuks!

 

Kandidaadid Järvamaa Omavalitsuste Liidu spordi- ja kultuuripreemiatele on esitatud

ks-konkurss

21. detsembril lõppes taotluste vastuvõtt Järvamaa Omavalitsuste Liidu väljaantavatelemaakonna spordi- ja kultuuripreemiatele.

Kokku esitati omavalitsuste liidule 18 kandidaati, enim taotlusi on sel aastal kultuurihoidja kategoorias, kus on 6 kandidaati. Kultuurielu edendajale preemiale on kolm, parima kollektiivi preemiale viis ja spordiedendaja preemiale neli kandidaati.

Järvamaa spordiedendaja preemiale kandideerivad Piret Reinfeld, Jaak Tammik, Vello Talviste ning Maarika ja Erki Jäätma.

Kultuurielu edendaja preemiale kandideerivad Helen Ott, Toomas Tippi ja Tiina Kivimäe. Kultuurihoidja preemiale on esitatud Sirje Grauberg, Mai Kukk, Krista Jürgens, Helit Seljamaa, Heli Tammai ja Tiia Tamm.

Parima kollektiivi preemiale kandideerivad segarahvatantsurühm Kaktus, ansambel Avaja, segarahvatantsurühm Keerutajad, Paide naiskoor ja Alburahva teater.

Järvamaa parimate tunnustamine toimub koos maakonna spordiliidu ja kultuurkapitaliga 20. jaanuaril Paide kultuurikeskuses.
Teate koostas:

Helje Mets
Järvamaa Omavalitsuste Liit
Sekretär
385 1382
jol[at]jarva.ee

Allikas: http://jarva.ee/kandidaadid-jarvamaa-omavalitsuste-liidu-spordi-ja-kultuuripreemiatele-on-esitatud/

_________________________________________________________________________________

tskl-j6ul-2017

______________________________________________________________________________

HÄÄLETAMA!!!

Järvamaa Spordiliit avas oma kodulehel (www.jarvasport.ee) keskkonna, kus kõik spordisõbrad saavad osaleda 2016.a Järvamaa parimate sportlaste nais- ja meessportlase, noorsportlaste, võistkonna ning parima naisveterani ja meesveterani valimisel.

Vastavalt Järvamaa parima sportlase valimise juhendile selgitatakse aasta parimad kolme erineva küsitlusringi: (rahvahääletus, spordiorganisatsioonid ja JSL juhatus)
tulemuste summeerimisel.

Interneti hääletuskeskkond spordifännidele asub Järvamaa Spordiliit kodulehel www.jarvasport.ee ja mis on avatud kuni 3.jaanuari 2017.a südaööni.
Veebilehel on hääletuseks loodud Google Forms keskkonda lihtne ankeet, mille kaudu palume oma valik edastada

Avalik ankeet asub aadressil: https://goo.gl/forms/Wogbkgt9Tivccyrj1

Kandidaatidega saab tutvuda VALI 2016.a Järvamaa parimad sportlased hääletuskeskkonnas Järvamaa Spordiliidu kodulehel (www.jarvasport.ee).

Parimate autasustamine toimub reedel, 20. jaanuaril 2017.a Paide Kultuurikeskuses, koostöös Järvamaa Omavalitsuste Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Järvamaa Ekspertgrupiga.

__________________________________________________________________________________________

Vibulaskjad said tunnustada (13.12.2016 www.jt.ee)

Foto: Erakogu
Eesti Olümpiakomitee tunnustas pidulikul vastuvõtul tänavusel teisel poolaastal rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt nii täiskasvanute, noorte, veteranide kui ka paraklassides medaleid võitnudsportlasi. Tunnustuse pälvisid ka Türi Vibukooli noored ja nende treenerid Maarika ja Erki Jäätma.

Türi Vibukooli noortest olid vastuvõtule kutsutud suvel Rumeenias toimunud Euroopa noorte meistrivõistluste medaliomanikud Lisell Jäätma, Karolin Puusepp, Meeri-Marita Paas, Kristi Ilves, Kristjan Puusepp ja Caius Kand.

Lisell Jäätma võitis individuaalse hõbeda ning koos Karolin Puusepa ja Meeri-Marita  Paasiga võideti naiskonna võistluses pronksmedal. Kristi Ilves ja Caius Kand võitsid juunioride segavõistkondade arvestuses pronksi. Kristjan Puusepp võitis pronksmedali. (JT)

Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3944385/vibulaskjad-said-tunnustada

 

____________________________________________________________________________________________

JÄRVAMAA KORVPALLI MEISTRIVÕISTLUSTE MÄNG TOIMUS ÜLE MITMETE AASTATE TÜRIL

15211687_1236058246451729_2107106531_n-1

Pühapäeval, 27. novembril toimus üle mitmete aastate Türil Järvamaa meistrivõistluste mäng. Türi Ühisgümnaasiumi võimlas kohtusid Türi ja Paide meeskond Retro. Kodumängu võitis seisuga 82:41 Türi, kelle jaoks oli see see üle 6 aasta esimene kord taas Järvamaa korvpallimeistrivõistlusi võõrustada.

Türi võistkonnas mängisid Kristo Kiik, Raido Kangur, Siim Nugis, Jaanus Suvi, Ülar Viitmaa, Kristjan Jäärats, Ardo Klaasen, Taavi Vilipõld, Tanel Viljat, Urmet Toomela. Türi meeskond on mänginud kokku neli mängu, millest kolm on võidetud.

Hetkel hoiab Järvamaa korvpallimeistrivõistlustel esikohta Koigi 8 punktiga, 7 punktiga on tihedalt kannul Türi, Väätsa ja Aravete meeskonnad.

Kokku osaleb maakonna korvpallimeistrivõistlustel 10 meeskonda ja põhiturniir peetakse 29.oktoobrist 2016 kuni 26. veebruarini 2017.
Rohkem infot Järva MV kohta vaata http://kk7.ee/index.php/jmv-ajakava
Teate koostas
Katrin Soomets
avalike suhete ja kultuurispetsialist
384 8231, 5332 6401
katrin.soomets@tyri.ee

Allikas: http://www.tyri.ee/et/uudised/-/asset_publisher/8FMaFDz5UItL/content/id/14193334?redirect=http%3A%2F%2Fwww.tyri.ee

 

___________________________________________________________________________________________

Türi koolipoisist rallisõitja noppis esikoha (26.11.2016 www.jt.ee)

Eesti autospordi liidu auhinna gala

Eesti autospordi liidu auhinna gala Foto: Erakogu
Saku Suurhallis peetud Eesti autospordi liidu Tähtede Galal tunnistati  Türi põhikooli kaheksanda klassi õpilane oma vanuseklassis selle hooaja parimaks.Türi põhikoolis kaheksandas klassis õppiv Patrick Juhe võistleb kolmandat hooaega rahvaspordis kuni 16aastaste vanuserühmas ja sedavõrd edukalt, et saavutas tänavugi mitmes võistlussarjas võidu, olles alistanud rivaalid kõigil sprindietappidel.Nii polnud noormehele üllatav, et teda kutsuti ka eile Saku Suurhallis peetud Eesti Autospordi Liidu Tähtede Galale, kus ta saavutas rahvaspordi J16 klassi 2016 hooaja esimese koha.Türi põhikoolis VIIIb klassis õppiv Patrick Juhe on praegu maakonna üks nooremaid, et mitte öelda noorim rallisõitja.Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3925503/turi-koolipoisist-rallisoitja-noppis-esikoha 

_______________________________________________________________________________________

Selgub kultuuri-ja spordielu paremik (25.11.16 www.jt.ee)

sport

Alanud on kandidaatide esitamine maakonna kultuuri-ja spordielu preemiatele.

Taotlusi saab esitada spordiedendaja, kultuurielu edendaja, kultuurihoidja ja parima kollektiivi kategoorias, teatas Järvamaa omavalitsuste liit.

Järvamaa Spordiliit rahastab kolme preemiat: aasta naissportlane, edukas noor ja parim kollektiiv/võistkond.

Lisaks selgub aasta meessportlane ja spordiedendaja, neid preemiaid rahastab JOL.

Kandidaate võivad esitada konkursile valla- ja linnavolikogud ja –valitsused, kultuuri-,  haridus- jt asutused, mittetulundusühingud, seltsid, klubid, ühendused, asutuste juhtkonnad, hoolekogud, nõukogud, kollektiivid ning üksikisikud.

Taotlused peavad sisaldama kandidaadi iseloomustust ja esitamise põhjendust. Kindlasti tuleb märkida kandidaadi kontaktandmed ehk  igapäevaselt kasutatav e-aadress, postiaadress ja telefoninumber.

Taotlused tuleb esitada kirjalikult ühel A4 leheküljel elektroonselt aadressil jol@jarva.ee, või postiaadressil JOL, Rüütli 25, 72713 Paide või tuua käsipostiga tuba 132, Rüütli 25, Paide.

Läbivaatamisele kuuluvad ainult need taotlused, mis on jõudnud kantseleisse hiljemalt 21. detsembril 2016 kella 15ks ülalesitatud aadressidel. Hiljem või muul aadressil saabunud taotlusi arvesse ei võeta.

Järvamaa kultuuri- ja spordipreemiate pidulik üleandmine koos Eesti kultuurkapitali järvamaa ekspertgrupi ja maakonna spordiliiduga toimub 20. jaanuaril 2017. aastal Paide Kultuurikeskuses.

Lähemat infot vaata siit.

Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3923603/selgub-kultuuri-ja-spordielu-paremik

_______________________________________________________________________

Ujujad tegid häid tulemusi!

