Meistrivõistlustelt võideti taas medaleid

24.-26. juunil toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. 110m tõkkejooksus võitis hõbemedali Gert Valdsalu ajaga 14,69. Kaugushüppes lõpetas ta 9. kohaga, kui pikima hüppe pikkuseks mõõdeti 6.91m. Kergejõustikuklubi Järvala toetasid veel Türi Spordikooli õpilased Kai-Melli Kapten ja Andreas Kase. Kapten oli kettaheites üheksas tulemusega 35.92m ja Kase oli 100m jooksus kaheteistkümnes ajaga 11,06. Võistlustel osalesid ka samast klubist spordipisiku saanud Johannes Laur ja Olavi Allase, kuid nüüd esindavad nad juba Tartu SS Kalevit. Allase võitis Eesti meistritiitli 1500m jooksus ajaga 3.50,23 ja 800m jooksus oli ta kuues (1.54,92). Vend Johannes Laur oli 1500m jooksus viies (4.07,90) ja 800m jooksus neljateistkümnes (1.59,74). Grit Šadeiko, kes treenib juba pikemat aega Tartu Ü.ASK’s oli 100m tõkkejooksus neljas. Kultuuri- ja Spordiklubi ALEMi käe all treeninud, kuid nüüdseks samuti Tartu SS Kalevi alla läinud Marielle Kleemeier krooniti Eesti meistriks 400m jooksus ajaga 55,92 ja 400m tõkkejooksus ajaga 56,74.

Sellel nädalavahetusel selgitati välja Lätis, Kuldigas Eesti ja Baltimaade 🇪🇪🇱🇻🇱🇹 meistrid maanteeratta grupisõidus 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️. Stardis oli ka Türi tüdrukud, Karolin Surva ja Hannah Kaljur, kes võistlesid juunioride võistlusklassis. Karolin Surva võitis juunioride Eesti meistrivõistlustel 3. koha🥉ja Baltimaade meistrivõistlustel 4. koha 👏. Hannah Kaljur pidi leppima sel korral juunioride Eesti meistrivõistlustel kuuenda kohaga.

X Kesk-Eesti Suvetuuri bridživõislus

Türi bridžiklubi korraldas kümnendat korda Kesk-Eesti Suvetuuri bridživõistlust. Mai- ja juunikuu jooksul mängiti kuus vooru – kaks vooru Viljandis, kaks vooru Paides ja kaks vooru Jõgeval. Kokku osales 53 bridžimängijat. Peeti nii individuaal- kui võistkondlikku arvestust.
Individuaalselt:
1. Ülis Riisalu – Oleg Sirotin Jõgevalt 53,57 p.
2. Rein Haavala – Jaan Pärna Türilt 50,94p
3. Väino Taidur – Jüri Karu Viljandi 46,16 p.
Võistkondliku rändkarika võitis Järvamaa 316 p, kellele järgnesid Jõgeva 232 p. ja Viljandi 132 p. Rändkarikat on Järvamaa võitnud 5 korda, Viljandi 3 korda ja Jõgeva 2 korda.
Kolmapäeviti algusega 18.00 jätkuvad Paides Kreisi trahteris Järvamaa Bridžiseltsi korraldusel Suveässa turniir, millest on mängitud viis vooru.
Teate koostas:
Endel Johannes Küttis
Bridžiklubi

Spordiobjektide külastamine

Türi Spordiklubide liidu ja spordihoone töötajad käisid külastamas naaberomavalitsuste spordiobjekte. Esmalt vaadati üle Järvakandi vibustaadion, krossirajad, jalgpallistaadion ja discgolfirada ning seejärel suunduti Märjamaa Spordihoonesse. Tegemist on uue ja kaasaegse hoonega, mis oma lahenduselt teeb silmad ette paljudele. Huvitavalt oli lahendatud rõdu, kus paikneb ka jooksurada ja lauamängude saal. Spordihoone juures valmib peagi täismõõtmetes kergejõustikustaadion, kus on JÕUD juba jõudnud oma võistlused ära broneerida. Väga suureks boonuseks on hoones olev majutus, mis annab hea võimaluse laagrite korraldamiseks. Edasi suundusime äsjavalminud Rapla jalgpallihalli, mis on silmapaistev spordiobjekt ja avatud kogukonnale igapäevaselt. Liidu treenerid armastavad kasutada Valtut laagrites käimise kohana ja vaatasime üle sealsed tingimused, miks seal laagrs käijakse. Lõpetuseks suundusime Paluküla terviseradadele, kus külastasime Hiimäge, mis on Loode-Eesti kõrgeim tipp. Kõrgus merepinnast on 106 m. Soovijad mängisid discgolfi ja peetud sai pinknik. Iga osaleja võttis kaasa omale midagi, mida saaksime ka Türi vallas paremaks muuta.