Pühapäeval, 6-nda12289556_101561130216238_2320969189543091778_nl novembril, käivitus Tartus Aura veekeskuses Eesti Ujumisliidu Noortesarja võstluskarussell. Võistlesid noorujujad sünniaastatega: poisid 2003-2005 ja tüdrukud 2003-2006. Osalejad olid Narvast, Sillamäelt, Jõhvist, K-Järvelt, Rakverest, Kadrinast, Tamsalust, Paidest, Türilt, Karksi Nuiast ja muidugi kaks suurklubi Tartust. Türi oli esindatud kuue noorujujaga. Seekord olid edukamad Mariette Villems Türi põhikoolist ja Sandra Tänna Laupa põhikoolist. Mõlemad võistlesid 12-aastaste vanuseklassis.
Mariette  2.koht 100m rinnuli ajaga 1.31,14 ja 5. koht 50 vabalt 33,51. Sandra ujus välja 4-nda tulemuse 100m seliliujumises ajaga 1.25,67.
Ka ülejäänud poisid-tüdrukud parandasid tublisti isiklikke rekordeid. Hooaeg on veel noor  ja Noortesarja osavõistlusi ees veel mitmeid. Eesmärgiks muidugi pääsemine Noortesarja finaalvõistlustele 28. mail Keilas. Edu kõigile!

Autor: Otto Männa

 

Mariette Villems (Mariette Villemsi facebook)

________________________________________________________________________________

Türil avati Eesti moodsaim kunstmuruväljak (www.jt.ee 5.11.2016)

Nii tänapäevase tehnoloogia järgi rajatud kunstmuruväljakut nagu on alates tänasest Türil, pole kusagil mujal Eestis.
 jalkaTürile kunstmuruväljakut avama tulnud Eesti jalgpalli liidu peadirektor Tõnu Sirel viskas nalja, et Türil on nüüd tõesti uudsem ja parem kunstmuru kui Paides. «Väikestest väljakutest on see tõesti kõige nüüdisaegseima tehnoloogia järgi tehtud tehiskattega jalgpalliväljak Eestis,» märkis ta.
Jalgpalliklubi Türi Ganvix eestvedaja Vitali Gansen üles, et uut katet olid Türi piirkonna jalgpallihuvilised juba kaua oodanud. “Seitsme rulliga kattis ära 25 × 40 meetri suuruse väljaku ehk 1000 ruutmeetrit, nagu meil vaja oli,” selgitas ta.Foto: Dmitri Kotjuh Järva TeatajaUue katte panek sai võimalikuks tänu Türi linna ja Eesti jalgpalli liidu ühisrahastusele. Projekt maksis koos tööga kokku 32 800 eurot, millest 6 500 tasus Türi vald ja ülejäänud summa Eesti jalgpalli liit.Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann tunnistas, et oma jõududega poleks vald väljaku uuendusega hakkama saanud, sest see oleks käinud rahaliselt üle jõu. «Meil on väga hea meel, et jalgpalliliit tuli appi ja väärtustab jalgpalli arengut ka väikestes kohtades,» lausus ta.Uus kunstkate võimaldab väljakut kasutada aastaringi. Siemann märkis, et kasu saavad sellest teisedki spordialad, kes saavad väljakul treenimas käia. «Tegemist on avatud spordiväljakuga, mis on pimedal ajal valgustatud ning seetõttu saavad seal välitreeninguid läbi viia kõik soovijad,» selgitas ta.Siemann kiitis Vitali Ganseni visadus uue kunstmurukatte saamisel. «Kui ta poleks asja käsile võtnud, oleks siin ikka veel ajast ja arust kate, mis rikkus laste jalgu ega võimaldanud enam tasemel treeninguid,» lausus ta.Kunstmuru Türile paigaldanud Jõgeva Unigrass OÜ juhatuse liige Andrus Kivi selgitas varem Järva Teatajale, et killustikualuse peale pandi spetsiaalne kaks sentimeetrit paks elastsuskiht ja sellele 40 millimeetrit paks kunstmurukate, mille sisse omakorda täiteliiv ja kummigraanulid. «Uue staadionikatte kasutusiga võiks olla 7–10 aastat,” lubas ta.Vitali Gansen, Pipi-Liis Siemann ja Tõnu Sirel lõid penaltiga sümboolselt kunstmuruväljaku avatuks. Seejärel algas kohe jalgpallivõistlus “Türi kunstmuru CUP 2016”, kus mõõtu võtab kaheksa võistkonda.Autor: Anneli Põder Järva Teataja

________________________________________________________________________________

TÜRIL SAAB VARSTI DISCGOLFI MÄNGIDA!

Suured tänud, kes te hääletasite Türi Spordiklubide Liidu poolt välja pakutud projekti poolt. Teatame rõõmuga, et kevadel hakatakse Türi Tolli metsa rada tegema koos üheksa korviga ja olete kõik oodatud sportima!

Suured tänud veelkord!

disc-golf-illu-f56473fd

___________________________________________________________________________________________

TULE JA TOETA MEIE IDEED RAJADA TÜRI TOLLI METSA ÄÄRDE DISCGOLFI RADA!

Türi vallavalitsus ootas järgmise aasta eelarvesse ideid, mis teeniksid eelarveaastal enim kogukonna huve. Kogukonda kaasava eelarve osa on järgmisel aastal planeeritud 25 000 eurot. (kuma.fm 5.10.2016)

 Desert-Disc-Golf-Header-288x10001

Tähtajaks laekus Türi valla kaasava eelarve raames 23 toredat ideed, mille hulgast tegi esimese valiku komisjon, kuhu kuulusid kõigi volikogu komisjonide ja vallavalitsuse esindajad. Komisjon koostas paremusjärjestuse ning rahvahääletusele pannakse kümme parimat ideed:

Madalseiklusrada Kabala parki- 15 000 eurot;

Disgolfi rada Türile Tolli metsa äärde- 7 860 eurot;

Villevere koolimajale maaküttesüsteemi rajamine- 20 000 eurot;

Koerte jalutus- ja treeningväljak Tolli metsa- 12 511 eurot;

Taikse lastele mänguväljak ja külaelanikele virgestusala- 2 902 eurot;

Taikse seltsimaja akende vahetus- 3 772 eurot;

Rulapark Oisus-  8 000 eurot;

Valgustus Oisu ja Türi korvpalliväljakule ja staadionile- 10 000 eurot;

Rattaparklad kõigi valla koolide juurde- 10 000 eurot;

Murumoori mänguparki uued atraktsioonid ja lava 14 900 eurot.

Rahvahääletus toimub 10.-21. oktoobrini kõigis Türi valla raamatukogudes, lisaks saab elektrooniliselt hääletada valla kodulehe kaudu. http://www.tyri.ee/kaasav-eelarve

Hääletamises saavad osaleda kõik Türi valla arengust huvitatud vähemalt 16-aastased füüsilised isikud, kelle elukoht Eesti rahvastikuregistri alusel on Türi vallas. Iga inimene saab hääletada ühe korra ning vaid ühe avalikustatud idee poolt. Selleks tuleb täita elektrooniline vorm valla kodulehel www.tyri.ee, identifitseerida end ID-kaardi või mobiil-ID-ga ning kinnitada oma valik.

Teine võimalus on minna mõnda Türi valla raamatukogusse, esitada seal isikut tõendav dokument ja saadud hääletamissedelil märkida ära üks ettepanek, mille vallaeelarvest rahastamist kõige enam toetate.

Rahvahääletuse lõppedes loetakse hääled komisjoni poolt üle 24. oktoobril.  Türi valla inimestelt kõige rohkem toetushääli kogunud ettepanekud, mille kogumaksumus jääb 25 000 euro piiridesse, lisatakse järgmise aasta vallaeelarvesse ning teostatakse vallavalitsuse poolt 2017. aasta jooksul.

Täpsem info kaasava eelarve ja hääletamise korra kohta on kättesaadav alates 7. oktoobrist  Türi valla veebilehel www.tyri.ee (kohalik võim- eelarve ja majandusaasta aruanded- kaasav eelarve 2017).

_____________________________________________________________________________________________

valla sünnipäev

___________________________________________________________________________________

14380094_1091839034239648_6729326579796298756_o

____________________________________________________________________________

VIBUSPORT KUTSUB!!!

 
Head lapsevanemad!
Kui otsite oma lapsele põnevat ja erilist harrastust, tulge ja proovige vibusporti. Sellest võib kujuneda Teie lapse elu parim seiklus, kus töökus ja sihikindlus võivad viia tulevaste olümpialaste ridadesse ☺
Oma treeningutel õpetame lastele erinevaid vibude- ja vibulaskmisstiile, teeme üldkehalisi arendavaid harjutusi ning paneme oma oskused proovile Eestis korraldatavatel võistlustel.
Vibuspordiga saab tutvuda ja vibulaskmist proovida 14. septembril kella 15.00st kuni 18.00ni Türi linna võimlas Kalevi tänaval.
Täpsem info tel 5114454
www.jak.ee
______________________________________________________________________________________________________

Türilane võitles avamerel lainetega (11.09.2016 www.jt.ee)

Avaveeujumine Horvaatias.

Avaveeujumine Horvaatias.
Foto: Lucio Vidotto

Eile Horvaatias Rijekas mastersite Euroopa meistrivõistlustel avaveeujumises startinud türilane Merle Vantsi ütles, et jäi oma lõpuajaga rahule, sest ujumisolud kujunesid talle küllalt keeruliseks.

Merle Vantsi lõpetas 50-54aastaste naiste arvestuses kaheksanda kohaga. Viie kilomeetri läbimiseks avavees kulus tal aega 1:27.40,330.

Tema vanuseklassi kiireim naine oli Maria Luisa Cabanero Sanchez De Leon Hispaaniast, kellel kulus distantsi läbimiseks aega 1:15:11.607. Tunni ja 15 minutilise ajaga lõpetasid ka teise ja kolmanda koha välja ujunud sakslanna ja austerlanna. Kokku võistles 50-54aastaseid naisi 17.

Vantsi ise kommenteeris, et ujuda tuli piki rannikut. Esmalt kaks ja pool kilomeetrit ühes suunas, siis pööre ja sama maa tagasi. «Kui minnes sujus kõik kenasti, siis tagasi tulles tuli maadelda juba lainetega,» tunnistas ta. «See oli juba päris raske.» Peale selle oli merevesi sedavõrd soolane, et tekitas pidevalt janu.

Ujuja tunnistas, et pole avavetes pikki maid nii palju ujunud ning seetõttu oli olukord talle pisut harjumatu. «Need on kaks ise asja, kas ujud basseinis või avavees,» selgitas ta. Eestis on ta ujunud meres küll kolmekilomeetrilist vahemaad, kuid kaks kilomeetrit sinna otsa, on päris oluline lisa.

Autot: Anne Põder, Järva Teataja

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

Evely Kaasiku võitis kolmandat korda Eesti orienteerumisklassika (7.09.2016 www.jt.ee)

Foto: Erakogu

Tartumaal Kammeris toimusid Eesti meistrivõistlused orienteerumise klassikalisel alal, tavarajal. Tavarada on orienteerumise kõige traditsioonilisem ja auväärsem ala ning seda meistritiitlit peetakse nii Eesti kui ka maailma orienteerumises kõige ihaldusväärsemaks. 

Tänavu selgitati Eesti tavaraja meistreid 58. korda. Naiste eliitklassis saavutas sel alal kolmanda järjestikuse Eesti meistritiitli Järvamaa orienteerumisklubi esindaja Evely Kaasiku.

Orienteerumisklubi JOKA president Paul Poopuu andis teada, et naiste 9,6 km ja 23 kontrollpunktiga raja algusosa ei sujunud Evely Kaasikul kõige paremini, ent mida aeg edasi, seda kindlamaks muutus jooks. Pärast peakonkurendi, tänavuste maailmameistrivõistluste 26. koha omaniku ja 3 minutit varem startinud Annika Rihma kinnipüüdmist ja mõõdumist, oli meie võistleja sooritus aga väga enesekindel ning lõpujoone ületades edestas ta lähimat konkurenti enam kui 5 minutiga. Võitja lõpuaeg oli 1:15.10. “Sellega on Evely Kaasiku pärast juunioride vanuseklassist täiskasvanute sekka minekut võitnud kõigil kolmel aastal Eesti meistritiitli kõige klassikalisemal orienteerumisalal, tavarajal,” ütles Poopuu.

Evely ise hindas oma võidu võtmeks julgeid ja kindlalt elluviidud teevalikuid, kuigi võistlusvorm on MMi järgselt kerges langustrendis. Teiseks tuli Annika Rihma OK Põlva Kobrasest ajaga 1:20.27 ja kolmandaks nädala eest Euroopa rogainimeistriks tulnud Eleri Hirv OK Võrust, ajaga 1:20.56.

Meeste eliitklassi 14,36 km ja 28 kontrollpunktiga rajal suutis vendade Sildade esikohaduellis noorem veli Lauri edestada napi poolteise minutiga vanemat venda, hiljutist MMi kümnendat meest Timo Silda. Ajad vastavalt 1:33.12 ja 1:34.44. Kolmanda koha võitis vanameister Olle Kärner ajaga 1:39.33. Orienteerumisklubi JOKA meestest saavutas parimana Johannes Ehala 11. koha.

Noorte vanuseklassides Järvamaa noored medalivõiduni ei küündinud. Esikümnesse suutsid end joosta meesjuuniorid Rando Marrandi ja Hans Mark Võsu viienda ja kuuenda kohaga ning noormeeste M16 klassis Raiko Marrandi ja Markus Sulg kaheksanda ja üheksanda kohaga.

Veteransportlaste konkurentsis võitis meeste M50 klassis meistritiitli Raivo Pellja, kes lõpetas 7,9 km ja 18 kontrollpunktiga raja 19 konkrendi ees parimana ajaga 1:09.00. Oma vanuseklassis esikuuikusse suutsid end joosta naiste N45 klassis Kersti Ehala neljanda kohaga ja meeste M35 klassis Tiit Poopuu viienda kohaga.

Tavarajale järgneval päeval selgitati Eesti meistrid teatejooksus noorte ja juunioride ning veteranide vanuseklassides. Järvamaa orienteerujail õnnestus koju tuua kaks teatemedalit. Pronksmedali võitsid meesveteranide M35-40 klassi meeskond koosseisus: Tiit Poopuu, Priit Poopuu ja Argo Loo ning naiste N55-60 klassi naiskond: Kristi Ehala, Siiri Poopuu ja Annu Pallon. JOKA meesjuunioride teatemeeskond: Jasper Ainjärv, Rando Marrandi ja Hans Mark Võsu saavutas neljanda koha, noormeeste M16 klassi meeskon: Kasper Keerberg, Raiko Marrandi ja Markus Sulg viienda koha ning meesteveteranide M55-60 meeskond Raul Laas, Kalmer Keevend ja Kalju Toomas samuti viienda koha.

Selle aasta viimased Eesti orienteerumismeistrid selguvad nädala lõpus Setumaa metsades orienteerumismaratonis. (JT)

Autor: Kuido Saarpuu, Järva Teataja

_______________________________________________________________________________________________________

Türi rallitalent lõpetas eduka hooaja (www.jt.ee 5.09.2016)

Türi noormees Patrick Juhe on küll vaid 14 aastat vana, kuid juba käbe sõidumees. Pildil olev Honda Civic on talle Ford Fiesta järel juba teine võistlusauto.

Türi noormees Patrick Juhe on küll vaid 14 aastat vana, kuid juba käbe sõidumees. Pildil olev Honda Civic on talle Ford Fiesta järel juba teine võistlusauto.
Foto: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kolmandat hooaega rahvaspordis võistlev Türi noormees Patrick Juhe saavutas tänavu mitmes võistlussarjas kuni 16aastaste vanuserühmas võidu, olles alistanud rivaalid kõigil sprindietappidel, kirjutab rally.ee portaal.

Patrick Juhe tuli värskelt J16 klassis Lääne regiooni meistriks, võites üheksast toimund etapist kaheksa. Vaid hooaja avavõistluselt, mullu detsembris peetud Kiltsi rahvasprindilt, ta tulemust kirja ei saanud.

Autor: Kuido Saarpuu, Järva Teataja

___________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________

14063931_1225370364173822_4706565911391377002_n

___________________________________________________________________________________________

Järvamaa orienteeruja aitas Eesti koondise esikümnesse (www.jt.ee 22.08.2016)

Edukas Eesti orienteerumissprindi teatevõistkond MM-il: Evely Kaasiku (vasakult), Sander Vaher, Kenny Kivikas ja Annika Rihma.

Edukas Eesti orienteerumissprindi teatevõistkond MM-il: Evely Kaasiku (vasakult), Sander Vaher, Kenny Kivikas ja Annika Rihma.
Foto: Tarmo Klaar

Rootsis Stömstadis alanud orienteerumise maailmameistrivõistluste sprindijooksudes startinud Evely Kaasiku sai individuaalselt eeljooksus kirja esikümne väärilise aja ja tõi teatevõistkonna üle lõpujoone üheksandana.

Sprindivõistlused algasid eeljooksudega, kus iga riik võis välja panna kolm võistlejat ja ligi sada naissportlast olid loositus kolme eeljooksu. Igast eeljooksust pääses finaali 15 kiiremat. Eesti koondise esindajatena startisid ka Sigrid Ruul ja Evely Kaasiku.

3,2 kilomeetrine sprindirada õnnestus kiirelt ja kindlalt läbida Evely Kaasikul ja saavutatud kümnes aeg viis ta kindlalt finaali. Sigrid Ruuli jooks nii nobe ei olnud ja tulemuseks jäi eeljooksu 20. koht. Finaali pääsuks tulnuks 26 sekundit kiirem olla.

Finaalis oli 3,65 kilomeetrisel ja 20 kontrollpunktiga rajal kiireim taanlanna Maja Alm ajaga 14.27. Evely Kaasiku jooks kulges ühtlaselt ja heas tempos, ent orienteerumiskiirus ja -kindlus ei olnud siiski nii head, et parematele konkurentsi pakkuda. Lõpptulemuseks jäi üldarvestuse 32. koht, mis on siiski tema senine parim tulemus maailmameistrivõistluste sprindirajal.

Päev hiljem tuli sprinteritel taas stardis olla, kui joosti sprinditeadet. Võistkond koosnes kahest mees- ja kahest naisjooksjast ning jooksujärjestuseks oli naine-mees-mees-naine. Iga vahetuse pikkuseks oli 14-15 minutit. Eesti eest asusid starti Annika Rihma, Kenny Kivikas, Sander Vaher ja Evely Kaasiku. Rajale mindi 31 riigi esinduse seas eesmärgiga parandada senist parimat tulemust MM-idel ehk mullu saavutatud 15. kohta.

Eesmärgi täitmisele pani esimesel etapil hea aluse Annika Rihma, kes andis teate Kenny Kivikasele üle üheksandal kohal olles ja jäädes vaid 42 sekundi kaugusele liidrist Rootsist.