Andras Kase täitis suurvõistluste normatiivid

Türi Spordikooli õpilane Andreas Kase, keda treenib kergejõustikutreener Leonhard Soom, täitis täna 100 m jooksus U18 Euroopa meistrivõistluste normatiivi. Ta jooksis elus esimest korda alla 11 sekundi – 10,97🏃🏻💨 Nüüd ootab ees võistlus Jeruusalemmas!👍🏼 Noorte Olümpiafestivali pilet, mis toimub Slovakias, oli Andreasel juba enne taskus!
Meie hoiame pöidlaid!✊🏻✊🏻

Türi Maratonil jagas õpetussõnu Roman Fosti

15. juunil toimus Türi Maratoni neljas etapp Türi linna staadionil, kus osales peaaegu 150 inimest. Tegemist oli seeriavõistluse kõige lühemate distantsidega, kus jooksjatel tuli läbida 200m, 400m, 800m ja miilijooks. Kohal oli ka maratonimees, Roman Fosti, kes tegi koos lastega soojenduse ja näitas, milline peaks olema tegelikult ettevalmistus enne jooksu.

200m pikkusel distantsil jooksid koolieelikud ja kiireimat aega näitas seekord Türi tüdruk Teili Gritšenko, kellele märgiti ajaks 39,6 ja poistest oli kiireim Viljandi poiss Frank Hansmann ajaga 39,7. 400m pikkusel distantsil näitas kiireimat aega 8-9 aastaste vanuseklassis Roberts Pacevits (1.32,7) ja kiireim tüdruk oli Leelo Sepp (1.36,9). Samal distansil, kuid 10-11.aastaste vanuseklassis oli kiireim Marten Toomela, kellele märgiti ka selle distantsi parim aeg (1.15,9) ja tüdrukutest oli kiireim Annaliisa Aren (1.18,8). 800m jooksus lõpetas esimesena Paidest pärit Egert Suits, kellele märgiti ajaks 2.19,0 ja kiireim tüdruk oli Mulgi valda esindav Romi Israel ajaga 2.47,6.
Miilijooksus tuli võistlejatel läbida neli ringi ehk 1609m. Türi mees Johannes Laur võttis kindla võidu ajaga 4.40,5. Üldarvestuses teise koha võitnud Põhja-Sakala valda esindav Raivo Nõmm lõpetas ajaga 5.02,2 ja üldarvetsuse kolmas oli Siim Hansmann ajaga 5.03,5. Naistest oli kõige kiirem taaskord Põltsamaalt pärit Ingrid Riipus (5.50,2), teine koht kuulus Türilt pärit Anet Adamsonile (6.11,5) ja kolmas oli Ritve Reinumäe Raplast (6.12,0).
Sarja neljanda etapi tulemused on leitavad SIIT!
Sarja üldarvestusesl saab silma peal hoida SIIN!
Türi Maratoni viies etapp toimub 13.juulil Türi-Alliku kergliiklusteel algusega Veskisilla parklast.