Kenny Kivikas tegi meeste tihedas konkurentsis samuti väärika jooksu, lõpetas küll paar kohta tagapool, 11. kohal, kuid kaotus liidriks tõusnud Taanile oli suurenenud vaid 29 sekundi võrra.

Sander Vaher jätkas samas vaimus, tõstis Eesti kümnendaks ja kaotus taas juhtima läinud Rootsile suurenes vaid 27 sekundi võrra. Ankruetapil pidas Evely Kaasiku maha tulise lahingu konkurentidega ja lõpetas tormilise lõpuspurdiga võistlejaterühma eesotsas, tuues Eestile üheksanda koha.

Kaasiku ütles, et keskendus jooksu lõpuosas eelkõige õigetele teevalikutele, sest jooksukiiruses ta konkurentidele alla ei jäänud ja pigem tuli välistada võimalikke orienteerumisvigu.

Järgmisel aastal toimuvad maailmameistrivõistlused Eestis ja sprinditeade joostakse Viljandi lossimägedes. Eesti koondise eesmärgid on kodutanumal veelgi ambitsioonikamad kui seekordne üheksas koht.

Autor: Anne Põder, JärvaTeataja

___________________________________________________________________________________________________________

 

Türi krossineiu vajab järvalaste toetust (www.jt.ee 02.08.2016)

Kadri Ehamäe

Kadri Ehamäe
Foto: stardipaik.ee

Türi noor motokrossisõitja Kadri Ehamäe loodab järvalaste abile, et välja osta oma sportlaskarjääri edendamiseks vajalik uus krossitsikkel. Puuduolevat summat kogub ta ühisrahastusplatvormi stardipaik.ee vahendusel.

Kadri Ehamäe on motokrossiga tegelenud tõsisemalt viis aastat. Praegu on ta 17aastane ning sageli tekivad tal pausid võistluskalendrisse just puuduvate rahaliste võimaluste tõttu.

Samas on ta oma sportlaskarjääri jooksul saavutanud märkimisväärseid tulemusi. Praegu sõidab Kadri peamiselt Top200 karikasarja, kus ta on jahtimas Eesti kiireima krossinaise tiitlit.

Selleks, et hooaeg edukalt lõpuni sõita, soovib sportlane koos heade toetajate abiga koguda puuduoleva summa krossimootorratta Honda CRF250 ostuks ja hoolduseks. Hooaja algul sai Ehamäe võistlemiseks uue mootorratta, kuid selle omanikuks saamisest on veel osa summast puudu.

Toetuse summaks on ta üles seadnud 1500 eurot. See oleks piisav summa, et hooaeg edukalt lõpetada.

Ehamäe loodab siiralt järvalaste küünarnukitundele ja kinnitab, et vähimgi rahasumma on talle ülioluline. Väikseim annetatav summa saab olla 5 eurot, kuid annateda saab ka 10, 25, 50, 100 ja veel enamgi eurot. Seda saab teha portaali www.stardipaik.ee vahendusel.

Krossineiu tegemistele saab kaasa elada Kadri Ehamäe nimelisel fännilehel facebookis.

Autor: Anne Põder Järva Teataja

________________________________________________________________________________________________

Türi klubi sõitja võidutses supermotos (www.jt.ee 26.07.2016)

Pühapäeval sõideti Aravete kardirajal Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste neljas etapp, kus terve päeva pakuti põnevaid võidukihutamisi ja seda enamikes klassides. Kiireimas S1 klassis olid ühed peaosalised vennad Patrick ja Prants Pals.

Juba S1 klassi kvalifikatsioon andis aimu, et esikohale hakkavad heitlema nii eelmisel kui ka sel hooajal korralikke võitluseid maha pidanud vennad Patrick ja Prants Pals (TM, Türi MK) ning valitsev Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM), kes oli ka enne Aravete etappi punktitabelis esimene. Ajasõidu kiireim oli Patrick Pals, kelle parimast ringiajast jäi Salstola 0,7 ja vend Prants 0,3 sekundit maha.

Avasõidus haaras liidrikoha Patrick Pals, kelle järel kihutasid Salstola, tema kaasmaalane Sami Uutela (Yamaha) ja Prants Pals. Nii sõideti rongina kuus ringi, pärast mida pidi Salstola tehnilistel põhjustel seisma jääma ja langes mõned kohad. Selleks hetkeks oli Patrick Pals piisava edu sisse sõitnud, nii et Uutela ja Prants talle enam ohtlikud polnud ning samas järjestuses lõpetati ka sõit. Salstola suutis pärast tehnilist viperust sõitu siiski jätkata ja lõpetas neljandana. Kahe sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku Patrick Pals (50 punkti), Salstola ja Prants Pals (mõlemad 40 punkti).

Eesti supermoto meistrivõistlused jätkuvad 6. augustil Riia lähistel 333 rajal, kus peetakse sarja eelviimane etapp. Finaalvõistlus, mis pidi algul toimuma Tartus, on aga 28. augustil Tabasalus. (PM)

__________________________________________________________________

Vibulaskurid sihtisid EMil end medalitele (www.jt.ee 26.07.2016)

 

Eesti noortekoondis tõi Bukarestis peetud kadettide ja juunioride vibulaskmise Euroopa meistrivõistlustelt koju koguni neli medalit. Tublid noored treenivad Türil.

 Individuaalses kullafinaalis pidi Lisell Jäätma tunnistama Lucy Masoni (GBR) 141 : 139 paremust. Samas on see hõbemedal koos kolme pronksmedaliga läbi aegade Eesti vibuspordi noortekoondise suurim medalisaak.

Kõik medalid võideti plokkvibu klassis. Neljast medalist kaks olid individuaalsed – Lisell Jäätma hõbe ja Kristjan Puuseppa pronks kadettide klassis. Kaks pronksmedalit tuli ka võistkondlikus arvestuses – kadettide naiskond (Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Karolin Puusepp) ja juunioride segavõistkond (Kristi Ilves ja Caius Kand). Kõikide eelnimetatud laskurite treenerid on Maarika ja Erki Jäätma.

Võistlus oli edukas kogu koondisele, sest teisedki koondislased esinesid enda taseme vääriliselt või isegi isiklikke rekordeid püstitades. Eelringis püstitasid isikliku rekordi sportvibu juunior Maris Tetsmann ja plokkvibu kadett Robin Jäätma. Veelgi märkimisväärsemad on isiklikud rekordid koondise debüüdi teinud sportvibu kadeti Alexandra Põllumäe ja plokkvibu kadeti Karolin Puusepa poolt. Pärast olümpiaringi olid eestlaste lõppkohad järgnevad (sulgudes märgitud võistlejate arv klassis): sportvibu naisjuuniorid (43) – Maris Tetsmann ja Laura Tukk 17. koht; sportvibu kadetid noormehed (68) Hendrik Õun 17. koht, Karl Kivilo 33. koht; sportvibu kadetid neiud (51) Alexandra Põllumäe ja Triinu Lilienthal 17. koht, Kristel Peet 33. koht; plokkvibu naisjuuniorid (22) Kristi Ilves ja Emily Hõim 17. koht; plokkvibu meesjuuniorid (40) Caius Kand 17. koht; plokkvibu kadetid neiud (25) Lisell Jäätma 2. koht, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp 17. koht; plokkvibu kadetid noormehed (26) Kristjan Puusepp 3. koht, Robin Jäätma ja Artur Aas 9. koht.

Viimati võttis Eesti noorte EMilt medali 2012. aastal. Siis võitis Reena Pärnat vahetult enne olümpiat sportvibu juunioride (U-20) hõbemedali. Plokkvibu noored võitsid eelmisel ja sel aastal Euroopa noorte karikaetappidelt samuti medaleid, kuid ühtegi Euroopa meistrivõistluste medalit pole Eesti plokkvibulaskurid varem võitnud. Samuti pole Eesti noortekoondis kunagi varem EMilt korraga nelja medalit toonud.

Rio olümpiamängud on järgmine rahvusvaheline suurvõistlus, kus eestlased esindatud on. Seal esindab Eestit Laura Nurmsalu. OM lõpetab ühtlasi ka platsilaskmise rahvusvahelise välihooaja. (JT)

______________________________________

Järvamaa naisorienteerujad vallutasid poodiumi (www.jt.ee 25.07.2016)

Naiste sprindivõistluse esikolmik

                                                                   Naiste sprindivõistluse esikolmik
                                                                                                 Foto: Siiri Poopuu

Eesti meistrid orienteerumise sprindis, sprinditeates ja öises orienteerumises selgusid Räpinas ja Nohipalos. Järvamaa orienteerujad olid võistlustel edukad ja koju tuldi mitme medalivõiduga.

Eesti orienteerumissprindi mdalitele heitles erinevates võistlusklassides kokku ligi 400 võistlejat., kes said nautida rajameistri poolt planeeritud põnevaid orienteerumisülesandeid Räpina tänavatel, parkides ja tagahoovides. Naiste põhiklassi 2,9 km ja 21 kontrollpunktiga rajal oli stardis 31 naist. Selge võidu saavutas  Eesti edetabeli esinumber Järvamaa orienteerumisklubi JOKA jooksja Evely Kaasiku . Puhas ja enesekindel sooritus tagas talle kuldmedali 40-sekundilise eduga Outi Hytöneni (SK100) ees. Evely hinnang enda jooksu kohta oli: „Jooks sujus väga hästi. Tunnen, et olen heas vormis ja loodan selle veelgi paremaks timmida nädala pärast algavaks tudengite MM-iks Ungaris ja sellele järgnevaks MM-iks Rootsis. Meil on MM-i sprinditeates tänavu väga tugev võistkond ning läheme võistlusele vastu suurte lootustega.“. Heitus järgnevatele kohtadele oli väga tasavägine, kus kaheksa naist mahtusid ühe minuti sisse ning neist parimana võitis pronksi  järvalanna Sigrid Ruul. Sigrid ise oli oma etteastes pettunud, sest tegi ühe vale väljajooksu ja tegi seetõttu ligi minutilise edasi-tagasi jooksu. Jätkas siiski kõike väljapanevalt lõpunin ja see tõi lõpuks ka eesmärgipärase tulemuse. Kuna tegemist oli Ka Eesti koondise viimase katsevõistlusega augustikuus Rootsis toimuvatele maailmameistrivõistlustele, siis kindlustasid Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul ka koha Eesti koondises MMile.

Meeste eliitklassis võitis Sander Vaher Kaitsejõudude SK-st. Järvakatest parimana saavutas Mehis Muru 21. koha. Veteranide seas saavutas meeste M35 klassis napi kahesekundilise võidu Toomas Marrandi, naiste N55 klassis võtis kersti Ehala hõbe- ja Siiri Poopuu pronksmedali. Esikuuikusse jõudis Raivo Pellja M50 klassis 5.koht ja Raul Laas M55 6.koht. Järvamaa noororienteerujaist saavutas M16 klassis Raiko Marrandi 8. koha, M14 klassis Artur Soo 9. koha ja M18 klassis jasper ainjärv 10.koha.

Sama päeva hilisteks õhtutundideks olid orienteerujad kolinud Nohipalo metsadesse, et selgitada Eesti meistrid öisel tavarajal. Valdavalt hea läbitavusega maastikul oli üksjagu laastamistööd teinud hiljutine torm ning kohati muutis tuulemurd liikumise üsna raskeks. Meie naisjooksjad seekord ei startinud, sest kohe algavate üliõpilaste maailmameistrivõistluste eel läheks võistlusprogramm liialt tihedaks. Meeste eliitklassi raskel öisel 10,73 km ja 22 KP-ga rajal saavutas Järvamaa orienteerumisklubi  JOKA sportlastest parimana Kaarel Kallas 10.koha, Mehis Muru lõpetas 12-ndana. Meejuunioridest tegi hea võistluse Rando Marrandi , kes võitis pronksmedali. Noormeeste M16 klassis saavutas 10.koha Raiko Marrandi. Veteranide konkurentsis olid seekord edukad JOKA mehed. Meesveteranide M35 klassis võitis 12 tunni jooksul teise kulla Toomas Marrandi. Meeste M40 klassis suutis kõigist konkurentidest kiirem olla Ilmar Udam, hõbemedalivõiduni jõudisd M50 klassis Raivo Pellja ja M60 klassis Aimur Raudsepp.

Juba järgmise päeva lõunal olid orienteerujad taas stardis, et selgitada sprinditeate parimaid. See uus põnev võistlusala on rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kavas kommekond aastat ja Eesti meistreid selgitati kolmandat  korda. Võistkonnas 2 meest ja 2 naist ning jooksujärjelord on naine-mees-mees-naine. Ellitklassi võistluses oli stardis 21 võistkonda. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA alustas võistlust hästi ja Sigrid Ruul andis avavahetuse edasi napi 1 sekundilise kaotusega teisena. Mehis Muru jätkas tublilt ja andis teate taas üle teisena, kuigi selgelt liidriks oli asunud OK Ilves. Kolmandas vahetuses jätkus tasvägine medaliheitlus ja selle lõpuks oli moodustunud kaks gruppi, kus tiitlivõidule konkureerisid OK Ilves ja OK Põlva Kobras ning pronksile heitlesid SK100, OK Võru ja JOKA. Eelmise päeva sprindi võitja Evely Kaasiku sai rajale medalikohast paarikümne sekundi kaugusel. See jättis võimaluse medalit püüda. Raja esimeses osas õnnestuski tal eesjooksjad kinni püüda, ent pärast hajutusvarianti oli SK100 soomlannast ankrunaine ikkagi ees ja teda püüdma asudes jäi üks teeäärne KP komposteerimata. Järgmises KP-s seda märgates tuli teha ragasijooks, mis tähendas ligi minutilist kaotust ning sellega oli ka medalikoht püüdmatus kauguses ja lõpptulemuseks 4.koht. Ka veteranide võistkonnad oli võistluse keskpaigas medalipositsioonidel, ent pidi lõpuks sealt taanduma. Veteranide MN55+ klassi võistkond Kersti Ehala, Raul Laas, Aimur Raudsepp ja Siiri Poopuu saavutas 5.koha ning MN45-50 võistkond Ülle Pellja, Raivo Pellja, August Albert ja Elo Piir 7.koha.

Orienteerumishooaeg jätkub erinevate rahvusvaheliste tiitlivõistlustega, kus kõikjal on stardis ka Järvamaa orienteerujad. Sealjuures veteranide MM toimub Eestis, võistluspaikadega Tallinnas, Kõrvemaal ja Läsnal. Osalemas on ligi 3500 orienteerumisveterani, sealhulgas üle kümne järvaka.

Autot: Kuido Saarpuu Järva Teataja

_____________________________________________________________________

Türi neiud võitsid EM pronksi (www.jt.ee 21.07.2016)

Pildil on plokkvibu kadettide naiskond koos treener Maarika Jäätmaga peale duelli lõppu.

Pildil on plokkvibu kadettide naiskond koos treener Maarika Jäätmaga peale duelli lõppu.
Foto: Dean Alberga / World Archery

Sel nädalal toimub Rumeenias noorte Euroopa meistrivõistlused ja eile oli kavas võistkonnavõistlus. Eesti plokkvibu kadettide (U18) naiskond koosseisus: Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Karolin Puusepp võitsid pronksmedali.

Kokku võistles selles klassis 6 naiskonda ja juba eelring näites Eesti naiskonna tugevust – duellidele mindi vastu 2. asetusega. See andis omakorda vaba edasipääsu 1/4 duellist otse poolfinaali. 1/2 duellis kohtuti eelringis 7 punkti vähem lasknud Itaalia naiskonnaga. Nii nagu naiskonnad olid eelringis võrdsed, nii oli ka duellis, mis lõppes 222:220 Itaalia kasuks.

Kohe peeti ka pronksimatš, kus Eesti kohtus eelringi võitja Inglismaaga. Väga tugevas duellis võitis Eesti 225:223. Kullafinaalis kohtuvad laupäeval Itaalia ja Venemaa.

Plokkvibu kadettide meeskond lõpetas 4. kohaga ja sportvibu kadettide naiskond 9. kohaga. Võistlused jätkuvad kuni laupäevani – individuaalvõistlust jätkab veel 12 Eesti noorsportlast ja 3 segavõistkonda.

Autor: Kuido Saarpuu, Järva Teataja

___________________________________

image

_________________________________

Türilased võitsid suvemängud võimsalt

Nädalavahetusel Türil peetud 41. Eesti linnade suvemängud võitis nii väikelinnadest kui ka üldarvestuses Türi. Üldises punktiarvestuses tegi nii mõnigi väikelinn suurtele ära.

Sportlikemad linnad ja vallad (samal ajal olid Vändras 24. Eesti valdade suvemängud) said selgeks kahes rühmas: suured,  üle 10 000 elanikuga linnad ja väikesed, alla 10 000 elanikuga linnad, valdade puhul läks piir 2000 elaniku juurest.

Linnade paremusjärjestuse selgitamiseks liideti kergejõustiklaste kohapunktidele viie parema spordiala kohapunktid. Valdade paremusjärjestuse selgitamiseks liideti kergejõustikuvõistkonna kohapunktidele nelja parema spordiala punktid.

Nii üldarvestuses kui ka väikelinnadest 229 punktiga mängud ära võitnud Türi oli kergejõustikus, meeste võrkpallis ja mälumängus esimene, jalgrattakrossis ja jahilaskmises teine ning orienteerumises kolmas.  Paide oli 189 punktiga väikelinnadest viies ja üldarvestuses seitsmes, paidekate parimaks kohaks jäi meeste võrkpallurite viies koht.

Tasub märkimist, et nii väikelinnade teine Elva kui ka suurte linnade esimene Jõhvi jäid Türist maha rohkem kui 20 punktiga. Türi oli mängudel väljas ka suurima, ligi 80 inimesest koosneva esindusega.

Türi spordiklubide liidu projektijuht Tanel Viljat kinnitas eelmisel nädalal Järva Teatajale, et kevadpealinlaste plaan on võit koju jätta. «Vaid naiste võrkpallis meil kedagi välja ei lähe, muud alad on esindatud ja tippvorm ajastatud,» sõnas ta.

Mängude peakohtunik Mati Sadam tunnistas, et nad on püüdnud linnade suvemängudel olla alati väljas täisvõistkonnaga.

Juba enne mänge oli teada, et sel aastal tuleb mõõduvõtt väiksem kui muidu. Suvemängude põhialalt kergejõustikust oli erinevatel põhjustel osalemas  sadakond sportlast vähem kui tavapäraselt. Siiski valmistas nädalavahetus korraldajatele võidu kõrval ka muid häid üllatusi.

Laupäeva pärastlõunal tunnistas mängude peakohtunik Sadam, et mängud sujuvad. «Ühtegi telefonikõnet alade kohtunikelt pole ma saanud ehk kõik laabub nii, nagu peab,» sõnas ta.

Õigeks ajaks oli mängudel kirjas 20 linna poole tuhande osalejaga. Viimase hetke lisanduja olid Kuressaare petankivõistkond ning Võru ja Kärdla orienteerujad. Lõpuks tuli kokku 23 linna umbes 550 võistlejat.