Discgolfarid kohtusid Türil

Kolmapäeval koguneti Türi Kõrgessaare metsa, et uuenenud ja avatud radadel end proovile panna Järvamaa discglfi seeriavõistluse III etapi raames. Kohal oli 58 mängijat, kes lagedal ja tuulisel rajal said mõõtu võtta. Kõige täpsemini viskasid ja CTP-auhinnad võitsid Taivo Unt (15cm) ja Signe Ševerev (115cm). Sel korral tunnistati parimateks:
Reitinguga 910+
🥇Jüri Karus -15 🥈Raido Kangur -15 🥉Reno Kangur -11
Reitinguga 860-909
🥇Andes Matrov 🥈Kert Kiik 🥉Kristjan Berednikov
Reitinguga 800-859
🥇Kerhard Talviste 🥈Tauri Toom 🥉Madis Veetamm
Reitinguga -799
🥇Samuel Vilipõld 🥈Oleksandr Prutas 🥉Rasmus Martens
Kolme etapi järel on võistlustel osalenud 92 inimest ja üldarvestuses seis järgmine:
Reitinguga 910+
I koht Raido Kangur 290p, II koht Jüri Karus 264 p. ja III koht Heiki Siider 244p.
Reitinguga 860-909:
I koht Kert Kiik 253p., II koht Reimo Kool 241p ja III koht Jaan Kirsipuu 240p.
Reitinguga 800-859:
I koht Mihail Puškin 272p, II koht Raido Verkmann 264p ja III koht Madis Veetamm 252p.
Reitinguga -799:
I koht Oleksandr Prutas 274p, II koht Eveli Meibaum 232p ja III koht Katri Punapart 231p.
Järgmine seeriavõistluse etapp toimub juba 29.juunil Järva-Jaanis. Registreerida saab end siin: https://discgolfmetrix.com/2033302
Fotod: Kaisa Leesment

Kohalikud jätsid võidu koju

14.juunil toimus Järvamaa petanque seeriavõistluse III etapp Kärus. Rajameistritena ei andnud kohalikud võimalust konkurentidele ja võitsid kodusel etapil esimese koha koosseisus Mati Tapo, Anne ja Vallo Sillamaa. Teine koht kuulus sel korral võistkonnale, kes mängisid koosseisus Tiiu Väli, Eve Sissas, Peeter Lüdig, Piret Onna ning kolmanda kohaga pidid leppima Jaanus Tiiter, Ulvi Järvik ja Gennadi Prohhorov.
Seeriavõistluse neljas etapp toimub 19.juulil Türil Murumoori mänguväljaku kõrval.
Fotod: Tiiu Väli

Järva mängud toimusid Aravetel

Täna toimusid Aravetel Järva mängud, kus Türi vald lõpetas võõrustaja, Järva valla, järel teise kohaga ja jättis Paide linnale kolmanda koha. Türi valda esindas võistlustel 84 võistlejat erinevatel spordialadel.
Alavõidud tõid Türi vallale mehed võrkpallis, orienteerumises, mälumängus ning rattakrossis jäime esimest ja teist kohta jagama. Petankis oli üks Türi võistkond teine ja teine Türi võistkond kolmas, discgolfis kolmas koht, köieveos oli meeskond teine ja naiskond meeskodade arvestuses kolmas. Väga tublid olid ka noored tüdrukud korvpallis ja võrkpallis. Samuti mehed korvpallis. Vallavalitsusest esindas Türi valda edukalt Kati Nõlvak ja Maarja Brause. Suured tänud kõigile osalejatele!
Eestimaa omavalitsuste suvmängud toimuvad sel aastal Käärikul, Tehvandil, Otepääl ning sinna läheb Türi vald juba tunduvalt suurema ja veel sportlikuma võistkonnaga, et kaitsta Eestimaa omavalitsuste üldarvestuse kolmandat kohta. Kui soovid osaleda Eesti omavalitsuste mängudel Türi valla eest, siis tasub endast juba varakult märku anda Türi Spordiklubide Liidule tyrispordiklubi@gmail.com või helistada 58201464.
Fotod: Liisa Gritšenko

Türi Spordikooli suvelaager 2022

Kool hakkab läbi saama ja sa hakkad mõtlema, et nüüd on palju vaba aega, mida küll teha?! Türil toimub väga palju ägedaid spordilaagreid ja sa võid osaled neis kõigis.

Suve lõpus, 22. – 24. august, toimub traditsiooniline spordilaager 7.-12.aastastele lastele, kus noored tutvuvad erinevate spordialadega ja meie kohalike treeneritega. Iga osaleja saab omale trennisärgi, mida kannavad ka täiskasvanud, kui lähevad Türi valda esindama. Laager on nn linnalaagri formaadis, kus õpilased on tegevuses kella 10-16 ja ööbivad oma kodus.

Osalustasu on 25 eurot.
Registreeri end aadressil tyrispordikool@gmail.com

Lisa kindlasti juurde osaleja nimi, sünnikuupäev ja lapse pikkus (särgi suuruse jaoks). Et saaksime lapsevanemaga ühenduses olla, siis ka tema nimi, telefon ja e-posi aadress.

Kohtumiseni linnalaagris