Järvamaa spordiliidu tegevjuht Piret Maaringu hinnangul läksid mängud igati korda. «Inimesed olid rahul, võistlused tasemel ja korraldus toimis,» lausus ta. «Ma olen alati öelnud, et sellistel mängudel toovad tulemuse linna või valla sporditraditsioonid, hakkajad inimesed ja hea sporditöötaja. Tähtis on kogutulemus, mitte üksikalad.»

90. aastapäeva kingituseks suvemängud võitnud Türile jätkus Maaringul vaid kiidusõnu, oli ju nädalavahetusel palju teisigi üritusi. Et valdade ja linnade suvemängud on sedavõrd lähestikku, peeti orienteerumine ja jahilaskmine koos.

Valdade mängudel oli Imavere väikevaldadest kolmas ja üldarvestuses 18. kohal. Nende parimaks tulemuseks jäi petanki kaheksas koht. Ambla vald oli suurtest valdadest 17. ja üldarvestuses 21 kohal. Parimaks tulemuseks jäi orienteerumise teine koht. Üldarvestuses 40. ja 41. kohta jaganud ja suurtest valdades 32.-33. kohal asetsenud Paide vald oli mängudel väljas vaid üheksanda koha saanud jahilaskuritega.

Linnade-valdade suvemängud on Türil olnud varemgi. Mati Sadam meenutas, et viimase 18 aasta jooksul on Türil kahel korral peetud linnade suve-, korra valdade suve- ja korra Eesti spordiveteranide liidu suvemänge.

Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3753101/turilased-voitsid-suvemangud-voimsalt
Kuido Saarpuu

______________________________________________________

Türi 1926 võistlused plakat A3 2016

______________________________________________________

Rattaspetsid vaatavad Türil huviliste sõiduvahendi üle (www.jt.ee)

Reedel, 8. juulil stardib Türilt suur rattaretk „Tahan sõita ohutult“, mille kestel on kella 9st 10.30ni Konsumi vastas parklas kõigil Türi elanikel ja külalistel võimalus lasta Falck Autoabi mehaanikutel oma jalgratas tasuta üle vaadata.

Samuti jagavad maanteeamet ja politsei töötajad rattaohutusteavet ning kõigile on avatud on  jalgratta vigursõidurada, auhinnad paneb välja Thule.

Kõik soovijaid saavad ürituse kestel ka tasuta BikeID turvakleebise, mille abil kanda oma jalgratta spetsiaalsesse andmebaasi, et politseil oleks võimalik kiiresti tuvastada ratta omanik.

Tänavune rattaretk „Tahan sõita ohutult“ on Eesti Posti, G4S Eesti, Regio, Falck Autoabi, politsei- ja piirivalveameti ja maanteeameti 16. koostööprojekt.

Retke eesmärk on juhtida autojuhtide ja meedia  tähelepanu jalgratturite ohutule liiklemisele suurematel maanteedel.

Allikas: Kuido Sarapuu, Järva Teataja

______________________________________________________

c01f9d13-6cf3-4749-a55d-f5099e1792be

INFO: http://www.joud.ee/uudised?id=646

______________________________________________________

suvevolle plakat

Credit 24 Rahvaliiga Suvevolle kuues hooaeg.

Täpselt nädal aja pärast stardib Suvevolle.

Alates 7. juunist 2016 algab samaaegselt kaheksateistkümnes Eestimaa paigas võistlussarja Credit24 Rahvaliiga Suvevolle kuues hooaeg.

Suvevollel osalemiseks ei ole vaja kuuluda võistkonda, sest tiimid moodustatakse igal turniiril koha peal. Esimesel etapil toimub võistkondade komplekteerimine loosi alusel, järgnevatel etappidel vastavalt iga mängija reitingule. Nii on iga nädala teisipäev võimalik mängida koos uute toredate võrkpalli harrastajatega. Muretsema ei pea ka sellepärast kui satute suve jooksul mööda Eestit reisima, sest punktisüsteem on igal pool ühtne ning lubatud on osa võtta erinevates Suvevolle võistluspaikades.

Suvevolle etapid hakkavad toimuma seitsmel järjestikkusel teisipäeval algusega kell 18:00, samaaegselt kaheksateistkümnes Eestimaa kohas: Pirital, Taeblas, Kärdlas, Kuressaares, Pärnus, Rakveres, Tartus, Viljandis, Võrus, Tõrvas, Otepääl, Põlvas, Paides, Kohilas, Jõhvis, Põltsamaa ja Kloogarannal. Uue mängupaigana on sarjaga liitunud veel teinegi Tallinna piirkond – Mustamäe (Credit24 Arena Tammsaare teel)! Osalema on oodatud kõik soovijad kel on vanust vähemalt 14 eluaastat. Kokku toimub seitse etappi, hooaja viimane mäng on 19. juulil 2016.

Meeste- ja naistearvestuses peetakse võistlusi eraldi, välja arvatud juhul kui nais- või meeskondi on kokku vähem kui kolm võistkonda. Vastaval juhul koostatakse segavõistkonnad. Mängijate arv ühes võistkonnas on 3 või 4, vastavalt osalejate üldarvule. Mängud peetakse rahvusvaheliste saalivõrkpalli reeglite järgi välitingimustes. Täpne turniirisüsteem ja ajakava selgub enne võistluste algust.

Autasustatakse iga etapi esikolmikusse kuulujad ning hooaja kokkuvõttes parima reitinguga mängijad.

Suvevolle võistlustele saab end eelnevalt registreerida leheküljel volley.ee/suvevolle-registreerimine. Eelregistreerimine lõppeb päev enne igat võistlust. Etapil osalemise tasu on eelregistreerunutele 2 eurot ja kohapeal 4 eurot inimese kohta. Maksmine toimub võistluse toimumiskohas sularahas.

Lisainfot Suvevolle mängude ja toimumiskohtade kohta leiab peagi ka Credit24 Rahvaliiga Facebooki fännilehelt.

Järvamaa Suvevolle turniirid toimuvad sellel aastal kõik  Paide tehisjärve äärsetel kolmel liivaväljakutel.. Kõikidele etappidel autasustatakse kolme paremat diplomite ja auhindadega.

Viimasel seitsmenda etapi autasustamisel on oma õla alla pannud Toom Auto, OÜ Veltsi Reisid, Eesti Kultuurkapitali Järvamaa Ekspertgrupp, Paide Linnavalitsus.

Lisainfo: Piret Reinfeld

piret.reinfeld@mail.ee  5042105

______________________________________________________

Kihlis avati motohooaeg rahvarohkelt (2.06.2016 www.jt.ee)

Nädalavahetusel avatati Kihlis TOP200 ja Hartwall Jaffa karikasarja etappidega tänavune krossihooaeg. Osalejaid jagus mõlemasse päeva.

Türi auto-motoklubi juhatuse liige Kaspar Tammist ütles, et võistlejate arvu poolest läks nädalavahetus igati korda, kuid palav ilm pani raja tolmama ja pealtvaatajate hulk ei anna põhjust suureks rahuloluks.

TOP200 etapis osales 206 ja Jaffa noorte etapil 131 võistlejat, mida oli eelmise aastaga võrreldes rohkem. «Võtan seda võistlejate komplimendina, et Kihli motokeskus on hea koht, kuhu tulla võistlema,» lausus Tammist. «Olgugi et selle nädalavahetuse ilm valmistas meile ikka väga korraliku katsumuse. Rada sai kastetud ja leotatud tundide kaupa nii reede kui laupäeva õhtul, kuid ikkagi hakkas võistluse teiseks pooleks tolmama.»

Ka järvakad tegid Kihli krossirajal tegusid. Nii sai MX Openi D klassis teise koha mõlemad sõidud teisena lõpetanud Kermo Rannik. Naisteklassis oli mõlemas sõidus parim kodurajal võistlenud Kadri Ehamäe ja veteranide 40+ klassis oli ülekaalukalt mõlemas sõidus parim Heigo Lauren.

Kihli rajal on suve jooksul veel kaks krossivõistlust: 30. juulil hobikrossiklubi ja 27. augustil Korvikunnide karikasarja etapp. (JT)

Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3716847/kihlis-avati-motohooaeg-rahvarohkelt

_______________________________________________________________________________________________

Orienteerujad tegid Euroopa meistrivõistlustel tegusid (1.06.2016 www.jt.ee)

5457501t100h72e9
Foto: Erakogu
Tšehhis Jesenikis lõppenud orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel kuulusid Eesti koondisesse Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naissportlased Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Mõlemad tegid Euroopa tippkonkurentsis tublid võistlusstardid ja kahe peale saavutati Euroopas kaks esikümne kohta ning jõuti kolmel korral EMi finaaljooksu.

Orienteerumise Euroopa meistrivõistluste programm on ülitihe. Üheksa päeva jooksul on programmis koos eeljooksudega kaheksa võistlusstarti. Vaid üksiku sportlased võtavad ette täisprogrammi läbimise. Eesti koondislastest tegid seda Evely Kaasiku ja Kenny Kivikas.

Euroopa meistrivõistluste programm algas sprintidega ja avaalal sprindi teatejooksus, kus võistkonda kuulub 2 naist ja 2 meest, jooksis Evely Kaasiku Eesti võistkonnas viimast vahetust. Võistkonnakaaslaste hea jooks võimaldas tal ankruetpile asuda kümnendana. Kindla ja stabiilse jooksuga mõõdus ta veel ka Austriast ja kuna Rootsi tühistati KP vahelejätmise eest, siis lõpetas Eesti võistluse kõrge 8. kohaga. See oli esimene kord, kui Eesti rahvusvahelistel tiitlivõistlustel sprinditeates esikümnesse jõudis.

Kohe sprinditeatel järgneval päeval ootas sportlasi ees raske sprindijooksude päev, mil ennelõunal toimusid sprindi eeljooksud, milledest parimad pääsesid jooksma õhtusesse finaaljooksu. Sprindi eeljookse oli kolm ja neist igaühest pääses õhtusesse finaali 17 kiiremat. Mõlemal Järvamaa naisjooksjal õnnestus eeljooksu sõel edukalt läbida ja jõuda õhtusesse medalijooksu. Sprindi finaal peeti Jeseniki linna mägisel nõlvaosal, kus 3,0 km ja 18 KP-ga rajale jagus 115 tõusumeetrit. Mõlemad meie jooksjad olid finaalis enda hinnangul hädas orienteerumistehnilise sooritusega ja ei suutnud tehisaedade virvarris leida head jooksult kaardilugemise rütmi, mistõttu tuli teha seisakuid, et suuta kaardilt välja lugeda mõistlikud teevalikud. Sprindi kuldmedali võitis šveitslanna Judith Wyder ajaga 14.23. Evely Kaasiku saavutas 36. koha ja Sigrid Ruul 49. koha.

Järgmisena kavas olnud tavaraja võistlus toimus Jeseniki ümbruse mäesuusakeskuste radadega palistatud nõlvadel ja olid just füüsiliselt väga rasked ning pakkusid meile harjumatuid keskmäestikele omaseid teevalikuid. Lisaks olid rajameistri selgelt üle hinnanud sportlaste sooritusvõime ja võitjate ajad läksid ligi 10 minutit pikemaks reeglites kehtestatust. Evely Kaasikule oli see neljandaks järjestikuseks võistlusstardiks ja seekord jäi 6,4 km , 12 KP ja 265 tõusumeetriga rajal 17 sekundit finaalikohast puudu. Evely enda sõnul jäi see eelkõige ikkagi orienteerumise enesekindluse ja korrektse orienteerumissoorituse taha.

Nüüd lõpuks oli võistlejail võimalus puhkepäevaks, misjärel jätkus lühiraja ja teatejooksudega Lühiraja eeljooksudes olid taas mõlemad Järvamaa võistlejad stardis. Suhteliselt tiheda, kivise ja halva nähtavusega metsas põrusid mõnedki favoriidid. Ka meie jooksjad ei suutnud vigu vältida. Evely Kaasiku tegi kohe raja alguses 1,5 minutilise vea ja langes 26-ndaks, ent jätkas võitlust finaalikoha eest ja tõusiski raja teise poolega järjest kõrgemale ning lõpetas finaalipääsuks vajaliku 17. kohaga. Sigrid Ruulile jäi finaaliuks seekord siiski suletuks.

Lühiraja finaaljooksu 5,0 km ja 21 KP-ga rajale teisena startinuna püüdis Evely Kaasiku juba teises kontrollpunktis eesjooksja kinni ja oli seejärel kogu järgneva raja esmaläbijaks. Orienteerumisspordis tähendab see veidi ebasoodsamat olukorda võrreldes tagapool startijatega, sest eesjooksjatest jäävad maastikule siiki jäljed, mis aitavad kiiremini otsusi teha ja situatsiooni tabada. Evelyl õnnestus pea kogu distantsi vältel orienteerumissooritus kontrolli all hoida, kuid sisse lipsas siiski paar väikest viga. Lõpptulemusena saavutas Evely Kaasiku Euroopa MV 35.koha, mis oli arvestades stardipositsiooni ja võistlussooritus siiski õnnestumine ning tema senine parim individuaaltulemus orienteerumisjooksu EMil. Evely enda kommentaar oli, et : Mu eesmärk oli hoida kogu rada orineteerumine kontrolli all ja hoiduda suurtest vigadest. Natukene pudistasin, kuid midagi drastilist ei juhtunud ning sain juurde kuhjaga enesekindlust.” Teine Eesti naisjooksja finaalis Marianne Haug saavutas 48. koha. Võitis rootslanna Tove Alexandersson.

Viimase alana joosti EMil teatejookse. Vastavalt reeglitele on igal riigil võimalus välja panna 2 võistkonda ja Järvamaa orienteerujaist kuulus Evely Kaasiku Eesti esindusvõistkonda ning Sigrid Ruul Eesti teise võistkonda. Eesti esindusvõistkond alustas 28 naiskonna seas teatejooksu hästi ja avavahetuses jõudis Annika Rihma teatevahetusse küll paariminutilise kaotusega, aga samas igati heal positsioonil esikümne piirimail ja veelgi olulisem, et võistkond oli heal positsioonil teises juhtgrupis. Järvalanna Evely Kaasiku jooksis kindlalt koondisekaaslase poolt väljajoostud positsioonil. Vaatamata ühele ebaõnnestunud kontrollpunkti läbimisele, millega kaasnes ligi poolteise minutiline ajaline kaotus, andis ta teate üle endisel positsioonil. Viimases vahetuses tuli veel juunioride vanuseklassi kuuluval Marianne Haugil küll Norra ankrunaine endast mõõda lasta, aga siiski lõpetas Eesti naiskond teatejooksu hinnatava 8. kohaga. Eesti teine naiskond lõpetas 22. kohal. Eesti meeskond Timo Sild, Lauri Sild ja Kenny Kivikas saavutas 10. koha.

Allikas: http://jarvateataja.postimees.ee/3716195/orienteerujad-tegid-euroopa-meistrivoistlustel-tegusid

______________________________________________________

Maailma organisatsioon tunnustas Järvamaal kasvavat hobust

maie

Foto: Silvi Lukjanov / Järva Teataja

Maailma Araabia hobuste organisatsioon tunnustas toetatud rändauhinna ja veebilehele kandmisega Türi vallas Kirna tallis kasvavat hobust.

Eile andis Araabia hobuste haruseltsi juhataja Astra Nilk Kirnas talli omanikule Maie Kukele kätte maailma Araabia hobuste organisatsiooni WAHO (World Arabian Horse Organization – toim) toetatud auhinna,  WAHO Trophy võitja.

«Maie Kuke hobuse, mära Virginia valisime 2015. aasta võitjaks, tunnustus annab võimaluse osaleda Soomes rahvusvahelisel Araabia hobuste näitusel, mis on 23. juulil Helsingis,» ütles ta auhinnaplaati kätte andes.

WAHO Trophy võitja toetatud auhinnaplaati annab haruselts välja teist aastat. «Tegemist on rändauhinnaga, kuhu jäädvustame kõikide auhinna saanute nimed, samuti lähevad auhinna saanud hobuste fotod  Araabia hobuste kodulehele,» selgitas Nilk.

Araabia tõugu hobusekasvatajate maailmas kõrgelt hinnatud auhinna sai Maie Kuke 16aastane hobune Virginia kui kolmel aastal tõu parima esindaja tiitliga pärjatud Eestis kasvatatud hobune. Astra Nilk märkis, et  mära Virginia on andnud ka kolm vahvat järglast.  «Kaks mära on kasutuses aretuses ja ruunapoiss tegi 30. aprillil esimese eduka rahvusvahelise stardi 80kilomeetrisel rännakul,» lisas ta.

Maie Kukk ütles, et nii suur tunnustus jättis ta sõnatuks. «Hobused on mulle tähtsad, kuid suure töö nendega teevad ära ka ratsutajad. Suur tänu Minni Mangmannile, kes on Virginiaga teinud palju tööd ja käinud teda näitustel näitamas,» lausus ta. «Omanikuna on muidugi uhke tunne nii väärt auhinda käes hoida, see on vääriliselt raske ka,» lisas Kukk naljatades.

Kukk ei osanud veel öelda, kas ta hakkab hobusega Soome näitusele minema. «Pigem mitte, sest Virginia on jälle tiine ega tahaks tiinuse ajal millegagi riskida,» ütles ta.

Astra Nilk sõnas, et Araabia hobuseid on Eestis veidi alla 80. «Kui  2007. aastal tõuraamatut pidama hakati, registreeriti sinna veidi üle 20 hobuse,»  selgitas ta. «Üheksa aastaga oleme kasvatanud hobuste arvu ligi neli korda. See on päris hea saavutus.»

Suuremad kasvatajad on Elle Lassi ja Astra Nilk Harjumaal, Maie Kukk Järvamaal, Margit Rändur Jõgevamaal ja Rein Lepp Võrumaal.

Artikkel: Silvi Lukjanov (www.jt.ee)

_________________________________________________________________________________________________

 

13217267_1737260859848837_3624427839482184275_o

______________________________________________________

11.mai on ülemaailmne orienteerumispäev!

STARDI LEPPEMÄRK  (KOLMNURK) ASUB TÜRI LINNASTAADIONI VÄRAVA JUURES.

MOBO ehk mobiiiorienteerumine on tänapäevane viis läbida orienteerumise püsiradu endale sobival ajal ja viisil. Rada võib läbida üksi või koos sõpradega endale sobilikus liikumisviisis. Kontrollpunkte võib läbida korduvalt kasutades erinevaid teevalikuid või etappe.
Nutitelefon on kui kolm-ühes seade mis asendab paberkaarti, kompassi ja märkeseadet. Kuidas kasutada MOBO’t rakendust?

MOBO 1-2-3

 1. Lae oma telefoni MOBO rakendus. Tasuta rakendus on saadaval Windows PhoneAndroidiPhoneja Nokia (Symbian)seadmetele.
  Peale installeerimist sisesta oma nimi rakenduse seadetesse. Androidi kasutajatele: kui MOBO sisemine QR lugeja ei tööta hästi, siis võid proovida GooglePlayst installeerida mõne teise QR lugemise programmi.

 

 1. Kasutades ekraanil olevat orienteerumiskaarti ja magnetkompassi leia valitud kontrollpunkt(id) (KP). Kontrollpunktid maastikul on tähistatud infotahvliga, kus vastav unikaalne QR ruutkood (või NFC märk).

 

 1. Märke tegemiseks tuleb pildistadatelefoniga QR koodi. Vali MOBO äpimenüüst Märge (või vajuta nupule Foto) ja suuna telefoni kaamera infotahvlil olevale koodile. Kinnitus, et oled punktis käinud, saadetakse MOBO koduleheküljel mobo.osport.ee, kus peetakse statistikat osalejate üle. Vali kaardilt järgmine KP ja leia see!

 

JUHEND

 1. Käivita telefonis MOBO rakendus ja oota kuni ekraanile ilmub radade nimekiri.
 2. Leia endale lähim või sobiv rada ja mine kohale. Stardikontrollpunkti koordinaat on antud raja infos.
 3. Ava rajaga kaart ja vajadusel kalibreeri kompass (Kompassi kalibreerimiseks tee õhus number 8 kujuline liigutus).
 4. Leia kaardi ja kompassi abil kontrollpunkt(id). Kontrollpunktis pildista rakendusega tähisel olevat QR koodi. Edukaks pildistamiseks hoia telefoni 20..60cm kaugusel koodist.
 5. Läbitud kontrollpunkti kohta saadetakse info MOBO koduleheküljele. Kui Sa ei ole varem sisestanud oma kasutajatunnust, siis enne saatmist sisesta oma nimi. Kui interneti ühendus ei ole hea, siis märge jäetakse meelde ja saadetakse järgmise eduka saatmise korral serverisse. Salvestamata märked saadetakse serverisse , kui klõpsad ekraani all oleval teate.
 6. MOBO koduleheküljel mobo.osport.ee peetakse statistikat usinamate üle ja kuvatakse viimased külastused.
 7. Raja info vaates kuvatakse Sinu läbitud kontrollpunktide nimekiri koos aegadega. Neid saad saata oma e-postile. Samast saad saata tagasisidet raja kohta – kas meeldis või näiteks, et mõni KP on rikutud.

 

__________________________________________________________________________________________________________

Vibunoored said kaela pronksmedali (10.05.2016 www.jt.ee)

5360361t81h194a

Türi vibukooli kasvandik Lisell Jäätma keskendub, sihib ja laseb noole lendu.

Foto: World Archery Europe

Eelmisel nädalal Ungaris olnud vibuspordi Euroopa karikaetapilt kadettidele ja juunioridele naasid pronksi karva medalitega Türi vibukooli õpilased.

Individuaalsele pronksile  lasi end Lisell Jäätma. Kolmanda koha eest teenisid medali ka kadettide meeskonda kuulunud Artur Aas, Kristjan Puusepp ja Robin Jäätma. Kõik noored treenivad Türi vibukoolis Maarika ja Erki Jäätma käe all.

Lisell Jäätma oli individuaalse medali üle õnnelik. Eelmise aasta Euroopa karikaetappidelt on tal ette näidata vaid võistkondlikke medaleid. «Lõpuks tuli ka individuaalne medal ära,» sõnas ta.

Teekond medalini oli pikk ja närvesööv. Eelringis lastud 680 punkti andis Jäätmale 17 võistleja seas teise asetuse. Olümpiaringis alistas ta kaheksandikduellis 140 : 87 Anca Danilet Rumeeniast ja neljandikduellis napi eduga 142 : 141 Sasha Haagen Anderseni Taanist.

Tugevas poolfinaalis tuli Jäätmal 144 : 146 seisul tunnistada horvaatlanna Amanda Mlinarici paremust. Pronksiduellis pani ta oma paremuse kindlalt maksma ja võitis 143 : 130 Itaalia laskurit Camilla Albertit.

Et see oli päeva esimene finaal, juhtus vastasel esimese noolega äpardus.  See andis Jäätmale küll märgatava edumaa, kuid ta näitas sellest hoolimata oma tugevust, lastes nii esimeses kui ka viimases seerias maksimumi.

Lisaks Lisell Jäätmale kuulus seitsmeliikmelisse Eesti noorte vibulaskurite esindusse veel viis Türi vibukooli kasvandikku. Enamik neist püstitas eelringis hooaja tippmargi või isikliku rekordi.

Artur Aas oli poole võistluse peal noormeeste arvestuses liider, kuid kokkuvõttes kordas ta isiklikku rekordit teenides duellideks välja viienda asetuse. Isikliku rekordi lasi ka Lisell Jäätma noorem vend Robin Jäätma.

Hooaja tippmargi püstitasid Kristjan Puusepp ja Meeri-Marita Paas. Individuaalsetes duellides tuli siiski kõigil peale Lisell Jäätma ja Artur Aasa võtta vastu avaringi kaotus. Kristjan Puusepp lõpetas seitsmenda ja Artur Aas üheksanda kohaga.

Plokkvibu kadettide meeskondi võistles seekord ainult kolm: Eesti, Taani ja Belgia. Eelringis olid kõik meeskonnad üsna võrdsed – Taani ja Belgia lasid täpselt sama tulemuse ja Eesti kõigest kaks punkti vähem.

Poolfinaalis kohtus Eesti Taaniga.  Hoolimata tugevast viimasest seeriast (59 punkti 60st) tuli eestlastel paraku tunnistada Taani koondise paremust. Duell lõppes 221 : 225 ja see tähendas Eestile automaatselt pronksmedalit, sest pronksimatšis vastane puudus. Taani edestas Belgiat kullafinaalis 217 : 213.

Plokkvibu segavõistkond Lisell Jäätma ja Artur Aas lõpetas seitsme võistkonna hulgas neljanda kohaga.

Järgmine noortekoondise võistlus on juuli lõpus Euroopa meistrivõistlused. Lisell Jäätma ja Kristjan Puusepp sõidavad aga juba kahe nädala pärast Inglismaale, et võistelda täiskasvanute koondisega Euroopa meistrivõistlustel.

Artikkel: Anne Põder (www.jt.ee)

_________________________________________________________________________________________________

 

Türi Tolli metsas saab orienteeruda mobiili abil (10.05.2016 www.jt.ee)

5360359t81he268

MOBO-rajad toovad rahva orienteerumisele lähemale
FOTO: Eesti Orienteerumisliit

Homme esimest korda tähistataval üleilmsel orienteerumispäeval avatakse Türil Tolli metsas mobiiliorienteerumise ehk MOBO-rada, mille läbimine pakub mõõdukat füüsilist koormust ja arendab suunistusoskusi.

Järvamaal on üleilmse orienteerumispäeva üritused Türi põhikoolis, Türi ühisgümnaasiumis, Türi lasteaia Kesklinna ja Türi-Alliku õppekohas, Paide ühisgümnaasiumis ning Aravete ja Koeru keskkoolis.

Et orienteerumine poleks vaid koolipõhine ja teatud harrastajate ringi puudutav spordiala, laiendatakse seda jõudsalt ka hobisportlaste ringis. MOBO-radadel võivad orienteerumispisikust nakatuda kõik soovijad, kel on nutikas mobiiltelefon ja tahet ennast liigutada.

Orienteerumisklubi JOKA eestvedaja Paul Poopuu andis teada, et mobiiliorienteerumine on viimastel aastatel kogu maailmas populaarsust koguv püsiradade ja orienteerumisharrastuse vorm, mis kasutab nüüdisaegse tehnoloogia võimalusi. «MOBO võimaldab läbida püsiradu, asendades traditsioonilise paberkaardi ja kompostri tänapäevaste (nuti)seadmetega. See on nagu kolm ühes: mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet,» selgitas ta.

Mobiiliorienteerumine sobib kõigile, kes hindavad sportlikku eluviisi ja on huvitatud tehnoloogiast. «See pole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid harrastus, mis pakub füüsilist koormust ja arendab orienteerumisoskusi,» kinnitas Poopuu. Sealjuures võib mobiilseid radu läbida üksi või koos sõpradega endale sobival ajal ja viisil.

Järvamaal on MOBO-rada juba Valgehobusemäel ja Aravetel. Eestis on 45 püsivalt aktiivset rada, mis on huvilistele avatud ööpäev ringi.

Esimene MOBO-rada avati 1. jaanuaril 2012 Keilas. Kodulehel http://mobo.osport.ee/ on võimalik leida teavet 14 riigis asuva 150 raja kohta.

Artikkel: Anne Põder (www.jt.ee)

_________________________________________________________________________________________________

 

7042fb52-4b90-4bd3-b275-96d64edcd715

_________________________________________________________________________________________________

13083190_1012485325496279_8030487443261472268_n

_________________________________________________________________________________________________

12993494_1157828577595165_8530372249260956823_n

_________________________________________________________________________________________________

 

ORIENTEERUMISKLUBI JOKA UUTE ÕPILASTE VASTUVÕTT

Orienteerumisklubi JOKA ootab nii poisse kui ka tüdrukuid orienteerumistreeningutele.

Treening toimuvad teisipäeval ja neljapäeval kell 16.00.
Kogunemine Türi Ühisgümnaasiumi spordisaalis.

5. aprillil tutvustan SULLE siseorienteerumist TÜRI ÜHISGÜMNAASIUMIS
19. aprillil seikluslikku öist orienteerumist LAUPAL
3.mail jagatakse Järvamaa koolinoorte MV medalid valikorienteerumises PAIDES

Tule ise ja võta sõber kaasa!
Täpsem info treenerilt!
Kaarel Kallas
53308128